Handhavers in Utrecht mogen vrijwillig bodycam dragen
UTRECHT (ANP) - Handhavers van de gemeente Utrecht mogen als ze dat willen een bodycam bij zich dragen. Burgemeester Sharon Dijksma heeft dat besloten, nadat een proef met de camera's goed was bevallen bij de medewerkers. "De resultaten van dit onderzoek bevestigen dat de bodycam een goed middel is om het veiligheidsgevoel, de veiligheid en het leervermogen te vergroten", heeft ze laten weten aan de gemeenteraad.
De bodycams zijn in Utrecht vrijwillig. Volgens het onderzoek waar Dijksma naar verwijst, voelen vier op de tien medewerkers die ze dragen zich veiliger. "De meerderheid van deze groep noemt hiervoor als reden dat mensen hun gedrag aanpassen als zij de bodycam zien en dat de bodycam een de-escalerende werking heeft."
Dijksma benadrukt dat de gemeente als werkgever de handhavers moet beschermen tegen agressie en geweld. Bijzondere opsporingsambtenaren (boa's) krijgen daar in hun werk regelmatig mee te maken. "Daarnaast verwacht ik dat medewerkers, die veiliger hun werk kunnen doen, ook effectiever zijn", voegt de burgemeester eraan toe.
Utrecht is niet de eerste stad waar boa's met bodycams rondlopen. In Rotterdam en Den Haag worden de camera's ook gebruikt.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het belooft komende week wisselvallig weer te worden met kans op natte sneeuw. Dat meldt Weeronline zondag. Vooral landinwaarts is er woensdag en donderdag kans op winterse neerslag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Directeur van de Kindertelefoon Roline de Wilde is "geschokt" door het handelen van een ex-vrijwilliger, bevestigt ze na berichtgeving van Nieuwsuur. In 2020 wisselde de vrijwilliger tegen de regels contactgegevens uit met iemand van wie ze dacht dat het een kind was. Over het uit de hand gelopen contact dat hieruit ontstond, maakte onderzoeksprogramma Zembla onlangs de podcast Op zoek naar Marlotte.
1 uur geledenALCÚDIA (ANP) - Een 53-jarige Nederlander is om het leven gekomen na een frontale botsing op een rotonde in Alcúdia op het Spaanse eiland Mallorca. De Nederlandse vrouw die bij hem in de auto zat raakte gewond. Drie vrouwen in het andere voertuig liepen lichte verwondingen op, aldus Spaanse media.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aan de steekpartij waardoor in de nacht van zaterdag op zondag in Eindhoven twee mensen gewond raakten, zou een ruzie tussen een groep van zo'n tien mensen vooraf zijn gegaan. Inmiddels zijn drie mensen aangehouden, meldt de politie zondag.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zijn tot dusver 924 meldingen binnengekomen van schade na de aardbeving bij Zeerijp afgelopen vrijdag. Het gaat om meldingen die tot zondagochtend 11.00 uur zijn gedaan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lhbti-belangenorganisatie COC wil meer duidelijkheid over een geweldsincident twee weken geleden bij een queer space in Venlo, aldus een woordvoerder. Een queer space is een plek waar mensen veilig kunnen samenkomen die zich als niet-heteroseksueel identificeren of die deze groep willen steunen.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Enkele opklaringen zorgen ervoor dat het zondag- en maandagavond, ondanks de bewolking, toch mogelijk is om meteoren te spotten. Dat meldt Weeronline. Volgens het weerbureau hebben mensen in het zuiden, midden en oosten van het land maandagavond de meeste kans op een heldere hemel en daarmee het zien van vallende sterren.
5 uur geleden