Hansson leidt Heracles Almelo in Eredivisie langs PEC Zwolle
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft tegen PEC Zwolle de derde seizoenszege geboekt. De ploeg van coach John Lammers won de strijd tussen de twee Overijsselse ploegen met 2-1 dankzij twee treffers van Emil Hansson.
Lennart Thy opende in de tweede helft de score voor de bezoekers uit Zwolle. Hansson maakte uit een strafschop de 1-1 en schoot in de 82e minuut de thuisploeg op voorsprong.
Heracles komt door de zege op 11 punten en staat daarmee zevende. PEC Zwolle staat met 7 punten elfde.
Trefzeker
PEC Zwolle miste aanvoerder Bram van Polen, die tijdens de warming-up voor de wedstrijd geblesseerd raakte. De Zwollenaren wonnen vorig seizoen twee keer van Heracles in de eerste divisie. Bij beide zeges was Thy trefzeker. De Duitser opende zondag na de rust de score voor PEC, nadat Heracles net een kans had gehad via Mohamed Sankoh. PEC was in de eerste helft kansrijk geweest via Odysseus Velanas en de thuisploeg een keer met Sankoh.
Heracles kreeg daarna een strafschop na een overtreding van Anselmo Mac Nulty op Bryan Limbombe. Hansson stuurde doelman Jasper Schendelaar naar de verkeerde hoek en scoorde. De Zweed was ongeveer een kwartier later nog eens trefzeker nadat hij de ruimte kreeg om aan te leggen voor een schot. Het is dit seizoen de derde keer dat Heracles wint na een eerdere achterstand.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
7 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
12 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
12 uur geleden