Harde kritiek NAC-trainer Hyballa op technisch manager
BREDA (ANP) - Trainer Peter Hyballa van NAC Breda heeft in een interview met BN DeStem harde kritiek geleverd op de technisch manager van de club, Tom Van den Abbeele. Volgens Hyballa komt de Belg steeds met de verkeerde spelers aanzetten bij de Brabantse voetbalclub uit de eerste divisie.
"De technisch manager en ik hebben een andere kijk op voetbal, onze visies komen niet overeen", zegt de Duitser in de regionale krant. "Hij komt met jonge buitenlandse spelers van 18, 19 jaar uit Afrika, Oost-Europa, Frankrijk en België waar intern nog nooit iemand van gehoord heeft. En in algemene zin heeft die categorie voetballers last van heimwee, omdat ze uit hun directe omgeving worden getrokken. Nog geen 20 jaar, de eerste keer zonder hun moeder, alleen in een onbekend land, een andere taal en uitgescholden door een vol stadion. Daar worden de spelers en NAC niet beter van. Hij biedt ons ook spelers aan met twee of drie wedstrijden in twee seizoenen. 'Ze komen van grote clubs', zegt hij dan. Wat interesseert mij dat nou? Nieuwe spelers moeten in ieder geval direct van waarde zijn. NAC moet kwaliteit aan zich binden. NAC is geen sociëteit of opvanghuis. NAC moet presteren."
Volgens Hyballa wilde hij zelf graag spelers als Jordy Bruijn, Elmo Lieftink en Jesper Drost naar Breda halen, maar ging dat niet door omdat Van den Abbeele niet doorpakte. De technisch manager bevestigt in de krant dat hij soms van mening verschilt met Hyballa. "Daar hebben we dan inhoudelijk een discussie over. Uiteraard is het ook mijn taak om naast de korte termijn ook de lange termijn te bewaken." Een woordvoerder van NAC liet weten dat de zaak intern wordt besproken.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Clement Bischoff. De 20-jarige vleugelaanvaller komt op huurbasis over van Red Bull Salzburg. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.
1 uur geledenMARIENFELD (ANP) - Joey Veerman hoopt PSV deze zomer te verlaten. Dat zegt de middenvelder in gesprek met ESPN op een trainingskamp met de Eindhovenaren in Marienfeld.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Míchel rekent op een sterk FK Vojvodina donderdag in de tweede voorronde van de Conference League. "Het is een moeilijke tegenstander, maar dat is nou eenmaal de loting geweest. We moeten de strijd aangaan en vechten voor een plek in de volgende ronde", zei de van Girona overgekomen coach in een interview op de website van de Amsterdammers.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Zomeraankoop Wout Weghorst staat donderdag in de basis bij FC Twente voor het thuisduel in de tweede voorronde van de Europa League met Ferencváros. Dat zei trainer John van den Brom een dag voor de wedstrijd in Enschede. Ook de van Feyenoord overgekomen Ramiz Zerrouki staat aan de aftrap.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft middenvelder Phil Foden langer aan zich gebonden. De 26-jarige Engelse international tekende een nieuw contract tot 2030 bij de nummer 2 van vorig seizoen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville staat op het punt om een contract te ondertekenen bij Al-Hilal. Sportwebsite The Athletic meldt dat de Saudische voetbalclub een akkoord heeft bereikt met West Ham United, de huidige werkgever van de buitenspeler. Al-Hilal zou 80 miljoen euro willen betalen voor Summerville, die op het WK doorbrak bij Oranje en twee doelpunten maakte.
23 uur geledenLYON (ANP/BELGA) - Belgisch international Amadou Onana staat na een knieoperatie ongeveer negen maanden aan de kant. De 24-jarige middenvelder van Aston Villa is dinsdag in Lyon succesvol geopereerd aan zijn linkerknie. In de achtste finale van het WK tegen de Verenigde Staten scheurde Onana al vroeg in de eerste helft zijn voorste kruisband.
1 dag geleden