Hans van Manen (88) bijzonder in trek met zijn livestreams
AMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen (88) is op het ogenblik bijzonder in trek met de komende livestreams van zijn programma Variations. Het Nationale Ballet, dat Variations danst, schat uiteindelijk wel 10.000 kaarten per voorstelling te verkopen
Dat betekent in de praktijk nog meer kijkers en in ieder geval aanzienlijk meer dan de 1600 toeschouwers die Het Nationale Ballet normaal per keer in het huistheater, de Stopera, kan herbergen.
De belangstelling voor de live-uitzendingen op zaterdagmiddag 27 en zondagmiddag 28 februari is inmiddels al zo groot, dat Het Nationale Ballet ze opneemt en ze allebei nog een keer zal aanbieden als stream. Er zijn al duizenden kaarten verkocht, terwijl Van Manen in Amsterdam nog druk doende is de dansers zelf voor te bereiden en te begeleiden.
Het onlineprogramma Hans van Manen Variations biedt zes balletten van de hand van de Nederlandse choreograaf: Adagio Hammerklavier, Sarcasmen, Trois Gnossiennes, Déjà Vu, Two pieces for HET en Variations for two couples.
De twee livestreams worden door twee verschillende bezettingen gedanst, volgens Het Nationale Ballet om "zoveel mogelijk dansers van het gezelschap de kans te geven hun interpretatie van het werk van Van Manen te tonen aan het onlinepubliek".
Het optreden van de cast van 27 februari wordt herhaald op 4 maart. Het optreden van de cast van 28 februari is op 5 maart nog eens te bekijken
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Marco Borsato hoopt op vrijspraak en "heeft vertrouwen in de rechtbank." Dat zegt de zanger bij aankomst bij de rechtbank in Utrecht. Hij krijgt daar te horen of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Er bestaat ook een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato is donderdagochtend gearriveerd bij de rechtbank in Utrecht, waar hij te horen krijgt of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Ook bestaat er nog een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek naar vijfhonderd uur aan tapgesprekken.
40 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - Een van de twee mensen die in de nacht van woensdag op donderdag uit een brandende woning zijn gehaald in Driebergen (Utrecht) is een kind, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdag weten. Over de oorzaak van de brand, waarbij vijf mensen gewond raakten, is nog niet meer bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen op basisscholen zouden meer les moeten krijgen in het voeren van gesprekken, dus in het spreken met en luisteren naar anderen. Dat adviseert de Inspectie van het Onderwijs.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders wantrouwen informatie op het internet. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal 72 procent van de 5000 Nederlanders die meededen aan het onderzoek naar ICT-gebruik zegt dat ze informatie tegenkomen die volgens hen niet klopt. Twee jaar eerder was dat 67 procent en in 2021 nog 63 procent. Vooral berichten op sociale media roepen twijfel op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In ruim een week tijd hebben Nederlanders 1,2 miljoen euro gedoneerd aan giro 7244, meldt het Rode Kruis donderdag. De hulporganisatie riep het gironummer vorige week maandag in het leven wegens "het historisch hoge aantal conflicten in de wereld".
3 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
7 uur geleden