Handreiking helpt bedrijven van Keti Koti vrije dag te maken
AMSTERDAM (ANP) - De stichting Nederland Wordt Beter heeft in samenwerking met onder meer radiozender FunX en initiatief The Black Archives de Handreiking Keti Koti uitgebracht om bedrijven te stimuleren van 1 juli een vrije dag te maken. Bedrijven als Tony's Chocolonely en LUSH steunen de actie. Zij geven hun werknemers op deze dag - waarop de afschaffing van de slavernij wordt herdacht en gevierd - al vrij.
De handreiking bestaat uit informatie over wat werkgevers kunnen doen en tips van ervaringsdeskundigen. Ook staan op de website 1julivrij.nl ideeën voor activiteiten die bedrijven rondom en op 1 juli, ook bekend als Keti Koti, kunnen organiseren. De initiatiefnemers hopen met de handreiking zoveel mogelijk bedrijven aan te zetten tot actie, "zodat we de politiek kunnen laten zien hoe belangrijk en breed gedragen 1 juli als vrije dag voor onze samenleving is".
"Stichting Nederland Wordt Beter streeft al bijna 15 jaar naar een Nationale Herdenkingsdag op 1 juli die respectvol is voor alle slachtoffers van de Nederlandse slavernij en voor hun nazaten", zegt initiatiefnemer Jerry Afriyie van Nederland Wordt Beter. "Samen kunnen we recht doen aan de geschiedenis en 1 juli een prominente plaats geven in ons collectieve bewustzijn, net zoals andere betekenisvolle gebeurtenissen in onze geschiedenis. Daarvoor doen we een beroep op de onmisbare bijdrage van politiek en werkgevers."
De handreiking is onderdeel van een campagne waarmee de organisaties al enkele jaren de overheid en werkgevers oproepen om van 1 juli een nationale feestdag te maken. Volgens Nederland Wordt Beter volgen steeds meer bedrijven het voorbeeld van FunX, Tony's Chocolonely en LUSH.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
6 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
11 uur geleden