Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harbers vindt het terecht dat Schiphol vliegmaatschappij betaalt

Harbers vindt het terecht dat Schiphol vliegmaatschappij betaalt

DEN HAAG (ANP) - Minister Mark Harbers (Infrastructuur) vindt het "niet meer dan terecht" dat Schiphol een vergoeding betaalt aan luchtvaartmaatschappijen als op het laatste moment hun vluchten worden geschrapt in verband met de enorme drukte op de luchthaven. Hij vindt dat Schiphol "netjes moet omgaan" met de vliegmaatschappijen en hun passagiers, omdat ze schade lijden. De tickets zijn al verkocht en door de chaotische situatie worden soms pas laat vluchten geschrapt.

Schiphol maakte deze week bekend luchtvaartmaatschappijen 350 euro te gaan betalen per passagier die niet kan vertrekken door de omstandigheden. De minister vindt het te billijken dat de luchthaven wel vliegmaatschappijen veel gaat betalen, terwijl dit geld ook naar beveiligingspersoneel zou kunnen gaan. Het een sluit het andere wat hem betreft niet uit. "Het is niet of, of."

Want tegelijk vindt Harbers dat Schiphol ook "stevig aan de bak moet" om een structurele oplossing te vinden voor de problemen. "Dat betekent linksom of rechtsom ervoor zorgen dat er meer beveiligers en andere medewerkers komen."

Beveiligers

Door het tekort aan beveiligers staan reizigers de afgelopen week weer urenlang in de rij voordat ze naar hun vliegtuig kunnen. Dat gebeurde in de zomerperiode ook, waardoor velen hun vlucht niet haalden. Om de chaos tegen te gaan, schrapte de luchthaven veel vluchten en kregen beveiligers een zomerbonus. De bonus is nu afgelopen en veel personeel is weer afgehaakt.

"Men dacht begin september het lek boven te hebben, maar helaas blijkt het nog erger te zijn dan voor de zomer", aldus Harbers. Hij heeft vragen gesteld aan Schiphol over de gang van zaken en hun oplossingen. Hij vindt dat de luchthaven er alles aan moet doen om de herfst en de winter goed door te komen. "Ze moeten eerlijk zijn over wat ze kunnen, maar vooral ook actie ondernemen om meer mensen naar Schiphol te lokken" om er te werken.

Meer uit Binnenland

Haagse tunnel nog maanden dicht, gemeente beboet bouwer Strukton

DEN HAAG (ANP) - De Hubertustunnel in Den Haag, een belangrijke route van en naar het centrum van de stad, blijft twee maanden langer dicht. Aannemer Strukton krijgt het werk niet op tijd klaar. Daarom legt de gemeente Den Haag het bedrijf boetes op. Die kunnen oplopen tot ongeveer 2 miljoen euro.

15 minuten geleden
Advocaat Koert H. pleit voor vrijspraak in zaak over brand Arnhem

ARNHEM (ANP) - Arnhemmer Koert H. (58), die volgens het Openbaar Ministerie in zijn eentje verantwoordelijk is voor de grote brand in de Arnhemse binnenstad in maart vorig jaar, moet wat zijn advocaat betreft worden vrijgesproken van brandstichting. Volgens raadsman Rogier Stam ontbreekt het objectieve bewijs voor brandstichting.

18 minuten geleden
Weduwe slachtoffer moord Rotterdam: man uit het leven gerukt

ROTTERDAM (ANP) - "Het spijt me, mevrouw, ik begrijp uw verhaal." Zo reageerde Sendric S. (25) op de verklaring van de weduwe van de 81-jarige man die hij op 2 januari vorig jaar in Rotterdam-IJsselmonde doodschoot. S. staat terecht op verdenking van drie moorden in de Rotterdamse wijk.

19 minuten geleden
Eigenaren Funcaps krijgen in hoger beroep drie jaar cel in België

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee eigenaren van de webshop Funcaps hebben in België in hoger beroep een celstraf gekregen van drie jaar, waarvan de helft voorwaardelijk. Ook zijn boetes opgelegd. Volgens het hof van beroep in Antwerpen voerden de Nederlanders tussen 2019 en 2022 op grote schaal designerdrugs in naar België via hun webshop.

1 uur geleden
OM eist 10 jaar cel voor brandstichting in binnenstad Arnhem

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag tien jaar cel geëist tegen Koert H. (58) uit Arnhem voor brandstichting in de binnenstad van Arnhem. Bij de enorme brand in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar werden tien historische panden verwoest. In de zaak van de twee medeverdachten Ricky N. (42) en Mark V. (31) vraagt de officier van justitie om vrijspraak.

2 uur geleden
Verdachte moorden Rotterdam: ik schoot in opdracht van stemmen

ROTTERDAM (ANP) - De 25-jarige Sendric S., verdacht van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, heeft woensdag tegen de rechter verklaard dat hij stemmen in zijn hoofd hoorde toen hij op 21 december 2024 op pad ging, die hem opdroegen iemand dood te schieten.

2 uur geleden
Voorwaardelijke celstraf chef Nick Bril, vrijspraak voor ongeval

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De rechtbank in Antwerpen heeft de Nederlandse chef Nick Bril woensdag veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van 12 maanden voor een vluchtmisdrijf en verzuim. De sterrenkok werd vrijgesproken voor het onder invloed veroorzaken van een zwaar ongeval op de parkeerplaats van restaurant The Jane. Dat meldt het Belgische persbureau Belga woensdag. Bril moet daarnaast een geldboete betalen en zijn rijbewijs wordt drie maanden ingetrokken.

2 uur geleden