Harde kritiek NAC-trainer Hyballa op technisch manager
BREDA (ANP) - Trainer Peter Hyballa van NAC Breda heeft in een interview met BN DeStem harde kritiek geleverd op de technisch manager van de club, Tom Van den Abbeele. Volgens Hyballa komt de Belg steeds met de verkeerde spelers aanzetten bij de Brabantse voetbalclub uit de eerste divisie.
"De technisch manager en ik hebben een andere kijk op voetbal, onze visies komen niet overeen", zegt de Duitser in de regionale krant. "Hij komt met jonge buitenlandse spelers van 18, 19 jaar uit Afrika, Oost-Europa, Frankrijk en België waar intern nog nooit iemand van gehoord heeft. En in algemene zin heeft die categorie voetballers last van heimwee, omdat ze uit hun directe omgeving worden getrokken. Nog geen 20 jaar, de eerste keer zonder hun moeder, alleen in een onbekend land, een andere taal en uitgescholden door een vol stadion. Daar worden de spelers en NAC niet beter van. Hij biedt ons ook spelers aan met twee of drie wedstrijden in twee seizoenen. 'Ze komen van grote clubs', zegt hij dan. Wat interesseert mij dat nou? Nieuwe spelers moeten in ieder geval direct van waarde zijn. NAC moet kwaliteit aan zich binden. NAC is geen sociëteit of opvanghuis. NAC moet presteren."
Volgens Hyballa wilde hij zelf graag spelers als Jordy Bruijn, Elmo Lieftink en Jesper Drost naar Breda halen, maar ging dat niet door omdat Van den Abbeele niet doorpakte. De technisch manager bevestigt in de krant dat hij soms van mening verschilt met Hyballa. "Daar hebben we dan inhoudelijk een discussie over. Uiteraard is het ook mijn taak om naast de korte termijn ook de lange termijn te bewaken." Een woordvoerder van NAC liet weten dat de zaak intern wordt besproken.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Oud-profvoetballer Ahmed Ammi is op 45-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Fortuna Sittard, waar hij de afgelopen jaren als hoofdtrainer van het oudste jeugdteam werkzaam was.
1 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - De UEFA heeft de finale van de Champions League van 2028 toegewezen aan München en de eindstrijd van 2029 aan Barcelona. Dat gebeurde dinsdag tijdens een vergadering in Thessaloniki. Vorig jaar was al besloten dat de finale van dit seizoen in 2027 in het stadion van Atlético Madrid is.
5 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - De wedstrijd om de Europese Supercup is volgend jaar in de Johan Cruijff ArenA. Dat is besloten tijdens een vergadering van de Europese voetbalbond UEFA in Thessaloniki.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zijn voortvarende seizoensstart in de Italiaanse Serie A voortgezet met de vierde overwinning op rij. De regerend landskampioen won met 5-3 van Udinese. Inter kwam daarmee op de maximale 12 punten.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - AS Roma heeft met een uitzege van 2-0 op Torino de koppositie van stadgenoot Lazio overgenomen in de Italiaanse Serie A. Donyell Malen zette met zijn zesde seizoenstreffer de Romeinse club in de 40e minuut op voorsprong, Niccolò Pisilli verdubbelde de score in blessuretijd.
20 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse voetballer Daniel Maldini is zijn rijbewijs kwijtgeraakt nadat hij zondagochtend na een auto-ongeluk in Milaan boven de wettelijke alcohollimiet bleek te zitten. Dit meldt een lokale politiebron maandag.
1 dag geledenQUITO (ANP/RTR) - Marcelo Gallardo is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ecuador. De 50-jarige Argentijn is de opvolger van zijn landgenoot Sebastián Beccacece, wiens contract niet werd verlengd nadat Ecuador begin juli op het WK in de zestiende finales van Mexico verloor.
1 dag geleden