Hansson leidt Heracles Almelo in Eredivisie langs PEC Zwolle
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft tegen PEC Zwolle de derde seizoenszege geboekt. De ploeg van coach John Lammers won de strijd tussen de twee Overijsselse ploegen met 2-1 dankzij twee treffers van Emil Hansson.
Lennart Thy opende in de tweede helft de score voor de bezoekers uit Zwolle. Hansson maakte uit een strafschop de 1-1 en schoot in de 82e minuut de thuisploeg op voorsprong.
Heracles komt door de zege op 11 punten en staat daarmee zevende. PEC Zwolle staat met 7 punten elfde.
Trefzeker
PEC Zwolle miste aanvoerder Bram van Polen, die tijdens de warming-up voor de wedstrijd geblesseerd raakte. De Zwollenaren wonnen vorig seizoen twee keer van Heracles in de eerste divisie. Bij beide zeges was Thy trefzeker. De Duitser opende zondag na de rust de score voor PEC, nadat Heracles net een kans had gehad via Mohamed Sankoh. PEC was in de eerste helft kansrijk geweest via Odysseus Velanas en de thuisploeg een keer met Sankoh.
Heracles kreeg daarna een strafschop na een overtreding van Anselmo Mac Nulty op Bryan Limbombe. Hansson stuurde doelman Jasper Schendelaar naar de verkeerde hoek en scoorde. De Zweed was ongeveer een kwartier later nog eens trefzeker nadat hij de ruimte kreeg om aan te leggen voor een schot. Het is dit seizoen de derde keer dat Heracles wint na een eerdere achterstand.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
22 uur geleden