Handelsminister VS wil brede deal met India, ook over wapens.
WASHINGTON (AND) - De Verenigde Staten willen een brede handelsdeal sluiten met India. Naast importheffingen moeten daar ook kwesties zoals de aankoop van wapentuig door India in worden beslecht, zei de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick.
"De Verenigde Staten zijn geïnteresseerd in een grootschalige, brede handelsovereenkomst met India over alles, en ik denk dat dit mogelijk is", zei Lutnick via een videoverbinding op een evenement van mediaconcern India Today Group in New Delhi. "Laten we de heffingen van India richting Amerika verlagen, dan nodigt Amerika India uit voor een geweldige kans en band met ons."
"India heeft in het verleden aanzienlijke hoeveelheden van zijn militaire middelen van Rusland gekocht, en we vinden dat dit moet stoppen", zei de minister. Hij zei ook dat Indiase heffingen "niet de liefde en affectie creëren die we eigenlijk voelen voor India." Hij noemde het ook negatief dat India probeert minder afhankelijk te zijn van de dollar.
Vorige maand spraken de Indiase premier Narendra Modi en de Amerikaanse president Donald Trump af om te praten over een handelsdeal. Die moet de handel tussen de twee landen laten groeien tot 500 miljard dollar in 2030, tegenover 127 miljard dollar in 2023. Tegelijkertijd dreigt Trump met "wederkerige" importheffingen. Hij wil daarmee andere landen dezelfde handelstarieven opleggen als zij hanteren voor de VS, wat India hard kan raken.
Meer uit Financieel
ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
4 uur geledenSEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
7 uur geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.
9 uur geleden