Harde kern Ajaxsupporters eist vertrek trainer Steijn
AMSTERDAM (ANP) - De harde kern van Ajaxfans doet een dringend beroep op trainer Maurice Steijn om op te stappen. "Maurice, hou de eer aan jezelf en ga!", melden de F-Side en AFCA Supportersclub in een gezamenlijk statement.
"We gaan liever zonder een trainer naar Brighton dan met jou", doelen de fans op de uitwedstrijd van donderdag in de Europa League. "Je hebt voldoende tijd gehad om met deze selectie betere resultaten te behalen. Op dit moment staan we 17e in de Eredivisie. Dat is Ajax-onwaardig. Zelfs met deze spelers, waarvan er veertien internationals zijn, hoor je niet op de 17e plek te staan."
Volgens de fans zijn er maar twee oplossingen. Of Steijn vertrekt zelf of de leiding van Ajax ontslaat hem. "Dus Maurice, hou de eer aan jezelf en ga! Onze steun heb je niet meer. Mocht Maurice niet zelf opstappen verzoeken wij de rvc en directie van Ajax om niet dezelfde fout te maken als vorig jaar en dus niet te lang te wachten met het nemen van een beslissing."
Eerdere oproepen
Het is de tweede keer dat de harde kern van Ajaxsupporters zich laat horen tijdens de aanhoudende crisis bij hun club. De F-Side drong eerder al aan op het vertrek van directeur voetbalzaken Sven Mislintat, voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen, interim-directeur Jan van Halst, rvc-leden Annette Mosman en Georgette Schlick en Chief Sports Officer Maurits Hendriks.
Mislintat is ontslagen en Eringa stapte op na felle kritiek op zijn functioneren.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
15 uur geleden