Handelsexpert EU: VS wil ons uit elkaar spelen
STRAATSBURG (ANP) - De Verenigde Staten willen de EU uit elkaar spelen met hun waarschuwing om niet met tegenmaatregelen te komen tegen de nieuw aangekondigde handelstarieven. Dat zei Bernd Lange, voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, donderdagochtend tijdens een persconferentie.
De Amerikaanse minister Scott Bessent (Financiën) waarschuwde de importtarieven van 20 procent niet te vergelden. Lange ziet dat als dreigende taal om lidstaten mogelijk ervan te overtuigen EU-tegenmaatregelen niet te steunen. "Alle 27 lidstaten voelen de effecten van deze sancties", aldus Lange, die daarmee een gezamenlijke EU-reactie het meest logische besluit vindt.
De EU heeft al aangegeven met tegenmaatregelen te komen, al is nog onduidelijk wat deze zullen zijn.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in november met gemiddeld 6,1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In oktober ging het nog om een prijstoename van gemiddeld 6,6 procent.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.
2 uur geledenTRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.
18 uur geleden