Handelsminister VS wijst op belang 'voorspelbare' regels in China
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse bedrijven hebben behoefte aan voorspelbaardere regelgeving in China. Dat zei de Amerikaanse minister van Handel Gina Raimondo bij afronding van haar driedaagse bezoek aan het land. De minister sprak in China met leiders uit de politiek en de zakenwereld om de economische banden tussen de twee grootmachten te verbeteren.
"Niets goeds komt voort uit een gebrek aan communicatie of ontkoppeling", zei Raimondo, eraan toevoegend dat Amerikaanse bedrijven een minder willekeurige regelomgeving willen in China. Raimondo, die woensdag een vliegtuighangar van Boeing op een van de luchthavens van Shanghai bezocht, omschreef de reis als "zeer productief".
Eerder deze week zei ze al dat Amerikaanse bedrijven hebben aangegeven dat het doen van investeringen in de op één na grootste economie ter wereld "moeilijk" is geworden. "Steeds vaker hoor ik van bedrijven dat het niet meer mogelijk is om te investeren in China omdat het te riskant is geworden."
Weinig doorbraken
Ze benadrukte daarnaast dat zowel China als de Verenigde Staten meer moeten communiceren. De twee landen hebben op dat vlak een nieuwe informatie-uitwisseling en samenwerking aangekondigd om de kwesties op het gebied van handel en investeringen te bespreken. Handel kan volgens de minister de banden tussen de twee grootste economieën ter wereld helpen te verbeteren, omdat het een manier is om de spanningen te verminderen en concrete mogelijkheden biedt om samen te werken.
Raimondo sprak tijdens haar bezoek ook met Chinese functionarissen over een recente hack van haar e-mails. Ze gebruikte dat als een voorbeeld van een actie die het vertrouwen tussen de twee landen aantast.
Raimondo is het vierde hooggeplaatste lid van de regering van president Joe Biden dat China in korte tijd bezoekt. Eerder gingen de minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken, minister van Financiën Janet Yellen en klimaatgezant John Kerry al naar het land. Tot nu toe hebben de bezoeken weinig doorbraken opgeleverd, maar beide partijen zien de gesprekken als een positieve stap voor de wederzijdse betrekkingen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.
3 uur geledenLEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.
9 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
12 uur geleden