Harbers: akkoord met Schiphol eerste stap, maar zijn er nog niet
DEN HAAG (ANP) - Dat Schiphol een akkoord heeft gesloten met vakbonden FNV en CNV over de werkomstandigheden voor komende zomer is volgens minister Mark Harbers (Infrastructuur) "een eerste, zeer noodzakelijke stap, maar we zijn er nog niet". Volgens hem is het dan ook "geen toverstafje" om de chaos op de luchthaven, die al enkele weken aanhoudt, te verhelpen.
Werknemers dreigden eerder met stakingen vanwege de slechte arbeidsomstandigheden op Schiphol. De werkdruk is voor onder anderen beveiligers en afhandelaars van bagage te groot en de lonen zijn te laag. De luchthaven kampt met personeelstekorten, waardoor reizigers vaak uren langer in de rij staan dan gebruikelijk. Dinsdag maakten Schiphol en FNV bekend dat er een akkoord op hoofdlijnen is. Een dag later werd bekend dat werknemers die in de zomer werken onder meer een toeslag krijgen. Die kan oplopen tot ruim 800 euro per maand.
Harbers wil nu weten wat Schiphol verder gaat doen aan de grote personeelstekorten die al wekenlang chaos op de luchthaven veroorzaken, zegt hij tijdens een debat in de Tweede Kamer. "Er zijn hier heel veel zorgen voor deze zomer en die deel ik ook." De minister denkt bijvoorbeeld aan het inzetten van coaches die de doorstroom van passagiers moeten bevorderen. Ook wil hij dat de luchthaven passagiers betere voorspellingen van drukte kan geven. Nu komen reizigers vaak onterecht veel te vroeg naar Schiphol, wat ook tot problemen kan leiden.
De Tweede Kamer wijst ook naar de rol van de minister zelf. Het kabinet is aandeelhouder van Schiphol en onder meer de VVD, PvdA, JA21 en DENK willen dat Harbers meer regie pakt. De minister zegt dat het eerst aan de luchthaven zelf is om de problemen op te lossen, in samenwerking met vliegmaatschappijen en bedrijven die verantwoordelijk zijn voor schoonmaak of bagageafhandeling.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA hebben een akkoord bereikt over het inhoudelijke document dat ze hebben geschreven als basis voor het vervolg van de kabinetsformatie. Dat meldt het Bureau Woordvoering Kabinetsformatie. Later op dinsdag overhandigt informateur Sybrand Buma het stuk aan Kamervoorzitter Thom van Campen.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA hebben volgens Rob Jetten "grote knopen doorgehakt" in het formatiedocument dat de twee partijen aan het schrijven zijn. "Ik denk dat we vanmiddag kunnen verrassen met het aantal keuzes die erin staan", verwacht de D66-leider.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ontsnappen uit de gevangenis moet niet strafbaar worden, vindt de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ). Demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie, VVD) heeft hiervoor een wetsvoorstel ingediend. Dat zou betekenen dat iemand die ontsnapt of zijn enkelband doorknipt een extra straf kan krijgen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kiezer had bij de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen "geen gelijk", vindt VVD-prominent Annemarie Jorritsma. Kiezers hebben volgens haar "niet nagedacht over de consequenties van hun stem" en zich laten sturen door peilingen. Dat heeft Jorritsma gezegd tegen BNR.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma hoopt dinsdag het resultaat te kunnen presenteren van de onderhandelingen tussen D66 en CDA tot dusver. Dat heeft hij gezegd na weer een avond van gesprekken over een aantal belangrijke thema's waar de partijen zich de afgelopen weken over hebben gebogen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten zou het "heel netjes" vinden als informateur Sybrand Buma met de fractievoorzitters van alle partijen in de Tweede Kamer gaat praten over het resultaat van de onderhandelingen van de afgelopen weken tussen zijn partij en het CDA. Dat zei hij net voordat hij een nieuwe overlegronde inging.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vervroegde Tweede Kamerverkiezingen kunnen sneller na de val van een kabinet worden gehouden dan nu het geval is. De voorbereidingsperiode is nu ongeveer vijf maanden, en dat kan worden verkort naar drie maanden, mits bijvoorbeeld gemeenten en politieke partijen zorgen dat zij altijd klaarstaan voor verkiezingen. Dat schrijft de Kiesraad maandag in een advies.
21 uur geleden