Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harbers: liever geld naar klimaataanpassing dan compensatie boer

Harbers: liever geld naar klimaataanpassing dan compensatie boer

DEN HAAG (ANP) - Minister van Infrastructuur en Waterstaat Mark Harbers geeft liever geld uit aan maatregelen om de Nederlandse waterhuishouding toekomstbestendig te maken dan aan een regeling voor boeren die schade leiden als gevolg van klimaatverandering. "Zeker in de landbouw geldt: je werkt met de natuur en de natuur is grillig. In principe is dat voor eigen risico."

"Nederland heeft op het ene moment te veel water en op het andere moment te weinig", zegt Harbers. "We moeten ervoor zorgen dat we beide dingen goed kunnen opvangen." Volgens hem zal dit probleem Nederland "waarschijnlijk nog heel lang parten spelen". Toch vindt hij compensatie voor boeren die hiermee te maken krijgen "gewoon heel ingewikkeld".

Er is wel een schaderegeling voor boeren die last hebben van bedrijven die een vergunning hebben om grondwater te onttrekken, maar natuurlijk regentekort valt daar niet onder. "Je kunt altijd die schadeclaim indienen", aldus de minister, maar "het is best een uitzoekerij om te kijken: wat komt door degene die een vergunning heeft om grondwater te onttrekken en wat komt door een regentekort".

Meer uit Binnenland

Kamer stemt in met benoeming Buma en Wijers als informateurs

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met de benoeming van Sybrand van Haersma Buma (CDA) en Hans Wijers (D66) tot informateurs. De twee zijn voorgedragen door partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) om de volgende stap te zetten in het formatieproces voor een nieuw kabinet.

1 uur geleden
Koolmees: formatie 4 partijen risico voor onderlinge verhoudingen

DEN HAAG (ANP) - Verkenner Wouter Koolmees ziet "een groot risico" voor de persoonlijke verhoudingen als vier partijen zouden gaan praten over een mogelijke coalitie. Dat zegt hij in het debat over de verkiezingsuitslag. Hij verwacht dat de formatie dan juist alleen maar langer zou duren. "Daarom leek het mij niet verstandig om daarmee te beginnen."

1 uur geleden
Nederlandse arts op top: klimaatbeleid gaat over onze gezondheid

BELÉM (ANP) - Klimaatbeleid moet veel meer dan nu gaan over de gezondheid van mensen. Met die boodschap is de Nederlandse arts en onderzoeker Evelyn Brakema naar de klimaattop in Brazilië gereisd. "Ik kan in mijn spreekkamer veel doen voor mensen, maar het allerbelangrijkste dat je kunt doen voor de volksgezondheid is ambitieus klimaatbeleid maken", zegt Brakema, die naast haar werk voorzitter is van de Groene Zorg Alliantie.

2 uur geleden
Deltacommissaris: ga nu al in gesprek over toekomst waterbeheer

BREDA (ANP) - Nederland moet nu al kijken welke randvoorwaarden nodig zijn om grote waterbeschermingsprogramma's zoals de Deltawerken in de komende jaren uit te voeren. Die boodschap gaf Deltacommissaris Co Verdaas op het jaarlijkse Deltacongres in Breda. Volgens Verdaas moeten grote keuzes worden gemaakt over het waterbeheer, maar is het ook noodzakelijk dat daarvoor genoeg menskracht is en dat de wetgeving daarop aansluit.

2 uur geleden
Tiener aangehouden voor explosie in Haarlem

HAARLEM (ANP) - Na een explosie aan de Archimedeskade in Haarlem heeft de politie een minderjarige verdachte aangehouden. Een politiewoordvoerder wil in verband met de privacy van de verdachte niets delen over de woonplaats, leeftijd of het geslacht, alleen dat het om een tiener gaat.

2 uur geleden
Recordaantal zachte dagen gemeten in Nederland

HOUTEN (ANP) - Het aantal zachte dagen in Nederland, waarop de temperatuur 15 graden of hoger is, is dit jaar opgelopen tot 207. Daarmee is een nieuw record gevestigd, meldt Weeronline. Het vorige record stond op 206 dagen en werd gehaald in 2022 en 2014. De meetreeks loopt sinds 1901.

3 uur geleden
Schadelijke software voor cybercriminelen ontmanteld

DRIEBERGEN (ANP) - Drie schadelijke programma's waarmee cybercriminelen inbraken en gegevens stalen, zijn deze week uit de lucht gehaald. Volgens de politie "is het hele businessmodel van veel cybercriminelen tegelijkertijd verstoord".

3 uur geleden