Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handhaving laat vol Grieks restaurant in Roermond ontruimen

Handhaving laat vol Grieks restaurant in Roermond ontruimen

ROERMOND (ANP) - Grieks Restaurant Irodion in Roermond moest zaterdagavond de gasten in de eetgelegenheid vragen om per direct de zaak te verlaten. Het restaurant had daartoe opdracht gekregen van handhaving van de gemeente Roermond. Volgens een woordvoerder van de gemeente zondag werd er rond 20.30 uur in het restaurant nog activiteit geconstateerd, en werd de zaak gebeld met de boodschap dat iedereen naar buiten moest.

Volgens Irodion zat de zaak toen nagenoeg vol. Iedereen kon zaterdag bij het restaurant reserveren voor een maaltijd. De belangstelling was zo groot dat veel mensen teleurgesteld moesten worden, aldus Irodion. Alles verliep volgens het restaurant vlekkeloos totdat de gemeente ingreep. "We moesten per direct sluiten en al onze gasten vriendelijk verzoeken de zaak te verlaten", aldus Irodion op Facebook. Het restaurant biedt op Facebook zijn excuses aan voor de klanten die noodgedwongen vroegtijdig moesten vertrekken.

"De boodschap van de burgemeesters in onze regio was, dat we activiteiten van de horeca zaterdag tot op zekere hoogte oogluikend toestonden", legt een woordvoerder van de gemeente Roermond zondag uit. "Tot 17.00 uur was dat wat ons betreft oké, en er deden zich ook geen excessen voor. De meeste zaken sloten rond die tijd ook hun deuren. Na die tijd bleken er enkele zaken, waaronder het restaurant, nog geopend. Op ons verzoek heeft het restaurant, net als de andere zaken, de zaak vervolgens netjes gesloten. Er zijn geen waarschuwingen uitgedeeld."

Welke andere zaken nog meer moesten sluiten in Roermond, kon de woordvoerder van de gemeente zondag niet zeggen.

Meer uit Binnenland

NVWA: Meeste speelzand voldoet aan norm voor asbest

DEN HAAG (ANP) - Het meeste speelzand voldoet aan de norm voor de hoeveelheid asbest die erin mag zitten. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). In 65 van de 99 onderzochte producten is geen asbest aangetroffen. In 29 producten is een heel kleine hoeveelheid asbest gevonden, minder dan de wettelijke limiet van 0,1 procent, terwijl in vijf producten tussen de 0,15 en 0,42 procent asbest zat. Die producten mogen niet meer verkocht worden. Zo'n tien producten worden nog onderzocht.

31 minuten geleden
Onderzoekers vinden oorzaak gevaarlijke vogelgriepvarianten

ROTTERDAM (ANP) - Onderzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben ontdekt waardoor bepaalde varianten van de vogelgriep gevaarlijker worden dan andere. Dat er tijdens het vermenigvuldigen van een virus fouten kunnen ontstaan, was al bekend, maar hoe dat gebeurt was volgens de onderzoekers tot nu toe "een onopgelost mysterie". Uit het onderzoek blijkt dat een bepaald enzym in dat proces vastgeklemd kan raken, waardoor er gevaarlijke foutjes in het virus kunnen ontstaan.

1 uur geleden
Gitaarpionier Jan de Hont, bekend van ZZ & De Maskers, overleden

LAREN (ANP) - Gitarist Jan de Hont is donderdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag laten weten aan het ANP. De Hont woonde al enige tijd in het Rosa Spier Huis in Laren, een woonvoorziening voor oudere kunstenaars.

1 uur geleden
Brabant wil verder met Adema als commissaris van de Koning

DEN BOSCH (ANP) - Provinciale Staten van Noord-Brabant hebben Ina Adema voorgedragen voor herbenoeming als commissaris van de Koning. De 57-jarige Adema (VVD) is sinds 2020 commissaris in Brabant. Ze werd toen benoemd voor zes jaar. Als de minister van Binnenlandse Zaken akkoord gaat met de aanbeveling, begint ze in oktober aan haar tweede termijn tot 2033.

1 uur geleden
Zorgministers bekijken nog wat motie gehandicaptenzorg 'betekent'

DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk wat de aangenomen motie over niet bezuinigen in de gehandicaptenzorg betekent voor de zorgplannen van het kabinet, stelt zorgminister Sophie Hermans. Voorafgaand aan de ministerraad zei ze dat ze dat samen met haar collega-minister Mirjam Sterk "rustig moet gaan bekijken".

2 uur geleden
Gemeente Westerwolde: dwangsom vijf miljoen euro Ter Apel bereikt

WESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor de overvolle opvang bij Ter Apel is vrijdag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van de gemeente.

2 uur geleden
Ambassadeur Israël: brandstichting synagoge zeer verontrustend

ROTTERDAM (ANP) - "Zeer verontrustend", noemt Zvi Aviner Vapni, de Israëlische ambassadeur in Nederland, de brandstichting bij de synagoge in Rotterdam. "In een tijd waarin antisemitisme in Nederland toeneemt, is het essentieel om ons krachtig te verzetten tegen haat en de veiligheid van de joodse gemeenschap te waarborgen."

2 uur geleden