Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handtekeningen voor bouw stadion Cambuur gezet

Handtekeningen voor bouw stadion Cambuur gezet

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan gaan aftellen tot de verhuizing naar het nieuwe voetbalstadion in Leeuwarden. Vertegenwoordigers van de club, de gemeente, de projectontwikkelaar en het regionaal opleidingscentrum Friese Poort hebben dinsdag de contracten voor de bouw ondertekend. Bovendien zijn alle documenten voor de omgevingsvergunning ingediend.

Cambuur sprak op zijn site van een mijlpaal. "Dit is wederom goed nieuws en een belangrijke volgende stap in het proces. We zijn aan het aftellen en kunnen niet wachten om straks met ROC Friese Poort het nieuwe Cambuur Stadion te betrekken. Op naar een Gouden Toekomst", aldus algemeen directeur Ard de Graaf. De onderwijsinstelling zal 7500 vierkante meter huren voor haar leerlingen.

Cambuur hoopt de nieuwe accommodatie, waar plaats zal zijn voor 15.000 toeschouwers, in september volgend jaar in gebruik te kunnen nemen.

Meer uit Sport

Turnkampioene Biles ligt in het ziekenhuis: 'bijna dood'

HOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."

14 minuten geleden
Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

15 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

16 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

16 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

16 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

17 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

17 uur geleden