Harde discussie kabinetsleden PVV en NSC over tweestatenoplossing
DEN HAAG (ANP) - Behalve over asiel is tijdens de uitzonderlijk lange ministerraad afgelopen vrijdag ook stevig gediscussieerd over het Midden-Oostenbeleid van het kabinet, bevestigen bronnen na berichtgeving van de NOS. Het smaldeel van NSC wilde de tweestatenoplossing voor Israël en de Palestijnse gebieden opnemen in het regeerprogramma en daarmee waren de kabinetsleden van PVV het niet eens. Het PVV-smaldeel gaf na een harde discussie toe.
In het hoofdlijnenakkoord is geen melding gemaakt van het streven naar een eigen staat voor zowel Israël als de Palestijnen. Dat is al jaren de positie van opeenvolgende kabinetten, maar de PVV heeft daar moeite mee. Dat liet PVV-leider Geert Wilders bijvoorbeeld afgelopen zomer blijken toen hij twitterde dat Jordanië "de enige echte Palestijnse staat" is. Jordanië reageerde verbolgen, waarop NSC-minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) probeerde de diplomatieke rel te sussen.
Tegen deze achtergrond vond NSC het noodzakelijk om wel te pleiten voor een tweestatenoplossing in het regeerprogramma. Kabinetsleden van de PVV protesteerden en wilden dat de passage weer werd geschrapt. Maar uiteindelijk zal in het regeerprogramma dat vrijdag wordt gepresenteerd te lezen zijn dat Nederland nog steeds voorstander is van de tweestatenoplossing.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
20 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
22 uur geleden