Harbers: dagelijks overleg over veiligheid pijpleidingen Noordzee
DEN HAAG (ANP) - Minister Mark Harbers (Infrastructuur) heeft inmiddels iedere dag overleg over de veiligheid van pijpleidingen die door de Noordzee lopen. Eerder deze week waren er ontploffingen bij pijpleidingen Nord Stream 1 en 2 in de Oostzee waardoor grote hoeveelheden gas lekten. Dat het gaat om sabotage, staat zo goed als vast.
Volgens Harbers was er al aandacht voor de beveiliging van pijpleidingen, maar is de situatie nu "zo uniek" dat dagelijks overleg met bedrijven op zee nodig is. Daarbij zijn de ministeries van Infrastructuur, Defensie en Economische Zaken betrokken, evenals de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
De verantwoordelijkheid voor beveiliging ligt in eerste instantie bij energiebedrijven, aldus Harbers, maar "als overheid moet je de helpende hand toesteken". Welke maatregelen er precies zijn genomen of welke er genomen gaan worden, kan de minister niet zeggen. "Maar we zijn zeker alert, zeker na deze week."
Vrijdag komt de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties bijeen om te spreken over de gaslekkages in de Oostzee. Rusland ontkent beschuldigingen zelf achter de sabotage te zitten en wijst naar de Verenigde Staten.
Meer uit Binnenland
IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.
10 uur geledenNICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.
11 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
14 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.
15 uur geleden