Handelsdreigementen Trump dempen de sfeer op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine uitslagen de handel uitgegaan. De belangrijkste graadmeters verspeelden een deel van hun eerdere winsten na nieuwe opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over importheffingen tegen de Europese Unie, Canada en Mexico. Verder kijken beleggers uit naar de kwartaalcijfers van de AI-chipmaker Nvidia.
De Dow-Jonesindex verloor 0,4 procent tot 43.433,12 punten. De breed samengestelde S&P 500 eindigde een fractie hoger op 5956,06 punten. Techbeurs Nasdaq sloot 0,3 procent hoger op 19.075,26 punten.
Trump zei snel heffingen van 25 procent aan te kondigen op geïmporteerde auto's uit de Europese Unie en tal van andere producten. Ook zouden er op 2 april importheffingen ingaan die zijn gericht tegen buurlanden Mexico en Canada.
Enigszins tegenstrijdige
Beleggers twijfelen na die "enigszins tegenstrijdige" opmerkingen nu of Trump eerdere dreigementen met handelstarieven wil afzwakken of juist een agressievere toon aanslaat, zei analist Marvin Loh van State Street tegen persbureau Bloomberg.
Nvidia eindigde de handelssessie bijna 4 procent hoger. De kwartaalresultaten van het bedrijf worden ook gezien als barometer van de investeringsdrift in AI-toepassingen. Daarover ontstonden eerder zorgen na de lancering van de Chinese AI-chatbot DeepSeek, die twijfel zaaide over de noodzaak van gigantische investeringen in dure chips.
Tesla en General Motors
Tesla ging 4 procent omlaag. Daarmee kreeg de koersval van 8 procent op dinsdag door gekelderde verkopen van Tesla in Europa in januari een vervolg.
Autoconcern General Motors (GM) werd 3,8 procent hoger gezet. GM maakte een nieuw aandeleninkoopprogramma van 6 miljard dollar bekend, waarvan de eerste 2 miljard dollar voor het einde van het tweede kwartaal afgerond moet worden. Daarnaast verhoogt GM zijn kwartaaldividend. De Amerikaanse autobouwer gaf aan vertrouwen in de eigen bedrijfsplannen te hebben en dat de balans sterk is. Doe-het-zelfketen Lowe's maakte verkoopcijfers bekend die beter waren dan verwacht en werd daarop 2 procent meer waard.
Euro en olie
De euro daalde net geen 0,1 procent en was 1,0487 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,2 procent in prijs tot 68,77 dollar per vat. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper en kostte 72,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en cryptomunten leiden tot risico's op bubbelvorming, waarbij er enorme pieken kunnen ontstaan in bepaalde beleggingen, maar er ook weer scherpe prijsdalingen optreden. Dat zegt president Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) in een interview met het Duitse persbureau dpa.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.
6 uur geledenWENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.
20 uur geledenBERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.
1 dag geledenGYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.
1 dag geleden