Haperende Red Bull vergalt eerste race wereldkampioen Verstappen
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen stond er na zijn uitvalbeurt in de Grote Prijs van Bahrein nog redelijk monter bij. Hij had tijdens de race via de boordradio behoorlijk zitten foeteren over alles wat er misging met zijn Red Bull-auto, maar die boosheid was na de race omgeslagen in berusting. "Dit soort dingen kunnen gebeuren in het eerste raceweekend", zei de Limburger in de paddock van het woestijncircuit van Sakhir.
"Natuurlijk is het teleurstellend dat onze beide auto's de finish niet halen, maar de snelheid was er en ik heb gevochten voor de winst. Charles Leclerc is een goede racer, mijn duel met hem was leuk", vervolgde de wereldkampioen, die in de race heel wat aanvallen plaatste op de Ferrari van de Monegask, maar zich keer op keer verkeek op de kracht van de Italiaanse auto.
"Mijn snelheid was oké, maar toch niet zo goed als ik hoopte. Ik had niet de juiste balans in de auto. Hij was heel moeilijk te rijden. En als ik een beetje wilde aanzetten, dan werden de remmen gelijk te warm", legde Verstappen uit. "Ik vond ook dat we het tactisch beter hadden kunnen doen. Ik had veel agressiever willen rijden na de pitstops. Dan had ik aan de leiding kunnen komen en dan weet je maar nooit wat er kan gebeuren."
Ongenoegen
Verstappen uitte tijdens de race zijn ongenoegen over de strategie luidkeels naar zijn race-engineer, die hem tot voorzichtigheid maande. "Voortaan doe ik het op mijn manier", beet hij hem toe. Na de race relativeerde Verstappen zijn felle woorden. "Hij is de enige met wie ik kan praten en stoom bij kan afblazen. Ik zeg nu eenmaal wat ik denk en hou me niet in. Maar wees gerust, we hebben een goede verstandhouding."
De frustraties bij Verstappen namen toe toen zijn Red Bull tegen het einde van de grand prix ook nog eens stuurproblemen kreeg. Het was precies in de fase dat de safetycar op de baan was gekomen na een brand in de AlphaTauri van Pierre Gasly en het rijdersveld zich weer samenvoegde. "Normaal draait dat stuur heel soepel, maar ik moest nu heel veel kracht zetten om er een beetje beweging in te krijgen. Hoe harder ik ging, hoe meer problemen ik had."
Tot overmaat van ramp ging op drie ronden voor het einde het brandstofsysteem kapot en kon hij een ultieme aanval op de koppositie uit zijn hoofd zetten. "Het leek alsof er geen brandstof meer naar de motor vloeide. Zo'n beetje alles viel uit en ik kon niet anders dan de wagen naar de garage laten uitrollen. Het is niet wat je er vooraf van verwacht, vooral niet omdat we zo goed waren in de testdagen en de trainingen. Ik streed ook mee om poleposition. Ondanks die problemen met de auto had ik tweede kunnen worden en dat was gezien de omstandigheden een prima resultaat geweest. Ik verlies nu 18 punten en dat is teleurstellend, omdat je weet dat het aan het einde van het kampioenschap heel spannend kan zijn. En dan zouden die punten heel belangrijk kunnen zijn."
Meer uit Sport
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
6 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
7 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
7 uur geleden