Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Handen ineen om tekort aan propofol te voorkomen'

'Handen ineen om tekort aan propofol te voorkomen'

UTRECHT (ANP) - De voorraden propofol (een belangrijk narcosemiddel) beginnen te slinken en er moet zorgvuldig worden gewerkt om tekorten te voorkomen. Dat zegt voorzitter Gerard Hugenholtz van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuisapothekers (NVZA). Propofol wordt op intensivecareafdelingen gebruikt om coronapatiënten die aan de beademing liggen, langdurig in slaap te houden. Het verbruik van het middel is daardoor flink toegenomen.

Volgens Hugenholtz wordt gezocht naar alternatieve middelen om patiënten 'onder zeil' te houden, zoals een combinatie van midazolam met sufentanil of morfine. Ook wordt nu landelijk bijgehouden waar propofol dreigt op te raken en waar een overschot is, zodat ziekenhuizen elkaar uit de brand kunnen helpen. "Gisteren was er in een groot ziekenhuis een acuut tekort. Dat kon worden opgelost door een zending propofol uit een ander ziekenhuis. We zijn er nu op tijd bij om alles recht te strijken. Maar als dit een aantal weken aanhoudt, moeten we ons achter de oren gaan krabben", zegt Hugenholtz.

De NVZA heeft het dreigende tekort aan propofol aangekaart bij het ministerie van VWS. Ook kwam het woensdagochtend aan de orde tijdens een briefing in de Tweede Kamer.

Meer uit Gezond

Onderzoek nieuwe pil gestopt om zwangerschappen buiten baarmoeder

LEIDEN (ANP) - Een onderzoek naar een nieuwe anticonceptiepil is vroegtijdig stopgezet doordat te veel vrouwen zwanger raakten. Het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) meldt dat vooral het aantal buitenbaarmoederlijke zwangerschappen reden was tot zorg.

14 uur geleden
SEH's krijgen vanaf 2027 deels vast budget van 4,6 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.

1 dag geleden
Sterk wil dat jongeren die stoppen met eten niet in hospice komen

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.

1 dag geleden
Aanbieders alternatieve behandeling 'wet cupping' vaak onbevoegd

DEN HAAG (ANP) - De alternatieve behandelmethode wet cupping, waarbij sneetjes of prikjes in de huid worden aangebracht, is niet zonder risico en degenen die het aanbieden zijn daarvoor vaak ook niet bevoegd. Met die waarschuwing komt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ).

1 dag geleden
Mikkers zag al vroeg dat contactonderzoek corona niet werkte

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch wist al kort na de eerste coronabesmetting in Nederland dat het ondoenlijk zou worden de virusuitbraak met alleen isolatie en bron- en contactonderzoek beheersbaar te houden. Hij concludeerde dat na een bezoek aan de GGD op 6 maart 2020, zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

1 dag geleden
Burgemeester Den Bosch: ging voor carnaval 2020 niet over corona

DEN HAAG (ANP) - Het ging in de aanloop naar carnaval 2020 niet over corona. Dat zei Jack Mikkers, sinds 2017 burgemeester van Den Bosch, tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Tijdens de voorbereidingen van het volksfeest was een aankomende storm volgens hem "meer een zorgpunt dan corona".

1 dag geleden
Neveneffecten maatregelen knelden bij voormalig OMT-lid Kluytmans

DEN HAAG (ANP) - De neveneffecten van de maatregelen die werden genomen om het coronavirus in te dammen, werden door microbioloog Jan Kluytmans als knellend ervaren. Dat gaf het voormalig OMT-lid aan tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

1 dag geleden