Harde kern Ajaxsupporters eist vertrek trainer Steijn
AMSTERDAM (ANP) - De harde kern van Ajaxfans doet een dringend beroep op trainer Maurice Steijn om op te stappen. "Maurice, hou de eer aan jezelf en ga!", melden de F-Side en AFCA Supportersclub in een gezamenlijk statement.
"We gaan liever zonder een trainer naar Brighton dan met jou", doelen de fans op de uitwedstrijd van donderdag in de Europa League. "Je hebt voldoende tijd gehad om met deze selectie betere resultaten te behalen. Op dit moment staan we 17e in de Eredivisie. Dat is Ajax-onwaardig. Zelfs met deze spelers, waarvan er veertien internationals zijn, hoor je niet op de 17e plek te staan."
Volgens de fans zijn er maar twee oplossingen. Of Steijn vertrekt zelf of de leiding van Ajax ontslaat hem. "Dus Maurice, hou de eer aan jezelf en ga! Onze steun heb je niet meer. Mocht Maurice niet zelf opstappen verzoeken wij de rvc en directie van Ajax om niet dezelfde fout te maken als vorig jaar en dus niet te lang te wachten met het nemen van een beslissing."
Eerdere oproepen
Het is de tweede keer dat de harde kern van Ajaxsupporters zich laat horen tijdens de aanhoudende crisis bij hun club. De F-Side drong eerder al aan op het vertrek van directeur voetbalzaken Sven Mislintat, voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen, interim-directeur Jan van Halst, rvc-leden Annette Mosman en Georgette Schlick en Chief Sports Officer Maurits Hendriks.
Mislintat is ontslagen en Eringa stapte op na felle kritiek op zijn functioneren.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain verkeert nog niet in de topvorm van het afgelopen seizoen. De winnaar van de laatste twee edities van de Champions League verloor de thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2).
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Troy Parrott heeft Real Betis aan een thuiszege op Real Madrid geholpen. De Ierse spits, overgekomen van AZ, mocht na 69 minuten invallen en maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
1 uur geledenIPSWICH (ANP) - Alexander Isak heeft Liverpool na twee gelijke spelen aan de eerste zege van dit seizoen in de Premier League geholpen. De spits trof twee keer doel in de uitwedstrijd tegen Ipswich Town (0-2).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en PEC Zwolle in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 2-2.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Deze zomer hebben er in het Nederlandse betaalde voetbal meer transfers plaatsgevonden dan een jaar eerder. Het ging, bij de mannen en vrouwen gezamenlijk, om 1030 spelers die van club wisselden. Dat zijn 135 transfers meer dan in de zomer van 2025, meldt de KNVB.
9 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters die actief zijn in de Champions League zullen elkaar veelvuldig tegenkomen. Dat bleek uit de loting die vrijdag door de UEFA verricht werd. Het hoofdtoernooi van de Champions League telt bij de vrouwen achttien ploegen die in de competitiefase elk zes tegenstanders treffen.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Sami Ouaissa, Sam Lammers en Mikkel Bro Hansen. De drie spelers werden deze week door de Eindhovenaren aan de selectie toegevoegd en zijn nog niet klaar voor speelminuten, zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie op sportcomplex De Herdgang.
10 uur geleden