Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Harde knal' bij opvang Ugchelen waar onlangs explosief afging

'Harde knal' bij opvang Ugchelen waar onlangs explosief afging

UGCHELEN (ANP) - Bij de nog leegstaande crisisnoodopvang in Ugchelen is vrijdagavond een "heel harde knal" geweest. De ontploffing gebeurde op het gazon bij de gymzaal van de voormalige Bouwhofschool, meldt een woordvoerster van de gemeente na berichtgeving van De Stentor. Volgens de krant ging het om vuurwerk. Er is geen schade.

De noodopvang was eerder deze week doelwit van een aanslag. In de nacht van dinsdag op woensdag ging een explosief af bij de voordeur van het pand. De ingang raakte dusdanig beschadigd dat de opvangplek vrijdag niet open kon, zoals de bedoeling was.

Volgens de gemeentewoordvoerster was de ontploffing rond 20.00 uur. Volgens haar is de politie gebeld en zijn na de knal "een paar knapen" gezien die wegrenden. Maar ze zijn in de omgeving niet meer gevonden.

Het is de bedoeling dat er in de voormalige school maximaal honderd vluchtelingen worden opgevangen voor wie geen plek meer is bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Rond de opvangplek bestond al langer weerstand; vooral onder ouders van de naastgelegen basisschool zou onrust zijn over de noodopvangplek. Vanaf zaterdag kunnen er mensen worden opgevangen.

Meer uit Binnenland

Greenpeace: ov-kosten Amsterdam een na hoogste in Europa

DEN HAAG (ANP) - Openbaar vervoer in Amsterdam is het een na duurste onder Europese hoofdsteden. Dat concludeert Greenpeace na onderzoek naar de kosten voor ov in dertig Europese landen. Alleen in Londen is een abonnement duurder, stelt de milieuorganisatie.

1 uur geleden
Kloof tussen mannen en vrouwen wordt steeds groter

AMSTERDAM (ANP) - Tussen mannen en vrouwen gaapt in Nederland een steeds groter gat. Daardoor zakt Nederland opnieuw weg op de wereldranglijst emancipatie.

1 uur geleden
Dode en gewonden bij verkeersongeval N307 bij Zwaag

ZWAAG (ANP) - Bij een verkeersongeval in de buurt van Zwaag (Noord-Holland) is iemand om het leven gekomen, meldt de politie. Die maakt daarnaast melding van "meerdere slachtoffers". Hoe die eraan toe zijn, is niet bekend.

5 uur geleden
Voortvluchtige veroordeelde in zaak moord Wiersum aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - Een 29-jarige man die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de voorbereiding van de moord op advocaat Derk Wiersum in 2019 is woensdag in Frankrijk opgepakt, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Het gaat om Oussama B., meldt de advocaat van B. aan meerdere media. Hij was jarenlang voortvluchtig.

5 uur geleden
Dassen krijgt bij Bontenbal steun voor regels voor AI

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal steunt Laurens Dassen van Volt in zijn idee om serieus naar nieuwe regels voor kunstmatige intelligentie (AI) te kijken. Bontenbal vroeg zich wel af of het debat over de miljoenennota, de Algemene Politieke Beschouwingen, de juiste gelegenheid is om dit te bespreken.

6 uur geleden
Bontenbal: meer voorbereiding en overleg nodig over begroting

DEN HAAG (ANP) - Het opstellen van een begroting vergt van een minderheidscoalitie "meer voorbereiding en overleg". Die les haalt CDA-leider Henri Bontenbal uit de moeizame onderhandelingen over de op Prinsjesdag gepresenteerde miljoenennota, zei hij tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen.

6 uur geleden
Zuid-Holland over nieuw brugprobleem: wanneer is gifbeker leeg?

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland denkt dat de recente afsluitingen van belangrijke bruggen voorkomen hadden kunnen worden als het Rijk meer zou investeren in infrastructuur. Rijkswaterstaat maakte woensdag bekend dat de westelijke Suurhoffbrug over het Hartelkanaal richting de Maasvlakte grotendeels dichtgaat, omdat er scheuren zitten in de constructie. En sinds half juli mogen geen vrachtwagens en touringcars meer over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden, omdat de stalen boogconstructie van de brug in de A27 te zwak is geworden.

8 uur geleden