Harde discussie kabinetsleden PVV en NSC over tweestatenoplossing
DEN HAAG (ANP) - Behalve over asiel is tijdens de uitzonderlijk lange ministerraad afgelopen vrijdag ook stevig gediscussieerd over het Midden-Oostenbeleid van het kabinet, bevestigen bronnen na berichtgeving van de NOS. Het smaldeel van NSC wilde de tweestatenoplossing voor Israël en de Palestijnse gebieden opnemen in het regeerprogramma en daarmee waren de kabinetsleden van PVV het niet eens. Het PVV-smaldeel gaf na een harde discussie toe.
In het hoofdlijnenakkoord is geen melding gemaakt van het streven naar een eigen staat voor zowel Israël als de Palestijnen. Dat is al jaren de positie van opeenvolgende kabinetten, maar de PVV heeft daar moeite mee. Dat liet PVV-leider Geert Wilders bijvoorbeeld afgelopen zomer blijken toen hij twitterde dat Jordanië "de enige echte Palestijnse staat" is. Jordanië reageerde verbolgen, waarop NSC-minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) probeerde de diplomatieke rel te sussen.
Tegen deze achtergrond vond NSC het noodzakelijk om wel te pleiten voor een tweestatenoplossing in het regeerprogramma. Kabinetsleden van de PVV protesteerden en wilden dat de passage weer werd geschrapt. Maar uiteindelijk zal in het regeerprogramma dat vrijdag wordt gepresenteerd te lezen zijn dat Nederland nog steeds voorstander is van de tweestatenoplossing.
Meer uit Binnenland
ZEEWOLDE (ANP) - De brandweer heeft in Zeewolde in Flevoland een persoon uit een brandende woning gered. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Fluitekruid.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.
12 uur geleden