'Harder trekken aan oplossing voor crisis WTO'
BRUSSEL (ANP) - De EU moet er nog harder aan trekken om een oplossing voor de crisis bij de Wereldhandelsorganisatie (WTO) te vinden. Dat zei minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel) na afloop van een vergadering van de EU-handelsministers in Brussel. Doordat de VS weigeren nieuwe leden te benoemen voor de geschilleninstantie van de WTO dreigt de organisatie vanaf 10 december te worden lamgelegd.
Volgens Kaag moet de EU niet concluderen dat het misgaat met de WTO, maar kijken of er oplossingen zijn die Washington kan aanvaarden. President Trump vindt de organisatie "een ramp" en zou ook overwegen een financiële blokkade op te werpen. Over drie weken loopt de deadline voor het benoemen van rechters af en als Trump blijft bij zijn weigering zijn er te weinig om geschillen te behandelen.
EU-handelscommissaris Cecilia Malmström erkende dat de WTO toe is aan een "grondige hervorming". Voor de beslechting van internationale handelsconflicten is een langetermijnoplossing nodig, zei ze.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
6 minuten geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
24 minuten geledenBRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer inzetten op biologische grondstoffen van eigen bodem om de afhankelijkheid van de import van producten die van fossiele brandstoffen zijn gemaakt te verminderen. Dat stelt de Europese Commissie voor in een plan over de zogenoemde bio-economie dat donderdag is gepresenteerd.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Meerdere bedrijven hebben zich bij de curatoren van het failliete Soly gemeld met interesse in het zonne-energiebedrijf. Dat meldt curator Pieter Lettinga, die laat weten dat de curatoren met de zeer geïnteresseerde partijen de komende tijd om tafel gaan. Dan wordt onderzocht wat de mogelijkheden zijn voor een eventuele overname van alle of een deel van de activiteiten van het Groningse bedrijf.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Consumenten in de Europese Unie worden in de toekomst beter beschermd tegen fraude en verborgen kosten bij betalingen. Onderhandelaars van het Europees Parlement en de EU-landen zijn donderdag overeengekomen de bestaande wetgeving bij te werken en aan te vullen. Beide partijen moeten de overeenkomst nog wel formeel goedkeuren voordat de nieuwe betaalregels in werking treden.
4 uur geleden