Handreiking helpt bedrijven van Keti Koti vrije dag te maken
AMSTERDAM (ANP) - De stichting Nederland Wordt Beter heeft in samenwerking met onder meer radiozender FunX en initiatief The Black Archives de Handreiking Keti Koti uitgebracht om bedrijven te stimuleren van 1 juli een vrije dag te maken. Bedrijven als Tony's Chocolonely en LUSH steunen de actie. Zij geven hun werknemers op deze dag - waarop de afschaffing van de slavernij wordt herdacht en gevierd - al vrij.
De handreiking bestaat uit informatie over wat werkgevers kunnen doen en tips van ervaringsdeskundigen. Ook staan op de website 1julivrij.nl ideeën voor activiteiten die bedrijven rondom en op 1 juli, ook bekend als Keti Koti, kunnen organiseren. De initiatiefnemers hopen met de handreiking zoveel mogelijk bedrijven aan te zetten tot actie, "zodat we de politiek kunnen laten zien hoe belangrijk en breed gedragen 1 juli als vrije dag voor onze samenleving is".
"Stichting Nederland Wordt Beter streeft al bijna 15 jaar naar een Nationale Herdenkingsdag op 1 juli die respectvol is voor alle slachtoffers van de Nederlandse slavernij en voor hun nazaten", zegt initiatiefnemer Jerry Afriyie van Nederland Wordt Beter. "Samen kunnen we recht doen aan de geschiedenis en 1 juli een prominente plaats geven in ons collectieve bewustzijn, net zoals andere betekenisvolle gebeurtenissen in onze geschiedenis. Daarvoor doen we een beroep op de onmisbare bijdrage van politiek en werkgevers."
De handreiking is onderdeel van een campagne waarmee de organisaties al enkele jaren de overheid en werkgevers oproepen om van 1 juli een nationale feestdag te maken. Volgens Nederland Wordt Beter volgen steeds meer bedrijven het voorbeeld van FunX, Tony's Chocolonely en LUSH.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.
10 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
15 uur geleden