Handelscommissie VS: Google maakte inbreuk op patenten Sonos
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Google heeft inbreuk gemaakt op patenten van speakerbedrijf Sonos. Dat heeft de Amerikaanse International Trade Commission vastgesteld. Google moet daarom de import staken van diverse producten die het bedrijf buiten de Verenigde Staten laat vervaardigen. Het gaat dan om smartphones, laptops, maar ook om slimme thuisapparaten met een speakersysteem van Google-dochter Nest. Tenzij de Amerikaanse president Joe Biden een veto uitspreekt, gaat het invoerverbod over 60 dagen in.
Sonos voert al langer een strijd tegen Google, dat volgens de veel kleinere Amerikaanse fabrikant van draadloze speakersystemen de technieken van Sonos begon te gebruiken nadat technische informatie met Google was gedeeld. Dat gebeurde na gesprekken over integratie van Googles streamingdienst Google Play Music in de producten van Sonos.
Google haalt maar een klein deel van zijn inkomsten uit de verkoop van gadgets, maar vindt de uitspraak desondanks te streng. Het techbedrijf meent dat de apparaten tientallen en soms wel honderden technologieën bevatten. Daarom is een importverbod volgens Google een te zware straf omdat bij een handvol technologieën patentinbreuk zou zijn gemaakt. Dat zou het belang van consumenten te veel schaden.
Sonos begon de zaak tegen Google enkele jaren geleden. Het bedrijf gaf direct aan dat het bereid was Google een licentie te geven, als het techconcern wil betalen. Google besloot daar vooralsnog niet toe.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP) - China heeft de importheffingen op zuivel uit de Europese Unie aanzienlijk verlaagd. Het land beschuldigt de EU ervan schade toe te brengen aan de Chinese zuivelsector door de eigen boeren te subsidiëren. Bij de definitieve vaststelling zijn de tarieven echter flink omlaag gegaan, onder andere voor het Nederlandse FrieslandCampina.
15 minuten geledenBEIJING (ANP) - Nederland moet zo snel mogelijk "gunstige omstandigheden" creëren voor het oplossen van interne conflicten bij chipmaker Nexperia, vindt de Chinese regering. Voor de oorzaak van de internationale ruzie rond de Nijmeegse chipmaker wijst het Chinese ministerie van Handel naar "de Nederlandse kant", meldt persbureau Reuters.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen en Magnum behoorden donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalberichten. Betaalbedrijf Adyen, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh, Spotify en Groupon, kelderde 18 procent ondanks een stevige stijging van de omzet in de tweede helft van 2025. Voor dit jaar werd de omzetverwachting echter bijgesteld tot een groei van 20 tot 22 procent. Eerder rekende Adyen nog op een omzetstijging van 20 tot 25 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, profiteert van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Mede daardoor is er afgelopen jaar 2,6 miljard euro aan pensioengeld ingestroomd bij de pensioentak van de verzekeraar. Topman David Knibbe zag verder groei met verzekeringen in het buitenland en wijst erop dat het door AI tegelijk lukt om kosten te verlagen.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Mercedes-Benz verwacht dat de winstmarges dit jaar onder druk blijven staan. Het autoconcern uit Stuttgart worstelt met de verhoogde Amerikaanse invoerheffingen en scherpe concurrentie van autoproducenten in China.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste jaar onder topman Fernando Fernandez een hogere winst in de boeken gezet. Het Britse bedrijf achter merken als Dove, Knorr en Rexona zette vaart achter een grote reorganisatie om kosten te besparen. Ook kondigde Unilever veel verkoopdeals aan om van minder goed presterende merken af te komen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - IJsbedrijf Magnum, ook bekend van merken als Cornetto en Ben & Jerry's, heeft vorig jaar een fors lagere nettowinst in de boeken gezet. Dat had onder meer te maken met kosten voor de afsplitsing van Unilever. De opbrengsten daalden licht.
2 uur geleden