Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harde clash DENK en JA21 over belastingen en racisme

Harde clash DENK en JA21 over belastingen en racisme

DEN HAAG (ANP) - Lijsttrekkers Joost Eerdmans (JA21) en Stephan van Baarle (DENK) hebben geen goed woord over voor elkaars plannen voor de portemonnee van Nederlanders. Eerdmans is volgens Van Baarle een "omgekeerde Robin Hood" omdat hij rijken zou matsen en armen er minder goed vanaf komen. Eerdmans hekelt dat de DENK-lijsttrekker de "racismekaart" trekt als het gaat over het aantal mensen met een migratieachtergrond dat in armoede leeft.

Samen met ChristenUnie-voorvrouw Mirjam Bikker spraken de partijleiders in het NOS-verkiezingsdebat over bestaanszekerheid en maatregelen die Nederlanders moeten helpen de rekeningen te betalen. Volgens JA21 stijgen de prijzen van gewone producten in de supermarkt als DENK haar voorgestelde "graaitaks" invoert. Van Baarle noemde de plannen van JA21 juist een "ramp voor de portemonnee".

De DENK-voorman sprak ook van de "schandalige statistiek" die laat zien dat in Nederland mensen met een migratieachtergrond zijn oververtegenwoordigd in de armoedecijfers. Zij hebben te maken met institutioneel racisme waardoor ze minder makkelijk aan een baan komen, aldus Van Baarle. "Gewoon een hele foute redenering", oordeelde Eerdmans. "Want er is geen werkgever in Nederland en geen ondernemer die zegt: om dat kleurtje wil ik u niet."

Ook Bikker was fel op de plannen van Eerdmans, omdat JA21 de lasten bij gezinnen legt, maar ze legde Van Baarle ook voor dat zijn plannen helemaal niet zijn doorgerekend door het Centraal Planbureau. Zelf leverde de ChristenUnie de afgelopen jaren de minister voor armoedebeleid, constateerde presentator Winfried Baijens. Bikker benadrukt dat de plannen van haar partij armoede meer dan halveren en dat de ChristenUnie de lasten van gezinnen waarbij één persoon de kostwinner is, wil verlagen.

Net als DENK wil de ChristenUnie het minimumloon verhogen. JA21 is daar geen voorstander van. Die partij wil vooral dat gezinnen veel minder belasting betalen over hun inkomen.

Meer uit Politiek

Jetten roept De Vos op zich in te zetten tegen antisemitisme FVD

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft Forum voor Democratie-leider Lidewij de Vos opgeroepen zich in te zetten tegen antisemitisme binnen haar partij. "Ik doe een beroep op de partijleider, net zoals bij andere partijleiders, om aan het werk te gaan als er overduidelijk signalen zijn dat leden van je partij dingen doen of in het verleden deden die niet door de beugel kunnen."

16 uur geleden
Ook dit kabinet wil bekritiseerde terrorismewet blijvend maken

DEN HAAG (ANP) - Ook het kabinet-Jetten wil een bekritiseerde wet tegen terrorisme permanent maken. Er geldt nu een tijdelijke wet waarmee mensen bijvoorbeeld een meldplicht of contactverbod opgelegd kunnen krijgen, ook zonder dat zij strafrechtelijk zijn veroordeeld voor terrorisme. Als er niets gebeurt, vervalt die wet per 1 maart volgend jaar.

17 uur geleden
Gemeenten met lage opkomst bij verkiezingen: werk aan de winkel

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten waar de opkomst het laagst was bij de gemeenteraadsverkiezingen, willen dit in de toekomst verbeteren. "Ondanks een kleine stijging ten opzichte van de vorige gemeenteraadsverkiezingen, is het jammer dat niet meer stemgerechtigden naar de stembus kwamen", zegt burgemeester Mark Buijs van Roosendaal. "Dat betekent: werk aan de winkel."

18 uur geleden
'Pechgeneratie' krijgt vanaf 2027 'tegemoetkoming' van 2000 euro

DEN HAAG (ANP) - De zogenoemde 'pechgeneratie' van studenten die geen basisbeurs meer kregen en moesten lenen, krijgt vanaf volgend jaar 2000 euro als "tegemoetkoming". Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) na afloop van de ministerraad.

20 uur geleden
Boekholt schrapt wet die voorrang statushouders stopt

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.

21 uur geleden
De Vos, Van Baarle en Coenradie verkozen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.

22 uur geleden
Ministers vinden autoluwte door hoge energieprijzen niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het nog niet nodig om mensen te stimuleren om de auto wat vaker te laten staan. Dat zeggen verschillende ministers voorafgaand aan de ministerraad. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwde vrijdag voor een energiecrisis en adviseert om minder brandstof te gaan gebruiken. Volgens het kabinet zijn dat soort maatregelen "nog niet aan de orde".

1 dag geleden