Harde supporterskern PSG eist aftreden clubleiding
PARIJS (ANP) - De harde supporterskern van Paris Saint-Germain roept de leiding van de club op onmiddellijk af te treden. De teleurgestelde fans hebben vooral genoeg van voorzitter Nasser Al-Khelaïfi en technisch directeur Leonardo.
Ze willen hun onvrede zondag tijdens de thuiswedstrijd tegen Girondins de Bordeaux op een vreedzame manier uiten en hopen dat andere supporters zich bij hen aansluiten. "En we zullen doorgaan met onze acties totdat de gewenste veranderingen zijn doorgevoerd", dreigen ze.
Paris Saint-Germain is sinds 2011 in handen van eigenaren uit Qatar, die veel sterspelers naar de hoofdstad van Frankrijk haalden. Ondanks de vele investeringen slaagde de club er niet in de Champions League te winnen. Afgelopen woensdag ging het weer mis. Real Madrid bleek in de achtste finales met 3-1 te sterk, na een nipte nederlaag in Parijs (0-1).
"We weten wat we allemaal aan onze voorzitter Nasser Al-Khelaïfi te danken hebben", stelt de harde supporterskern van PSG. "Maar het is ons wel duidelijk dat hij niet de juiste man voor deze baan is. De situatie van onze club vereist een grote reorganisatie en een voorzitter die iedere dag aanwezig is."
Leonardo wordt verweten dat PSG dit seizoen niet sterker is geworden na de komst van Lionel Messi, Gianluigi Donnarumma, Sergio Ramos en Georginio Wijnaldum.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
4 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
5 uur geleden