Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handelsminister VS wijst op belang 'voorspelbare' regels in China

Handelsminister VS wijst op belang 'voorspelbare' regels in China

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse bedrijven hebben behoefte aan voorspelbaardere regelgeving in China. Dat zei de Amerikaanse minister van Handel Gina Raimondo bij afronding van haar driedaagse bezoek aan het land. De minister sprak in China met leiders uit de politiek en de zakenwereld om de economische banden tussen de twee grootmachten te verbeteren.

"Niets goeds komt voort uit een gebrek aan communicatie of ontkoppeling", zei Raimondo, eraan toevoegend dat Amerikaanse bedrijven een minder willekeurige regelomgeving willen in China. Raimondo, die woensdag een vliegtuighangar van Boeing op een van de luchthavens van Shanghai bezocht, omschreef de reis als "zeer productief".

Eerder deze week zei ze al dat Amerikaanse bedrijven hebben aangegeven dat het doen van investeringen in de op één na grootste economie ter wereld "moeilijk" is geworden. "Steeds vaker hoor ik van bedrijven dat het niet meer mogelijk is om te investeren in China omdat het te riskant is geworden."

Weinig doorbraken

Ze benadrukte daarnaast dat zowel China als de Verenigde Staten meer moeten communiceren. De twee landen hebben op dat vlak een nieuwe informatie-uitwisseling en samenwerking aangekondigd om de kwesties op het gebied van handel en investeringen te bespreken. Handel kan volgens de minister de banden tussen de twee grootste economieën ter wereld helpen te verbeteren, omdat het een manier is om de spanningen te verminderen en concrete mogelijkheden biedt om samen te werken.

Raimondo sprak tijdens haar bezoek ook met Chinese functionarissen over een recente hack van haar e-mails. Ze gebruikte dat als een voorbeeld van een actie die het vertrouwen tussen de twee landen aantast.

Raimondo is het vierde hooggeplaatste lid van de regering van president Joe Biden dat China in korte tijd bezoekt. Eerder gingen de minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken, minister van Financiën Janet Yellen en klimaatgezant John Kerry al naar het land. Tot nu toe hebben de bezoeken weinig doorbraken opgeleverd, maar beide partijen zien de gesprekken als een positieve stap voor de wederzijdse betrekkingen.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Noorse aluminiumproducent wil fabriek in Drunen sluiten

DRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.

1 uur geleden
AEX sluit flink hoger door hoop op renteverlaging Fed in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.

3 uur geleden
Havenbedrijf Rotterdam ontwikkelt terminal voor offshore-wind

ROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.

3 uur geleden
Geen taarten en tompoucen bij HEMA door storing bij leverancier

AMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.

4 uur geleden
Meeste werknemers Leen Bakker België dreigen baan te verliezen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Negen op de tien werknemers van Leen Bakker in België dreigen hun baan te verliezen als de noodlijdende meubelwinkelketen in dat land failliet gaat. De Nederlandse keten zette in augustus zijn 44 Belgische winkels te koop. Vakbond ACV meldde woensdag dat ongeveer dertig van de driehonderd werknemers wellicht voor andere ketens kunnen werken die winkels overnemen.

5 uur geleden
Tractorfabrikant Deere omlaag op beurs na tegenvallende prognose

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tractorfabrikant Deere was woensdag een van de verliezers op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel zo'n 5 procent lager nadat de onderneming bij haar kwartaalresultaten met een tegenvallende winstverwachting was gekomen.

5 uur geleden