Handelshoop helpt Nikkei vooruit
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is dinsdag opnieuw hoger geëindigd. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street en trokken zich op aan de positieve berichten over een naderende handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. Het Chinese webwinkelbedrijf Alibaba beleefde een succesvol beursdebuut in Hongkong.
De toonaangevende Nikkei in Tokio ging met een winst van 0,4 procent de dag uit op 23.373,32 punten. Vooral de Japanse chip- en technologiebedrijven waren in trek. Chiptester Advantest won 3,6 procent en robotmaker Fanuc steeg 1,1 procent. Hitachi won 0,9 procent. Volgens zakenkrant Nikkei wil het Japanse conglomeraat zijn belang van 51 procent in Hitachi Chemical verkopen aan Showa Denko voor ongeveer 7,9 miljard euro. Het aandeel Hitachi Chemical dikte meer dan 15 procent aan en Showa Denko verloor 6 procent.
Mitsubishi zakte 0,4 procent na aankondiging van de overname van Eneco. Het Japanse bedrijf wordt samen met Chubu Electric Power (min 0,3 procent) de nieuwe eigenaar van het Nederlandse energiebedrijf voor 4,1 miljard euro.
Alibaba
In Hongkong noteerde de Hang Seng-index tussentijds 0,1 procent lager na de sterke koerswinst een dag eerder. Het aandeel Alibaba steeg 2 procent tijdens zijn eerste beursdag in Hongkong. Het was de grootste beursgang ter wereld in 2019 tot nu toe. In 2014 ging de Chinese webwinkelgigant al naar de beurs in New York.
De beurs in Shanghai zakte 0,1 procent en de Kospi in Seoul kreeg er 0,3 procent bij. De All Ordinaries in Sydney eindigde 0,8 procent hoger. Westpac klom 1,7 procent. De door een witwasschandaal getroffen Australische bank kondigde het vertrek van zijn topman en het vervroegde pensioen van zijn voorzitter aan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".
4 uur geledenASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.
11 uur geleden