Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handelsoorlog met VS is 'wake-upcall' voor Europa, zegt Lagarde

Handelsoorlog met VS is 'wake-upcall' voor Europa, zegt Lagarde

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een wereldwijde handelsoorlog met de Verenigde Staten is een "wake-upcall" voor Europa. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) vrijdag gezegd in een interview met het BBC-programma HARDtalk. Volgens haar kan het Amerikaanse handelsbeleid ernstige gevolgen hebben voor de inflatie wereldwijd, maar ook leiden tot meer eenheid binnen Europa.

"Het wakkert de Europese energie aan. Het is een grote wake-upcall voor Europa", zei Lagarde over het handelsbeleid in de VS. "Misschien is dit opnieuw een Europees moment." Zij verwees daarbij onder andere naar de Europese Commissie en Duitsland, die hebben aangekondigd meer te willen investeren in defensie en infrastructuur. Daarmee is een einde gekomen aan jarenlange terughoudendheid om geld uit te geven, aldus Lagarde.

Lagarde stelt verder dat vooral de VS de gevolgen van hun eigen handelsbeleid zullen ervaren. De Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau deed een vergelijkbare uitspraak op donderdag. Hij noemde dat beleid een "tragedie" voor de Amerikaanse economie.

Meer uit Financieel

VS-minister: substantiële vooruitgang in handelsgesprekken China

GENÈVE (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, is "substantiële vooruitgang" geboekt in de gesprekken tussen zijn team en dat van de Chinese vicepremier He Lifeng in Genève. In de Zwitserse stad doen de twee grootste economieën ter wereld pogingen de door de Amerikaanse president Donald Trump aangewakkerde handelsoorlog te bezweren.

1 uur geleden
Handelsminister VS optimistisch over gesprek met China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Handel zegt optimistisch te zijn over onderhandelingen tussen China en de Verenigde Staten die in Zwitserland plaatsvinden. De twee grootmachten praten dit weekend in Genève over mogelijkheden om hun handelsoorlog te de-escaleren.

4 uur geleden
Frankrijk: hardere oliesancties als bestand Rusland uitblijft

PARIJS (ANP/AFP) - Europa moet de Russische oliesector en financiële sector zwaardere sancties opleggen als Vladimir Poetin niet instemt met een staakt-het-vuren, zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot.

6 uur geleden
VS en China hervatten handelsgesprekken in Genève

GENÈVE (ANP) - De handelsbesprekingen tussen China en de Verenigde Staten in Genève zijn hun tweede dag ingegaan, melden Zwitserse media. Persbureau Reuters schrijft ook dat onderhandelaars zondagochtend weer bijeen zijn gekomen.

9 uur geleden
Saudi Aramco boekt lagere winst en keert minder dividend uit

DHARAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi Aramco heeft in de eerste drie maanden van het jaar een lagere winst geboekt dan een jaar eerder. Het energieconcern verkocht meer olie en gas, maar lagere prijzen voor die brandstoffen zaten 's werelds grootste verkoper van olie dwars. Het Saudische staatsbedrijf keert ook minder winst uit, wat een tegenvaller is voor de overheidsfinanciën. Kroonprins Mohammed bin Salman wil juist fors investeren in de modernisering van de economie van Saudi-Arabië.

10 uur geleden
Handelsbesprekingen China-VS gestaakt, overleg gaat zondag verder

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten in Genève is afgebroken, melden bronnen aan de persbureaus Reuters en AFP. De besprekingen gaan naar verwachting zondag verder.

23 uur geleden
Interim-bestuur van FNV weggestuurd

UTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft zaterdag het interim-bestuur van de vakbond weggestuurd. Voorzitter Henk de Jong en medebestuurders Carolien Bijen en Miranda Diependaal waren sinds maart aan het werk, maar hun termijn stopt zondag.

23 uur geleden