Handelsvrees drukt Wall Street weer omlaag
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag opnieuw in het rood gesloten, na de koersverliezen op maandag. Wel liepen de minnen wat terug richting het einde van de handelsdag. President Donald Trump wakkerde de handelszorgen bij beleggers op Wall Street verder aan door te zeggen dat hij het sluiten van een handelsdeal met China mogelijk over de Amerikaanse presidentsverkiezingen van volgend jaar heen wil tillen.
De Dow-Jonesindex eindigde 1 procent lager op 27.502,81 punten. De brede S&P 500 zakte 0,7 procent tot 3093,21 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,6 procent tot 8520,64 punten.
Trump liet weten dat het tekenen van een deal met China van hem afhangt. Volgens de president staan de Chinezen juist te popelen om te tekenen. Volgens Trump is het "in bepaalde opzichten beter" om pas na de verkiezingen een deal te sluiten. Welke opzichten dat zijn, zei hij niet. Trump zei verder na te denken over meer heffingen tegen Frankrijk. Daarmee slaat hij terug voor een zogeheten digitaks die Frankrijk oplegde aan Amerikaanse techbedrijven.
Chipsector
Handelsminister Wilbur Ross zei dat nieuwe importheffingen tegen China deze maand waarschijnlijker zijn geworden. Op 15 december beslist het Witte Huis of heffingen op 160 miljard dollar aan goederen uit het Aziatische land van kracht worden.
Bedrijven die gevoelig zijn voor de handelsperikelen werden lager gezet. Machinebouwer Caterpillar zakte 2 procent in het rood. In de chipsector leverden Micron Technology en Nvidia tot 2,5 procent in. Apple moest een verlies slikken van 1,8 procent. Zakenbank Goldman Sachs had ook een lastige dag met een min van 2,5 procent.
Overnamenieuws
Verder was er overnamenieuws. Staalbedrijf AK Steel wordt voor 1,1 miljard dollar overgenomen door ijzerertsproducent Cleveland-Cliffs. AK Steel ging ruim 4 procent vooruit, maar Cleveland-Cliffs kelderde bijna 11 procent. Chips- en frisdrankmaker PepsiCo (min 0,3 procent) maakte bekend snackproducent BFY Brands over te nemen, voor een onbekend bedrag.
De euro was 1,1081 dollar waard tegen 1,1087 dollar in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 56,30 dollar. Brent werd 0,2 procent duurder op 61,02 dollar.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil dat overheden bij aanbestedingen kwaliteit meer laten meewegen en niet meer alleen op prijs selecteren. Ook wordt de aanbestedingsprocedure eenvoudiger gemaakt. Overheden worden aangemoedigd Europese producten of diensten in te kopen, maar worden daartoe niet verplicht. Dat stelt de Commissie voor in haar woensdag gepresenteerde Wet op de Overheidsaanbestedingen.
15 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Ryanair heeft dinsdag 260 vluchten moeten annuleren door de storing bij de Britse luchtverkeersleiding. Dat heeft tot een direct verlies van 2,5 tot 3 miljoen pond (zo'n 3 tot 3,5 miljoen euro) geleid, zegt topman Michael O'Leary. De topman verwacht ook woensdag nog tientallen vluchten te moeten annuleren doordat bemanningen zich op verkeerde locaties bevinden.
42 minuten geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft de miljardair en oprichter van gamegigant Smilegate veroordeeld tot het betalen van een schikking van 2,55 biljoen won (omgerekend 1,6 miljard euro) aan zijn vrouw. Daarmee lijkt de grootste echtscheiding in de geschiedenis van het land aanstaande. Beide partijen kunnen nog in beroep gaan tegen het vonnis.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie is weer gestegen tot boven de 100 dollar. Dat is voor het eerst sinds eind juli. De prijs is deze maand opgelopen doordat de Verenigde Staten en Iran elkaar blijven aanvallen.
1 uur geledenCAIRO (ANP/BLOOMBERG) - Egypte is van plan zijn eerste grootschalige datacenter voor kunstmatige intelligentie (AI) te bouwen. Het gaat om een faciliteit ter waarde van 1 miljard dollar, waarbij gebruik wordt gemaakt van de technologie van het Amerikaanse AI-chipbedrijf Nvidia.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft terecht de overname van onlinereisbureau Etraveli door reisgigant Booking Holdings geblokkeerd, concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie woensdag. De Europese Commissie gaf in 2023 geen toestemming voor de overname van 1,6 miljard euro voor Etraveli. Het zou Booking te machtig maken, beargumenteerde het dagelijks bestuur van de EU.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Lufthansa gaat vanaf eind oktober weer naar Dubai vliegen. Dat meldt het bedrijf in een woensdag uitgegeven verklaring. Daarmee volgt de luchtvaartmaatschappij de lijn van zijn dochterbedrijf Eurowings, dat enkele weken geleden eveneens bekendmaakte eind oktober weer directe vluchten naar Dubai aan te bieden. Lufthansa en Eurowings waren gestopt met vliegen naar Dubai na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geleden