Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haperende Red Bull vergalt eerste race wereldkampioen Verstappen

Haperende Red Bull vergalt eerste race wereldkampioen Verstappen

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen stond er na zijn uitvalbeurt in de Grote Prijs van Bahrein nog redelijk monter bij. Hij had tijdens de race via de boordradio behoorlijk zitten foeteren over alles wat er misging met zijn Red Bull-auto, maar die boosheid was na de race omgeslagen in berusting. "Dit soort dingen kunnen gebeuren in het eerste raceweekend", zei de Limburger in de paddock van het woestijncircuit van Sakhir.

"Natuurlijk is het teleurstellend dat onze beide auto's de finish niet halen, maar de snelheid was er en ik heb gevochten voor de winst. Charles Leclerc is een goede racer, mijn duel met hem was leuk", vervolgde de wereldkampioen, die in de race heel wat aanvallen plaatste op de Ferrari van de Monegask, maar zich keer op keer verkeek op de kracht van de Italiaanse auto.

"Mijn snelheid was oké, maar toch niet zo goed als ik hoopte. Ik had niet de juiste balans in de auto. Hij was heel moeilijk te rijden. En als ik een beetje wilde aanzetten, dan werden de remmen gelijk te warm", legde Verstappen uit. "Ik vond ook dat we het tactisch beter hadden kunnen doen. Ik had veel agressiever willen rijden na de pitstops. Dan had ik aan de leiding kunnen komen en dan weet je maar nooit wat er kan gebeuren."

Ongenoegen

Verstappen uitte tijdens de race zijn ongenoegen over de strategie luidkeels naar zijn race-engineer, die hem tot voorzichtigheid maande. "Voortaan doe ik het op mijn manier", beet hij hem toe. Na de race relativeerde Verstappen zijn felle woorden. "Hij is de enige met wie ik kan praten en stoom bij kan afblazen. Ik zeg nu eenmaal wat ik denk en hou me niet in. Maar wees gerust, we hebben een goede verstandhouding."

De frustraties bij Verstappen namen toe toen zijn Red Bull tegen het einde van de grand prix ook nog eens stuurproblemen kreeg. Het was precies in de fase dat de safetycar op de baan was gekomen na een brand in de AlphaTauri van Pierre Gasly en het rijdersveld zich weer samenvoegde. "Normaal draait dat stuur heel soepel, maar ik moest nu heel veel kracht zetten om er een beetje beweging in te krijgen. Hoe harder ik ging, hoe meer problemen ik had."

Tot overmaat van ramp ging op drie ronden voor het einde het brandstofsysteem kapot en kon hij een ultieme aanval op de koppositie uit zijn hoofd zetten. "Het leek alsof er geen brandstof meer naar de motor vloeide. Zo'n beetje alles viel uit en ik kon niet anders dan de wagen naar de garage laten uitrollen. Het is niet wat je er vooraf van verwacht, vooral niet omdat we zo goed waren in de testdagen en de trainingen. Ik streed ook mee om poleposition. Ondanks die problemen met de auto had ik tweede kunnen worden en dat was gezien de omstandigheden een prima resultaat geweest. Ik verlies nu 18 punten en dat is teleurstellend, omdat je weet dat het aan het einde van het kampioenschap heel spannend kan zijn. En dan zouden die punten heel belangrijk kunnen zijn."

Meer uit Sport

Honkballers winnen laatste oefenduel voor World Baseball Classic

PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.

6 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

19 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

20 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

1 dag geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

1 dag geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

1 dag geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 dag geleden