Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harde botsing OM en Wilders in rechtbank

Harde botsing OM en Wilders in rechtbank

SCHIPHOL (ANP) - De advocaat-generaal van het Openbaar Ministerie heeft woensdag woest gereageerd op beschuldigingen van Geert Wilders. Wilders zei tijdens het hoger beroep in het 'minder Marokkanen-proces' dat de advocaat-generaals in het proces "verblind zijn door haat tegen hem en de PVV".

Advocaat-generaal Gerard Sta reageerde dat de uitspraken van Wilders "echt niet kunnen". "Die woorden kunnen gewoon niet, het is volstrekt onjuist. Dit gaat alle perken te buiten." Volgens hem moet de politicus met bewijs komen, als hij beweert dat er stukken achtergehouden worden. "Ik vind dat Wilders zijn woorden moet terugnemen. Maar omdat ik weet dat hij dat toch niet zal doen, ga ik er niet om vragen."

Wilders haalde woensdag in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol fel uit naar het Openbaar Ministerie. Hij zei onder meer dat hij vindt dat de advocaten-generaal zich "moeten doodschamen" en hij noemt de strafzaak tegen hem een "politieke poppenkast".

Meer uit Binnenland

Eén staatssecretaris krijgt alle digitale zaken onder zich

DEN HAAG (ANP) - In het nieuwe kabinet onder aanstaand premier Rob Jetten (D66) wordt één staatssecretaris verantwoordelijk voor alle digitale zaken. Tot nu toe waren die verantwoordelijkheden verdeeld over drie ministeries. De roep om een bewindspersoon met duidelijke beslismacht over digitale zaken klinkt al jaren, onder andere uit de IT-sector.

5 minuten geleden
OM eist twee jaar celstraf voor verboden wapenbezit lid Geuzenbond

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Rotterdam twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 24-jarige Thomas D. voor verboden wapenbezit. D. was actief bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts.

9 minuten geleden
Coalitie maakt namen ministers de komende dagen bekend

DEN HAAG (ANP) - Nu bekend is welke partij welke posten krijgt in het nieuw te vormen kabinet, zal de komende dagen bekend worden gemaakt wie die functies zullen vervullen. "Ik denk dat voor alle drie de partijen geldt dat we heel ver zijn met de definitieve selectie van de personen", meldt aanstaand D66-premier Rob Jetten.

11 minuten geleden
Rijswijker (18) langer vast na dood 16-jarige in Den Hoorn

DEN HAAG (ANP) - Het voorarrest van een 18-jarige man uit Rijswijk die vastzit sinds de dood van een 16-jarige jongen in Den Hoorn, is met dertig dagen verlengd. Dat maakte het Openbaar Ministerie donderdag bekend. De man verscheen dinsdag voor de raadkamer van de Haagse rechtbank.

25 minuten geleden
Tien mannen opgepakt in onderzoek naar handel verdovende middelen

DRIEBERGEN-RIJSENBURG (ANP) - Tien mannen zijn eerder deze week aangehouden in een onderzoek naar de handel in verdovende middelen, meldt de landelijke politie donderdag. Ook zijn veertien locaties doorzocht in de regio Rotterdam en Den Haag.

34 minuten geleden
CDA levert minister van Buitenlandse Zaken, Defensie naar VVD

DEN HAAG (ANP) - Het CDA levert in het nieuwe kabinet onder meer de ministers van Buitenlandse Zaken, Binnenlandse Zaken en Economische Zaken. De VVD krijgt Financiën, Justitie en Veiligheid, Defensie, Volksgezondheid en Infrastructuur. Op de ministeries van Onderwijs, Landbouw en Sociale Zaken komt een D66'er. Dat hebben de partijen donderdag bekendgemaakt.

50 minuten geleden
Ombudsmannen: scheld studieschulden toeslagenaffaire kwijt

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet jongeren studieschulden kwijtschelden "waarvan aannemelijk is dat deze door het toeslagenschandaal zijn ontstaan", vinden vijf lokale kinder- en jeugdombudsmannen. Ze hebben getuigenissen verzameld van 1875 jongeren die gebukt gingen onder een moeilijke thuissituatie doordat de overheid veel geld terugvorderde van hun ouders en gezinnen daardoor in de problemen kwamen.

1 uur geleden