Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harbers hoorde dag later pas dat Schipholbaas Benschop opstapt

Harbers hoorde dag later pas dat Schipholbaas Benschop opstapt

DEN HAAG (ANP) - Minister Mark Harbers (Infrastructuur en Waterstaat) zegt donderdag te zijn geïnformeerd dat de baas van Schiphol Dick Benschop aftreedt, terwijl de raad van commissarissen woensdagavond al op de hoogte was. Op vragen van de oppositie hierover verdedigt de bewindsman zich door te zeggen dat niet zijn ministerie maar het ministerie van Financiën aandeelhouder is van Schiphol. Hij gaat ervan uit dat Financiën wel tijdig werd geïnformeerd.

Harbers reageerde op het terugtreden van Benschop toen hij in de Kamer debatteerde over vliegveiligheid en zei hier eerder op de ochtend over te zijn geïnformeerd. Onder anderen Suzanne Kröger van GroenLinks, Habtamu de Hoop (PvdA) en Lammert van Raan (PvdD) reageerden verontwaardigd dat hij naar hun oordeel pas zo laat op de hoogte was. "Ik ben in ieder geval geïnformeerd voordat het nieuws naar buiten is gekomen en ik denk dat dat ook gewoon netjes is", zegt de minister hierover.

De Hoop vind het "hoogst opmerkelijk" dat de minister donderdag pas bericht kreeg over het besluit van de Schipholbaas. Kröger en Van Raan sluiten zich hierbij aan. Meerdere deelnemers aan het debat vinden het ook niet netjes dat ze zijn overvallen door dit nieuws tijdens een debat over de luchtvaart. Ze verzoeken om een Kamerbrief met een feitenrelaas over de wijze waarop de ministeries van Financiën en Infrastructuur en Waterstaat zijn geïnformeerd over het opstappen van Benschop.

Opvolger

Harbers vindt dat het Benschop "siert" dat hij nu terugtreedt na alle problemen op Schiphol deze zomer, "en de oplossing daarvan ook niet in de weg wil staan". In een gezamenlijke reactie met minister Sigrid Kaag (Financiën) zegt Harbers het "spijtig" te vinden dat het zover is gekomen en danken de ministers de topman van Schiphol voor zijn inzet de afgelopen jaren. Ze hopen dat er snel een opvolger wordt gevonden.

De problemen met de lange rijen bij Schiphol moeten volgens Harbers in elk geval "binnen een paar weken" worden opgelost, hoewel hij geen precieze datum wil noemen. "Iedereen snapt dat je het de passagiers niet aan kan doen om straks in weer en wind buiten in de regen te staan", licht de bewindsman toe.

Meer uit Binnenland

Van der Weijden wil aansterken, stelt overhandiging cheque uit

WAALWIJK (ANP) - Maarten van der Weijden stelt de overhandiging van een cheque aan het Prinses Máxima Centrum tot nader order uit. De 45-jarige zwemmer wil eerst aansterken, nadat hij zijn zwemtocht voor het goede doel vrijdag moest beëindigen wegens ziekte.

15 uur geleden
Nog meer droogtemaatregelen afgeschaald dankzij de regen

DEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn door de regen van de afgelopen week wat droogtemaatregelen afgeschaald.

18 uur geleden
NS: op zaterdagochtend ruim 17.000 fans naar Zandvoort vervoerd

ZANDVOORT (ANP) - Op zaterdagochtend hebben tussen 07.00 tot 09.00 uur al ruim 17.000 racefans de trein naar Zandvoort genomen, meldt de NS. Daar vindt dit weekend de voorlopig laatste Dutch Grand Prix plaats. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.

20 uur geleden
Drukte in treinen naar Zandvoort om Dutch Grand Prix

ZANDVOORT (ANP) - Het is druk in de treinen richting Zandvoort op zaterdagochtend. Dat ziet een ANP-verslaggever. In de badplaats gaat de tweede dag van de Dutch Grand Prix van start. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.

20 uur geleden
Gedeeltelijke maansverduistering op komst

HOUTEN (ANP) - Volgende week vrijdag is in Nederland een groot deel van een gedeeltelijke maansverduistering te zien, waarbij de maan voor ongeveer 93 procent in de kernschaduw van de aarde komt. De eclips begint om 03.23 uur en bereikt om 06.14 uur het maximum, maar kort daarna zakt de maan onder de horizon. Dat meldt Weeronline.

21 uur geleden
Opnieuw honderden op de fiets voor veiligheid vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - In verschillende steden zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw honderden mensen op de fiets gestapt om aandacht te vragen voor de veiligheid van vrouwen. Een jaar na de eerdere actie van Wij eisen de nacht op fietsten mensen mee in onder meer Amsterdam, Leeuwarden, Apeldoorn, Den Bosch, Middelburg, Zutphen en Deventer.

1 dag geleden
Decibel Outdoor schrapt LNY TNZ om optreden in Moskou

HILVARENBEEK (ANP) - De Nederlandse dj LNY TNZ is van de line-up van het Nederlandse festival Decibel Outdoor gehaald, omdat hij zaterdag optreedt in Moskou. Dat meldt organisator B2S.

1 dag geleden