Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harbers hoorde dag later pas dat Schipholbaas Benschop opstapt

Harbers hoorde dag later pas dat Schipholbaas Benschop opstapt

DEN HAAG (ANP) - Minister Mark Harbers (Infrastructuur en Waterstaat) zegt donderdag te zijn geïnformeerd dat de baas van Schiphol Dick Benschop aftreedt, terwijl de raad van commissarissen woensdagavond al op de hoogte was. Op vragen van de oppositie hierover verdedigt de bewindsman zich door te zeggen dat niet zijn ministerie maar het ministerie van Financiën aandeelhouder is van Schiphol. Hij gaat ervan uit dat Financiën wel tijdig werd geïnformeerd.

Harbers reageerde op het terugtreden van Benschop toen hij in de Kamer debatteerde over vliegveiligheid en zei hier eerder op de ochtend over te zijn geïnformeerd. Onder anderen Suzanne Kröger van GroenLinks, Habtamu de Hoop (PvdA) en Lammert van Raan (PvdD) reageerden verontwaardigd dat hij naar hun oordeel pas zo laat op de hoogte was. "Ik ben in ieder geval geïnformeerd voordat het nieuws naar buiten is gekomen en ik denk dat dat ook gewoon netjes is", zegt de minister hierover.

De Hoop vind het "hoogst opmerkelijk" dat de minister donderdag pas bericht kreeg over het besluit van de Schipholbaas. Kröger en Van Raan sluiten zich hierbij aan. Meerdere deelnemers aan het debat vinden het ook niet netjes dat ze zijn overvallen door dit nieuws tijdens een debat over de luchtvaart. Ze verzoeken om een Kamerbrief met een feitenrelaas over de wijze waarop de ministeries van Financiën en Infrastructuur en Waterstaat zijn geïnformeerd over het opstappen van Benschop.

Opvolger

Harbers vindt dat het Benschop "siert" dat hij nu terugtreedt na alle problemen op Schiphol deze zomer, "en de oplossing daarvan ook niet in de weg wil staan". In een gezamenlijke reactie met minister Sigrid Kaag (Financiën) zegt Harbers het "spijtig" te vinden dat het zover is gekomen en danken de ministers de topman van Schiphol voor zijn inzet de afgelopen jaren. Ze hopen dat er snel een opvolger wordt gevonden.

De problemen met de lange rijen bij Schiphol moeten volgens Harbers in elk geval "binnen een paar weken" worden opgelost, hoewel hij geen precieze datum wil noemen. "Iedereen snapt dat je het de passagiers niet aan kan doen om straks in weer en wind buiten in de regen te staan", licht de bewindsman toe.

Meer uit Binnenland

Marine begeleidt twee Russische schepen op Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.

3 uur geleden
Bestuurster van bij Julianasluis te water geraakte auto overleden

GOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.

3 uur geleden
Privacytoezichthouder AP wil dat kabinet verzamelen data aanpakt

DEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.

3 uur geleden
Jeugdzorgmedewerkers voeren vanaf 3 februari actie om cao

UTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.

6 uur geleden
Gebied rond Visscherssteeg Utrecht tot zeker maandag beveiligd

UTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.

8 uur geleden
Eis 10 jaar cel en tbs voor online misbruik Filipijnse meisjes

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Dordrecht tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 52-jarige Eric van K. uit Ter Aar voor het jarenlang en vele malen online misbruiken van zeer jonge Filipijnse meisjes. Volgens het OM heeft de verdachte zich schuldig gemaakt aan "jarenlang seksueel kindermisbruik van de zwaarste categorie".

8 uur geleden
Prinses Amalia vergezelt koningspaar bij Olympische Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia gaat volgende maand met haar ouders mee naar de Olympische Winterspelen in Italië. De prinses van Oranje vergezelt koning Willem-Alexander en koningin Máxima op 6 februari bij de openingsceremonie en op 7 februari brengt zij met haar ouders een bezoek aan het Olympisch Dorp. Het koningspaar zelf gaat van 5 tot en met 10 februari naar de Spelen.

10 uur geleden