Harde discussie kabinetsleden PVV en NSC over tweestatenoplossing
DEN HAAG (ANP) - Behalve over asiel is tijdens de uitzonderlijk lange ministerraad afgelopen vrijdag ook stevig gediscussieerd over het Midden-Oostenbeleid van het kabinet, bevestigen bronnen na berichtgeving van de NOS. Het smaldeel van NSC wilde de tweestatenoplossing voor Israël en de Palestijnse gebieden opnemen in het regeerprogramma en daarmee waren de kabinetsleden van PVV het niet eens. Het PVV-smaldeel gaf na een harde discussie toe.
In het hoofdlijnenakkoord is geen melding gemaakt van het streven naar een eigen staat voor zowel Israël als de Palestijnen. Dat is al jaren de positie van opeenvolgende kabinetten, maar de PVV heeft daar moeite mee. Dat liet PVV-leider Geert Wilders bijvoorbeeld afgelopen zomer blijken toen hij twitterde dat Jordanië "de enige echte Palestijnse staat" is. Jordanië reageerde verbolgen, waarop NSC-minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) probeerde de diplomatieke rel te sussen.
Tegen deze achtergrond vond NSC het noodzakelijk om wel te pleiten voor een tweestatenoplossing in het regeerprogramma. Kabinetsleden van de PVV protesteerden en wilden dat de passage weer werd geschrapt. Maar uiteindelijk zal in het regeerprogramma dat vrijdag wordt gepresenteerd te lezen zijn dat Nederland nog steeds voorstander is van de tweestatenoplossing.
Meer uit Binnenland
KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 3,5 miljoen Nederlanders merken de gevolgen van de tekorten aan geneesmiddelen in Nederland. Dat is een op de drie medicijngebruikers, meldt de beroepsorganisatie voor apothekers, de KNMP.
58 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
2 uur geledenKATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.
3 uur geleden