Handelscommissie VS: Google maakte inbreuk op patenten Sonos
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Google heeft inbreuk gemaakt op patenten van speakerbedrijf Sonos. Dat heeft de Amerikaanse International Trade Commission vastgesteld. Google moet daarom de import staken van diverse producten die het bedrijf buiten de Verenigde Staten laat vervaardigen. Het gaat dan om smartphones, laptops, maar ook om slimme thuisapparaten met een speakersysteem van Google-dochter Nest. Tenzij de Amerikaanse president Joe Biden een veto uitspreekt, gaat het invoerverbod over 60 dagen in.
Sonos voert al langer een strijd tegen Google, dat volgens de veel kleinere Amerikaanse fabrikant van draadloze speakersystemen de technieken van Sonos begon te gebruiken nadat technische informatie met Google was gedeeld. Dat gebeurde na gesprekken over integratie van Googles streamingdienst Google Play Music in de producten van Sonos.
Google haalt maar een klein deel van zijn inkomsten uit de verkoop van gadgets, maar vindt de uitspraak desondanks te streng. Het techbedrijf meent dat de apparaten tientallen en soms wel honderden technologieën bevatten. Daarom is een importverbod volgens Google een te zware straf omdat bij een handvol technologieën patentinbreuk zou zijn gemaakt. Dat zou het belang van consumenten te veel schaden.
Sonos begon de zaak tegen Google enkele jaren geleden. Het bedrijf gaf direct aan dat het bereid was Google een licentie te geven, als het techconcern wil betalen. Google besloot daar vooralsnog niet toe.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Sieradenmerk Pandora gaat producten met een platinumlaag aanbieden om minder afhankelijk te zijn van zilver, waarvan de prijs de afgelopen tijd sterk schommelt.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij zich niet moet bemoeien met de overname van Warner Bros. Discovery. Dat zei hij in een interview met NBC News. Netflix en Paramount Skydance willen Warner Bros. Discovery al langere tijd overnemen.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) wil een einde aan het delen van weddenschappen via bijvoorbeeld sociale media. Dit is een manier van reclame die ook bij kwetsbare groepen terecht kan komen en dat mag niet, stelt de Ksa. De toezichthouder roept aanbieders van onlinekansspelen daarom op te stoppen met de 'Deel je bet'-optie.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell stond donderdag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern zag de nettowinst flink stijgen in het vierde kwartaal van 2025 door opbrengsten uit de verkoop van onderdelen. Zonder die opbrengsten realiseerde Shell echter het zwakste kwartaalresultaat in bijna vijf jaar door de lagere olie- en gasprijzen. Het concern keert wel meer dividend uit en gaat opnieuw voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel verloor 2 procent.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk gaat duizend kantoorbanen schrappen om de kosten te drukken. Dat komt neer op 15 procent van de functies binnen de ondersteunende afdelingen en minder dan 1 procent van het totale personeelsbestand.
1 uur geledenSANTA MONICA (ANP) - Het aantal maandelijks actieve gebruikers van de socialemedia-app Snapchat in Nederland is gegroeid naar meer dan 6 miljoen. Dat komt neer op ongeveer een op de drie Nederlanders, stelt een woordvoerder van de app, die vooral onder jongeren populair is.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De winst van Shell heeft in het vierde kwartaal een tik gekregen door lagere gas- en olieprijzen. Het Britse olie- en gasconcern produceerde wel iets meer brandstoffen, maar dat kon de prijsdaling niet volledig compenseren.
1 uur geleden