Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handreiking helpt bedrijven van Keti Koti vrije dag te maken

Handreiking helpt bedrijven van Keti Koti vrije dag te maken

AMSTERDAM (ANP) - De stichting Nederland Wordt Beter heeft in samenwerking met onder meer radiozender FunX en initiatief The Black Archives de Handreiking Keti Koti uitgebracht om bedrijven te stimuleren van 1 juli een vrije dag te maken. Bedrijven als Tony's Chocolonely en LUSH steunen de actie. Zij geven hun werknemers op deze dag - waarop de afschaffing van de slavernij wordt herdacht en gevierd - al vrij.

De handreiking bestaat uit informatie over wat werkgevers kunnen doen en tips van ervaringsdeskundigen. Ook staan op de website 1julivrij.nl ideeën voor activiteiten die bedrijven rondom en op 1 juli, ook bekend als Keti Koti, kunnen organiseren. De initiatiefnemers hopen met de handreiking zoveel mogelijk bedrijven aan te zetten tot actie, "zodat we de politiek kunnen laten zien hoe belangrijk en breed gedragen 1 juli als vrije dag voor onze samenleving is".

"Stichting Nederland Wordt Beter streeft al bijna 15 jaar naar een Nationale Herdenkingsdag op 1 juli die respectvol is voor alle slachtoffers van de Nederlandse slavernij en voor hun nazaten", zegt initiatiefnemer Jerry Afriyie van Nederland Wordt Beter. "Samen kunnen we recht doen aan de geschiedenis en 1 juli een prominente plaats geven in ons collectieve bewustzijn, net zoals andere betekenisvolle gebeurtenissen in onze geschiedenis. Daarvoor doen we een beroep op de onmisbare bijdrage van politiek en werkgevers."

De handreiking is onderdeel van een campagne waarmee de organisaties al enkele jaren de overheid en werkgevers oproepen om van 1 juli een nationale feestdag te maken. Volgens Nederland Wordt Beter volgen steeds meer bedrijven het voorbeeld van FunX, Tony's Chocolonely en LUSH.

Meer uit Binnenland

Hack bij Booking.com, boekingsinformatie klanten ingezien

AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.

11 uur geleden
BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

12 uur geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

12 uur geleden
Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

13 uur geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

18 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

18 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

22 uur geleden