Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handelsdreigementen Trump dempen de sfeer op Wall Street

Handelsdreigementen Trump dempen de sfeer op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine uitslagen de handel uitgegaan. De belangrijkste graadmeters verspeelden een deel van hun eerdere winsten na nieuwe opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over importheffingen tegen de Europese Unie, Canada en Mexico. Verder kijken beleggers uit naar de kwartaalcijfers van de AI-chipmaker Nvidia.

De Dow-Jonesindex verloor 0,4 procent tot 43.433,12 punten. De breed samengestelde S&P 500 eindigde een fractie hoger op 5956,06 punten. Techbeurs Nasdaq sloot 0,3 procent hoger op 19.075,26 punten.

Trump zei snel heffingen van 25 procent aan te kondigen op geïmporteerde auto's uit de Europese Unie en tal van andere producten. Ook zouden er op 2 april importheffingen ingaan die zijn gericht tegen buurlanden Mexico en Canada.

Enigszins tegenstrijdige

Beleggers twijfelen na die "enigszins tegenstrijdige" opmerkingen nu of Trump eerdere dreigementen met handelstarieven wil afzwakken of juist een agressievere toon aanslaat, zei analist Marvin Loh van State Street tegen persbureau Bloomberg.

Nvidia eindigde de handelssessie bijna 4 procent hoger. De kwartaalresultaten van het bedrijf worden ook gezien als barometer van de investeringsdrift in AI-toepassingen. Daarover ontstonden eerder zorgen na de lancering van de Chinese AI-chatbot DeepSeek, die twijfel zaaide over de noodzaak van gigantische investeringen in dure chips.

Tesla en General Motors

Tesla ging 4 procent omlaag. Daarmee kreeg de koersval van 8 procent op dinsdag door gekelderde verkopen van Tesla in Europa in januari een vervolg.

Autoconcern General Motors (GM) werd 3,8 procent hoger gezet. GM maakte een nieuw aandeleninkoopprogramma van 6 miljard dollar bekend, waarvan de eerste 2 miljard dollar voor het einde van het tweede kwartaal afgerond moet worden. Daarnaast verhoogt GM zijn kwartaaldividend. De Amerikaanse autobouwer gaf aan vertrouwen in de eigen bedrijfsplannen te hebben en dat de balans sterk is. Doe-het-zelfketen Lowe's maakte verkoopcijfers bekend die beter waren dan verwacht en werd daarop 2 procent meer waard.

Euro en olie

De euro daalde net geen 0,1 procent en was 1,0487 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,2 procent in prijs tot 68,77 dollar per vat. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper en kostte 72,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

6 minuten geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

9 minuten geleden
Air France schort vluchten naar Cuba op door brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.

43 minuten geleden
Geen vluchten vanaf Brussels Airport door nationale staking

BRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.

1 uur geleden
Wall Street opent gemengd, blik beleggers op Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.

1 uur geleden
VS denken mondiale heffing deze week te verhogen naar 15 procent

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten voeren waarschijnlijk deze week een wereldwijd tarief voor importheffingen in van 15 procent, zei minister van Financiën Scott Bessent. Die stap is nodig omdat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onrechtmatig verklaarde.

1 uur geleden
SER: aandeel vrouwen in bestuur grote bedrijven groeit verder

DEN HAAG (ANP) - Het aandeel vrouwen in het bestuur van grote Nederlandse bedrijven is verder gestegen. De Sociaal-Economische Raad (SER) meldt dat het aandeel vrouwen eind 2024 is toegenomen naar gemiddeld 17,3 procent, 2 procentpunt meer dan een jaar eerder. De groei van de man-vrouwverhouding in de raad van commissarissen stagneerde echter.

1 uur geleden