Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handelsminister VS wijst op belang 'voorspelbare' regels in China

Handelsminister VS wijst op belang 'voorspelbare' regels in China

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse bedrijven hebben behoefte aan voorspelbaardere regelgeving in China. Dat zei de Amerikaanse minister van Handel Gina Raimondo bij afronding van haar driedaagse bezoek aan het land. De minister sprak in China met leiders uit de politiek en de zakenwereld om de economische banden tussen de twee grootmachten te verbeteren.

"Niets goeds komt voort uit een gebrek aan communicatie of ontkoppeling", zei Raimondo, eraan toevoegend dat Amerikaanse bedrijven een minder willekeurige regelomgeving willen in China. Raimondo, die woensdag een vliegtuighangar van Boeing op een van de luchthavens van Shanghai bezocht, omschreef de reis als "zeer productief".

Eerder deze week zei ze al dat Amerikaanse bedrijven hebben aangegeven dat het doen van investeringen in de op één na grootste economie ter wereld "moeilijk" is geworden. "Steeds vaker hoor ik van bedrijven dat het niet meer mogelijk is om te investeren in China omdat het te riskant is geworden."

Weinig doorbraken

Ze benadrukte daarnaast dat zowel China als de Verenigde Staten meer moeten communiceren. De twee landen hebben op dat vlak een nieuwe informatie-uitwisseling en samenwerking aangekondigd om de kwesties op het gebied van handel en investeringen te bespreken. Handel kan volgens de minister de banden tussen de twee grootste economieën ter wereld helpen te verbeteren, omdat het een manier is om de spanningen te verminderen en concrete mogelijkheden biedt om samen te werken.

Raimondo sprak tijdens haar bezoek ook met Chinese functionarissen over een recente hack van haar e-mails. Ze gebruikte dat als een voorbeeld van een actie die het vertrouwen tussen de twee landen aantast.

Raimondo is het vierde hooggeplaatste lid van de regering van president Joe Biden dat China in korte tijd bezoekt. Eerder gingen de minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken, minister van Financiën Janet Yellen en klimaatgezant John Kerry al naar het land. Tot nu toe hebben de bezoeken weinig doorbraken opgeleverd, maar beide partijen zien de gesprekken als een positieve stap voor de wederzijdse betrekkingen.

Meer uit Financieel

Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

4 uur geleden
ING merkt dat klanten willen bezuinigen door hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.

4 uur geleden
Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

5 uur geleden
Forse winsten op Wall Street om hoop op snel einde van Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.

7 uur geleden
Google doet voorstel aan EU om boete te mijden, meldt Bloomberg

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.

8 uur geleden
Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

10 uur geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

10 uur geleden