
Hans Hogendoorn neemt afscheid van Met het Oog op Morgen
HILVERSUM (ANP) - Hans Hogendoorn was zaterdag voor de laatste keer te horen als 'de stem' van het NPO Radio 1-programma Met het Oog op Morgen. "Blijf luisteren naar de radio en zet de tv uit", was zijn laatste boodschap aan de luisteraars.
De 76-jarige Hogendoorn was ruim 48 jaar te horen in het NOS-programma. Presentatrice Marcia Luyten sprak aan het begin van de show van een "historische uitzending". Dat gebeurde nadat Hogendoorn onder de klanken van de openingstune Gute Nacht, Freunde voor de laatste keer had verteld hoeveel graden het buiten was en wie er binnen in de studio zaten.
Aan het einde van de uitzending droeg Hogendoorn het stokje over aan opvolger Hanneke de Jonge. De twee ontmoetten elkaar voor het eerst in de studio.
"Met wat voor gevoel ik afscheid neem? Niet leeg, maar neutraal. Het was fijn om weer eens voor de microfoon te zitten", vond Hogendoorn.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het wordt in de laatste twee weken van augustus nog vrij warm zomerweer, meldt Weeronline. Wel zal het geleidelijk wisselvalliger zijn en komt het vaker tot regen of buien.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de Nederlanders vertrouwt hun huissleutels aan de buren toe tijdens de vakantie. 65-plussers vertrouwen hun buren meer dan jongeren en mensen in stedelijke gebieden zijn minder geneigd hun buren de sleutel te geven dan bewoners van het platteland, zo blijkt uit onderzoek van het CBS, onder 180.000 mensen van vijftien jaar en ouder.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de Oranjesluizen in het IJ bij Amsterdam wordt komende week topdrukte verwacht. Tijdens SAIL passeren er naar verwachting zo'n 10.000 schepen de doorgang tussen het IJmeer/Markermeer en het IJ. Rijkswaterstaat (RWS) zet daarom extra mensen in om ervoor te zorgen dat het scheepvaartverkeer er veilig en vlot door kan, laat een woordvoerder weten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die zaterdagmiddag is opgepakt voor het bekladden van het Nationaal Monument op de Dam, is zaterdagavond op vrije voeten gesteld. Hij blijft nog wel verdachte van vernieling, meldt zijn advocaat. Het Openbaar Ministerie moet beslissen of de man wordt vervolgd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de 1500 en 2000 betogers hebben zaterdag een pro-Palestijnse mars door Amsterdam gehouden. De demonstratie was gericht tegen het geweld van het Israëlische leger tegen de inwoners van Gaza, dat volgens de betogers op genocide neerkomt.
16 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Bewoners van Sint-Maarten, Sint-Eustatius en Saba bereiden zich voor op het passeren van orkaan Erin. Die trekt aan het eind van de ochtend (begin van de avond Nederlandse tijd) voorbij ten noordoosten van Sint-Maarten. Erin is inmiddels in kracht toegenomen tot een orkaan van categorie 4, op een schaal van 5.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Deelnemers aan een pro-Palestijnse demonstratie in Amsterdam zijn zaterdag begonnen aan hun mars door de stad. De betoging begon om 14.00 uur op de Dam en eindigt later op het Museumplein.
21 uur geleden