Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handelshuis Trafigura: Europa kan gastekorten in winter ontlopen

Handelshuis Trafigura: Europa kan gastekorten in winter ontlopen

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Europa kan gastekorten deze winter ontlopen doordat het weer de afgelopen tijd vrij mild is. Dat zegt de topman van de grote internationale grondstoffenhandelaar Trafigura. Naast het milde weer zorgen ook de toegenomen leveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor goed gevulde gasvoorraden.

Trafigura-topman Jeremy Weir verklaarde op een bijeenkomst georganiseerd door zakenkrant Financial Times in Singapore dat de Europese gasvoorraden deze winter waarschijnlijk voor twee derde gebruikt zullen worden, mits er geen extreme weersomstandigheden komen en Rusland doorgaat met gasexporten naar Europa via Oekraïne. Dat zou betekenen dat Europa deze winter door zal komen en dat er voldoende buffers kunnen zijn om ook komende winter zonder problemen door te komen. "Het is nog niet zeker, maar ik geloof dat een significant probleem is verholpen", aldus Weir.

Overigens heeft Rusland wel gedreigd de gasstromen naar Europa via Oekraïne verder te beperken. De route via Oekraïne is momenteel nog de enige manier waarop gas van Rusland naar Europa kan worden vervoerd.

Duitsland

De organisatie voor Duitse gasopslagbeheerders zei afgelopen weekend ook al dat Duitsland deze en volgende winter waarschijnlijk doorkomt zonder energietekorten. Door de milde temperaturen zagen veel huishoudens nog geen noodzaak om flink te gaan stoken.

De Europese gasprijs is door het milde weer en de volle gasvoorraden de laatste tijd flink gedaald. Op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs stond de prijs woensdag op 128 euro per megawattuur. Eind augustus werden nog pieken van ongeveer 350 euro bereikt.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

2 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

3 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

3 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

7 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

8 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

9 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

9 uur geleden