Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Harde knal' bij opvang Ugchelen waar onlangs explosief afging

'Harde knal' bij opvang Ugchelen waar onlangs explosief afging

UGCHELEN (ANP) - Bij de nog leegstaande crisisnoodopvang in Ugchelen is vrijdagavond een "heel harde knal" geweest. De ontploffing gebeurde op het gazon bij de gymzaal van de voormalige Bouwhofschool, meldt een woordvoerster van de gemeente na berichtgeving van De Stentor. Volgens de krant ging het om vuurwerk. Er is geen schade.

De noodopvang was eerder deze week doelwit van een aanslag. In de nacht van dinsdag op woensdag ging een explosief af bij de voordeur van het pand. De ingang raakte dusdanig beschadigd dat de opvangplek vrijdag niet open kon, zoals de bedoeling was.

Volgens de gemeentewoordvoerster was de ontploffing rond 20.00 uur. Volgens haar is de politie gebeld en zijn na de knal "een paar knapen" gezien die wegrenden. Maar ze zijn in de omgeving niet meer gevonden.

Het is de bedoeling dat er in de voormalige school maximaal honderd vluchtelingen worden opgevangen voor wie geen plek meer is bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Rond de opvangplek bestond al langer weerstand; vooral onder ouders van de naastgelegen basisschool zou onrust zijn over de noodopvangplek. Vanaf zaterdag kunnen er mensen worden opgevangen.

Meer uit Binnenland

Katwijkse raad zet deur open voor miljardenfabriek Eli Lilly

KATWIJK (ANP) - De komst van een grote fabriek van de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly naar Katwijk is weer een stap dichterbij gekomen. De gemeenteraad heeft een voorlopig positief advies gegeven over de bouwplannen. In het najaar, nadat alle onderzoeken die Eli Lilly voor de vergunningaanvraag heeft gedaan zijn voorzien van een 'second opinion', valt een definitief besluit.

36 minuten geleden
Advies: stop met aanpak schoolverzuim via strafrecht

DEN HAAG (ANP) - De strafrechtelijke vervolging van schoolverzuim moet stoppen. Er moet zo snel mogelijk een passend en effectief alternatief komen voor de aanpak van leerlingen die spijbelen. Dat adviseert de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ) in een rapport.

1 uur geleden
Hermans wil wet eigen risico later behandelen, oppositie kwaad

DEN HAAG (ANP) - Gezondheidsminister Sophie Hermans (VVD) wil de behandeling van het wetsvoorstel om het eigen risico te verhogen uitstellen tot na de zomer. Dat werd donderdagavond duidelijk, toen Ingrid Coenradie (JA21) en Diederik van Dijk (SGP) voorstelden de behandeling uit te stellen en Hermans zich daar in kon vinden. Dit zorgde voor woede bij oppositiepartijen PRO, PVV en SP.

1 uur geleden
Rekenkamer: 10.000 ernstige misdrijven uit 2024 niet behandeld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft in 2024 ruim 10.000 aangiften van ernstige misdrijven niet in behandeling genomen. Dat komt neer op een kwart van de aangiften van ernstige misdrijven, meldt de Algemene Rekenkamer op basis van eigen onderzoek.

6 uur geleden
Gijzelnemer café Ede opgenomen in tbs-kliniek voor behandeling

GRONINGEN (ANP) - Corné H. is opgenomen in de Mesdagkliniek in Groningen voor een tbs-behandeling. Dat bevestigt zijn advocaat Jan-Jesse Lieftink aan het ANP na berichtgeving door De Gelderlander. H. was verantwoordelijk voor een urenlange gijzeling in café Petticoat in Ede in maart 2024. Afgelopen december gijzelde hij werknemers van de gevangenis in Vught.

7 uur geleden
Meer sportevenementen afgelast of aangepast vanwege hitte

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de hitte zijn meer sportevenementen de komende dagen aangepast of afgelast. Sinds donderdagochtend is in het hele land het Nationaal Hitteplan en daarmee ook code geel van kracht.

8 uur geleden
Recordaantal mensen loopt mee in de Nacht van de Vluchteling

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal van 10.000 mensen loopt komend weekend mee in de Nacht van de Vluchteling, meldt de organisatie. Dat is bijna een kwart meer dan vorig jaar, toen 8100 lopers meededen. In de nacht van zaterdag (Wereldvluchtelingendag) op zondag lopen deelnemers in verschillende plaatsen routes variërend van 10 tot 50 kilometer.

9 uur geleden