Handelshoop helpt Nikkei vooruit
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is dinsdag opnieuw hoger geëindigd. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street en trokken zich op aan de positieve berichten over een naderende handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. Het Chinese webwinkelbedrijf Alibaba beleefde een succesvol beursdebuut in Hongkong.
De toonaangevende Nikkei in Tokio ging met een winst van 0,4 procent de dag uit op 23.373,32 punten. Vooral de Japanse chip- en technologiebedrijven waren in trek. Chiptester Advantest won 3,6 procent en robotmaker Fanuc steeg 1,1 procent. Hitachi won 0,9 procent. Volgens zakenkrant Nikkei wil het Japanse conglomeraat zijn belang van 51 procent in Hitachi Chemical verkopen aan Showa Denko voor ongeveer 7,9 miljard euro. Het aandeel Hitachi Chemical dikte meer dan 15 procent aan en Showa Denko verloor 6 procent.
Mitsubishi zakte 0,4 procent na aankondiging van de overname van Eneco. Het Japanse bedrijf wordt samen met Chubu Electric Power (min 0,3 procent) de nieuwe eigenaar van het Nederlandse energiebedrijf voor 4,1 miljard euro.
Alibaba
In Hongkong noteerde de Hang Seng-index tussentijds 0,1 procent lager na de sterke koerswinst een dag eerder. Het aandeel Alibaba steeg 2 procent tijdens zijn eerste beursdag in Hongkong. Het was de grootste beursgang ter wereld in 2019 tot nu toe. In 2014 ging de Chinese webwinkelgigant al naar de beurs in New York.
De beurs in Shanghai zakte 0,1 procent en de Kospi in Seoul kreeg er 0,3 procent bij. De All Ordinaries in Sydney eindigde 0,8 procent hoger. Westpac klom 1,7 procent. De door een witwasschandaal getroffen Australische bank kondigde het vertrek van zijn topman en het vervroegde pensioen van zijn voorzitter aan.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.
19 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend kleine minnen geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de overheid over augustus. Dat viel veel beter uit dan verwacht, waardoor de verwachting voor een renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank weer werd versterkt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FNV-voorzitter Hans Spekman vindt de uitnodiging van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) om in gesprek te gaan over de toekomst van de sociale zekerheid "echt onzin". Dat zei de voorman tijdens de stakingsbijeenkomst van havenwerkers. Minister Vijlbrief deed vrijdagochtend een hernieuwde oproep aan de vakbonden om te komen praten.
3 uur geledenEEFDE (ANP) - Meer schepen kunnen vanaf maandag gebruikmaken van de sluis bij het Gelderse Eefde. Rijkswaterstaat meldt dat het aantal doorvaarten dan wordt verdubbeld van vijf per dag nu naar tien. Dat kan omdat de waterstand op de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.
6 uur geleden