Harde kern Ajaxsupporters eist vertrek trainer Steijn
AMSTERDAM (ANP) - De harde kern van Ajaxfans doet een dringend beroep op trainer Maurice Steijn om op te stappen. "Maurice, hou de eer aan jezelf en ga!", melden de F-Side en AFCA Supportersclub in een gezamenlijk statement.
"We gaan liever zonder een trainer naar Brighton dan met jou", doelen de fans op de uitwedstrijd van donderdag in de Europa League. "Je hebt voldoende tijd gehad om met deze selectie betere resultaten te behalen. Op dit moment staan we 17e in de Eredivisie. Dat is Ajax-onwaardig. Zelfs met deze spelers, waarvan er veertien internationals zijn, hoor je niet op de 17e plek te staan."
Volgens de fans zijn er maar twee oplossingen. Of Steijn vertrekt zelf of de leiding van Ajax ontslaat hem. "Dus Maurice, hou de eer aan jezelf en ga! Onze steun heb je niet meer. Mocht Maurice niet zelf opstappen verzoeken wij de rvc en directie van Ajax om niet dezelfde fout te maken als vorig jaar en dus niet te lang te wachten met het nemen van een beslissing."
Eerdere oproepen
Het is de tweede keer dat de harde kern van Ajaxsupporters zich laat horen tijdens de aanhoudende crisis bij hun club. De F-Side drong eerder al aan op het vertrek van directeur voetbalzaken Sven Mislintat, voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen, interim-directeur Jan van Halst, rvc-leden Annette Mosman en Georgette Schlick en Chief Sports Officer Maurits Hendriks.
Mislintat is ontslagen en Eringa stapte op na felle kritiek op zijn functioneren.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
4 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
8 uur geleden