'Handgels voldoen lang niet altijd aan de norm'
ROTTERDAM (ANP) - Handgels die bij ingangen van openbare gebouwen staan, voldoen lang niet altijd aan de norm. Het AD heeft een steekproef gehouden en testte 21 gels in verschillende steden die bij een kerk, supermarkt of ander pand stonden. Daarvan haalden zeker vijf gels niet het vereiste percentage van 70 procent alcohol om desinfecterend te zijn.
De krant nam de monsters zelf af en liet die testen door NedLab in Middelharnis. Dertien monsters haalden de norm van 70 procent alcohol niet. Na hantering van een foutmarge bleven er vijf monsters over die absoluut onvoldoende scoorden. Zo bleek een handreiniger bij een tuincentrum in Brabant alleen water te bevatten en zat in een handgel van een kinderopvang in Breda 2,9 procent alcohol.
"Je hebt geen idee wat je op je handen smeert", zegt directeur Willem Struijk van NedLab. "Ik ben bang dat dit nog maar het topje van de ijsberg is."
Hans Razenberg van branchevereniging NVZ Schoon Hygiënisch Duurzaam zegt tegen het AD dat er veel illegale handgels op de markt zijn. "Ik kom geregeld in winkels. Daar kun je zo je quotum aan boetes naar binnen harken als het gaat om de handgel. Vaak zit er niet eens een etiket op."
Meer uit Binnenland
LOBITH (ANP) - Het waterpeil van de Rijn heeft door de droogte een nieuw dieptepunt bereikt. Bij Lobith, waar de rivier Nederland binnenstroomt, werd zondag rond het middaguur een peil van 6,10 meter gemeten, laten de meetuitslagen van Rijkswaterstaat zien. Zo laag stond het water nog nooit sinds de waterstanden er worden gemeten. Dat gebeurt sinds 1866.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Vredesprotest 'Stop de Oorlogskoorts' heeft duizenden mensen naar De Dam in Amsterdam getrokken. Zo'n 3000 aanwezigen scharen zich achter de organisatie die "ziet dat de regering zich voorbereidt op oorlog waar de Nederlander de prijs voor betaalt".
46 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - De Universiteit Maastricht schorst een uit Gaza afkomstige student na commotie over een door hem geposte onlinevideo, waarin hij naar beelden kijkt over Palestijnse strijders in gevechtsuniformen en lijkt te zeggen: "Seventh of October. This is me" (7 oktober, dit ben ik), terwijl hij naar het tv-scherm wijst.
51 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Weeronline verwacht aankomende week uitzonderlijke temperaturen voor eind september. In grote delen van het land kan het kwik boven de 25 graden uitkomen. Halverwege de week wordt de hitte verdreven door buien met mogelijk onweer.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De politie heeft zaterdagavond zeven mensen aangehouden in het Noord-Brabantse Oisterwijk. Dit gebeurde na een botsing waar vier auto's bij betrokken waren en een vechtpartij. De verdachten zijn opgepakt voor openlijke geweldpleging, bevestigt de politie na berichtgeving van Omroep Brabant.
3 uur geledenHARGEN AAN ZEE (ANP) - De politie heeft op de vroege zondagochtend een illegale rave beëindigd in de Schoorlse Duinen in Noord-Holland. Het feest bij Hargen aan Zee was volgens een politiewoordvoerder groots opgezet. Er waren tussen de vijfhonderd en zeshonderd mensen op afgekomen. Rond 05.00 uur maakten politiemensen een einde aan de festiviteiten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Merwedebrug in de A27 bij Gorinchem is sinds zaterdagavond laat weer open voor verkeer. De werkzaamheden verliepen volgens Rijkswaterstaat voorspoedig, waardoor de brug eerder dan gepland kon worden opengesteld. De afsluiting zou aanvankelijk tot maandagochtend duren.
12 uur geleden