Handelsbericht AkzoNobel goed ontvangen op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandag met winst de handel uitgegaan, mede dankzij de positieve ontvangst van een onverwacht handelsbericht van verfconcern AkzoNobel. Ook de andere Europese aandelenbeurzen wonnen terrein. Beleggers schoven de zorgen over de wereldwijde recordstijging van het aantal coronabesmettingen aan de kant en waren optimistisch gestemd aan het begin van het cijferseizoen.
De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde 1,5 procent in de plus op 578,85 punten. De MidKap steeg 1,2 procent tot 772,30 punten. De beursgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs gingen tot 1,7 procent vooruit.
AkzoNobel (plus 4,5 procent) was een van de sterkste stijgers bij de Amsterdamse hoofdfondsen. De omzet van de verffabrikant is in het tweede kwartaal met 19 procent gedaald. Door de coronacrisis stond vooral de vraag naar lakken vanuit de auto-industrie en luchtvaartsector sterk onder druk. Volgens AkzoNobel nam de tegenwind van de crisis in de loop van het kwartaal wel steeds meer af. In China was de vraag aan het einde van het kwartaal bijna weer terug op het oude niveau.
ArcelorMittal
Staalmaker ArcelorMittal ging evenwel aan kop in de AEX, met een koerswinst van 4,9 procent. De staalsector was over de gehele linie in trek bij beleggers. Zo stond roestvrijstaalbedrijf Aperam hoog bij de middelgrote fondsen, met een plus van 5 procent. Branchegenoot Outokumpu won dik 5 procent in Helsinki en Salzgitter ging bijna 7 procent omhoog in Frankfurt.
Bij de kleinere bedrijven in Amsterdam steeg NIBC meer dan 4 procent. De overname van de zakenbank door investeerder Blackstone is weer een stap dichterbij. De partijen zijn het eens geworden over het gewijzigde bod.
Koersen
Elders in Europa trok Ubisoft de aandacht. Het Franse videogamebedrijf kondigde afgelopen weekeinde het vertrek aan van diverse hoge functionarissen, waaronder de nummer twee van het bedrijf. De stap komt nadat diverse leidinggevenden van het softwarebedrijf eerder waren beschuldigd van aanranding en seksuele intimidatie. Het aandeel raakte 5 procent kwijt in Parijs.
De euro noteerde op 1,1359 dollar, tegen 1,1311 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 40,50 dollar. Brentolie zakte ook 0,1 procent in prijs, tot 43,20 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
10 uur geleden