Handelscommissie VS: Google maakte inbreuk op patenten Sonos
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Google heeft inbreuk gemaakt op patenten van speakerbedrijf Sonos. Dat heeft de Amerikaanse International Trade Commission vastgesteld. Google moet daarom de import staken van diverse producten die het bedrijf buiten de Verenigde Staten laat vervaardigen. Het gaat dan om smartphones, laptops, maar ook om slimme thuisapparaten met een speakersysteem van Google-dochter Nest. Tenzij de Amerikaanse president Joe Biden een veto uitspreekt, gaat het invoerverbod over 60 dagen in.
Sonos voert al langer een strijd tegen Google, dat volgens de veel kleinere Amerikaanse fabrikant van draadloze speakersystemen de technieken van Sonos begon te gebruiken nadat technische informatie met Google was gedeeld. Dat gebeurde na gesprekken over integratie van Googles streamingdienst Google Play Music in de producten van Sonos.
Google haalt maar een klein deel van zijn inkomsten uit de verkoop van gadgets, maar vindt de uitspraak desondanks te streng. Het techbedrijf meent dat de apparaten tientallen en soms wel honderden technologieën bevatten. Daarom is een importverbod volgens Google een te zware straf omdat bij een handvol technologieën patentinbreuk zou zijn gemaakt. Dat zou het belang van consumenten te veel schaden.
Sonos begon de zaak tegen Google enkele jaren geleden. Het bedrijf gaf direct aan dat het bereid was Google een licentie te geven, als het techconcern wil betalen. Google besloot daar vooralsnog niet toe.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ingrid Thijssen vertrekt per 1 maart na zo'n zes jaar als voorzitter van werkgeversvereniging VNO-NCW. Thijssen gaat dan aan de slag als bestuursvoorzitter van de TU Delft.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Stichting Equal Justice Equal Pay stelt een ultimatum aan Nederlandse rederijen over de ongelijke beloning van zeevaarders uit Indonesië en de Filipijnen op Nederlandse schepen. De stichting wil dat rederijen gehoor geven aan een uitspraak van het College voor de Rechten van de Mens uit augustus. Daarin oordeelde het college dat Filipijnse en Indonesische zeevaarders worden gediscrimineerd als het gaat om hun beloning. Zij ontvangen aanzienlijk minder loon dan hun Europese collega's aan boord.
3 uur geledenLA PAZ (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is op bezoek in Bolivia, om daar onder meer te praten over de winning van lithium. Dat is een belangrijke grondstof voor batterijen van elektrische auto's. Hij praat onder anderen met de nieuwe president Rodrigo Paz, die vorige maand de presidentsverkiezingen van het Zuid-Amerikaanse land won.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het verzoek om meer macht door de tijdelijke toezichthouders van FNV is bij een groep vakbondsleden in het verkeerde keelgat geschoten. Ze zijn een petitie begonnen, waarin ze toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts oproepen om niet hervormingen door te drukken, maar het gesprek aan te gaan met het Ledenparlement.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag hoger geopend, net als de beurzen elders in Europa. Beleggers hopen op een einde van de shutdown van de Amerikaanse federale overheid die nu al veertig dagen duurt. Het is daarmee de langste shutdown in de Verenigde Staten ooit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in september beduidend aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste toename sinds maart 2023.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna een op de zes werknemers had vorig jaar een stressvolle baan met hoge taakeisen en weinig vrijheid om het werk te doen zoals ze dat graag zelf willen. Dat melden onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden.
7 uur geleden