Harbers: akkoord met Schiphol eerste stap, maar zijn er nog niet
DEN HAAG (ANP) - Dat Schiphol een akkoord heeft gesloten met vakbonden FNV en CNV over de werkomstandigheden voor komende zomer is volgens minister Mark Harbers (Infrastructuur) "een eerste, zeer noodzakelijke stap, maar we zijn er nog niet". Volgens hem is het dan ook "geen toverstafje" om de chaos op de luchthaven, die al enkele weken aanhoudt, te verhelpen.
Werknemers dreigden eerder met stakingen vanwege de slechte arbeidsomstandigheden op Schiphol. De werkdruk is voor onder anderen beveiligers en afhandelaars van bagage te groot en de lonen zijn te laag. De luchthaven kampt met personeelstekorten, waardoor reizigers vaak uren langer in de rij staan dan gebruikelijk. Dinsdag maakten Schiphol en FNV bekend dat er een akkoord op hoofdlijnen is. Een dag later werd bekend dat werknemers die in de zomer werken onder meer een toeslag krijgen. Die kan oplopen tot ruim 800 euro per maand.
Harbers wil nu weten wat Schiphol verder gaat doen aan de grote personeelstekorten die al wekenlang chaos op de luchthaven veroorzaken, zegt hij tijdens een debat in de Tweede Kamer. "Er zijn hier heel veel zorgen voor deze zomer en die deel ik ook." De minister denkt bijvoorbeeld aan het inzetten van coaches die de doorstroom van passagiers moeten bevorderen. Ook wil hij dat de luchthaven passagiers betere voorspellingen van drukte kan geven. Nu komen reizigers vaak onterecht veel te vroeg naar Schiphol, wat ook tot problemen kan leiden.
De Tweede Kamer wijst ook naar de rol van de minister zelf. Het kabinet is aandeelhouder van Schiphol en onder meer de VVD, PvdA, JA21 en DENK willen dat Harbers meer regie pakt. De minister zegt dat het eerst aan de luchthaven zelf is om de problemen op te lossen, in samenwerking met vliegmaatschappijen en bedrijven die verantwoordelijk zijn voor schoonmaak of bagageafhandeling.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet wil de Amerikaanse aanvallen op Venezuela en het gevangennemen van de Venezolaanse president Nicolás Maduro nog niet veroordelen. Demissionair buitenlandminister David van Weel wil eerst de persconferentie van de Amerikaanse president Donald Trump afwachten "en de discussie die daarover in de VS gevoerd wordt".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof heeft de premiers Mike Eman (Aruba) en Gilmar Pisas (Curaçao) en gezaghebber John Soliano (Bonaire) laten weten "dat zij en de mensen op de eilanden op onze steun kunnen rekenen in deze onzekere tijd". Dat meldt de premier op X naar aanleiding van de Amerikaanse aanval op buurland Venezuela.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse militaire aanval op Venezuela kan in de Tweede Kamer op zowel afkeurende als instemmende reacties rekenen. Linkse partijen roepen het kabinet op het Amerikaanse optreden te veroordelen, de PVV reageert juist enthousiast.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) volgt de ontwikkelingen in Venezuela "op de voet" laat hij weten op X. "De situatie in Caracas is nog onduidelijk", aldus de VVD-bewindsman, die niet ingaat op de claim van de Amerikaanse president Donald Trump dat de Venezolaanse leider Nicolás Maduro is opgepakt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Dat ook deze jaarwisseling hulpverleners zijn belaagd en daarbij gewond zijn geraakt, is "onbegrijpelijk en onacceptabel", vindt justitieminister Foort van Oosten (VVD). "Zij zetten hun eigen viering opzij en verlaten huis en haard om te zorgen voor onze veiligheid. Dat verdient respect", schrijft de demissionaire bewindsman op X.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De explosie in de Zwitserse bar waarbij vermoedelijk tientallen mensen om het leven zijn gekomen, heeft minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "geschokt en bedroefd". Op X deelt de demissionair bewindsman zijn condoleances "aan iedereen die geraakt is" door de ramp in het skioord Crans-Montana.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De brand in de Vondelkerk in Amsterdam is een "groot verlies voor Nederland", vindt demissionair cultuurminister Gouke Moes (BBB). "Gelukkig zijn er voor zover bekend geen slachtoffers. Ik leef mee met de omwonenden", schrijft hij op X.
3 dagen geleden