Harbers: langere beperkingen op Schiphol buitengewoon vervelend
DEN HAAG (ANP) - Schiphol ziet zich "helaas" genoodzaakt ook dit najaar een rem te zetten op het aantal passagiers dat per dag op reis kan. Minister Mark Harbers (Infrastructuur) spreekt in een brief aan de Tweede Kamer van "een buitengewoon vervelende situatie" waarvan opnieuw veel mensen last zullen hebben.
Harbers sprak eerder al de verwachting uit dat door personeelstekorten op Schiphol de hele zomer beperkingen zullen gelden om de passagiersstroom op de luchthaven beheersbaar te houden. "Helaas zal ook de herfstvakantie, alsmede de periode hiernaar toe, met drukte te kampen hebben."
De maatregel is volgens de bewindsman nodig omwille van de veiligheid van passagiers en medewerkers, en voor "het creƫren van een betrouwbaar proces op de luchthaven". Niet alleen de beveiliging komt handen tekort, dat geldt ook voor andere diensten. Een lager aantal reizigers moet ook helpen om bij verstoringen een "sneeuwbaleffect" te voorkomen.
"We zien dat Schiphol zich inspant om de drukte aan te pakken, onder meer met de recente banenmarkt", zegt Harbers. Deze maand gaan zo'n tweehonderd nieuwe beveiligers aan de slag op de luchthaven. Daar komen er vanaf oktober naar verwachting nog eens tachtig bij. Maar de minister erkent ook dat dit "nog niet genoeg is om grote drukte te voorkomen".
Harbers herhaalt nog maar eens dat mensen echt niet meer dan vier uur voor hun vlucht vertrekt naar Schiphol moeten komen. Zij zorgen anders voor nog langere rijen en lopen daarmee andere reizigers voor de voeten. De extra wachttijd als gevolg van vroegkomers wordt geschat op anderhalf uur.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.
14 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.
1 dag geleden