
Handel Wall Street opnieuw stilgelegd
NEW YORK (ANP) - De handel op de aandelenbeurzen in New York is woensdag opnieuw korte stilgelegd na grote verliezen in korte tijd. Het is al de vierde keer in korte tijd dat deze noodrem is toegepast. De zorgen over het coronavirus blijven de wereldwijde markten beheersen. Ook zijn de olieprijzen flink verder gedaald.
De brede S&P 500-index noteerde rond 18.00 uur (Nederlandse tijd) ruim 7 procent in de min, waardoor de handel automatisch voor een kwartier stil werd gelegd. Vervolgens zakte te graadmeter verder weg. Dit mechanisme werd ingesteld na de grote beurscrash van 1987. Als de S&P 13 procent daalt, volgt opnieuw een kwartier pauze. Bij een daling van 20 procent wordt de handel voor de dag opgeschort.
Na het hervatten van de handel zakten de graadmeters verder weg. Omstreeks 18.30 uur werd een koersverlies van 7,6 procent genoteerd op 2338 punten. De toonaangevende Dow-Jonesindex leverde 8,5 procent in, tot 19.419 punten en techbeurs Nasdaq verloor 6,6 procent tot 6850 punten.
ExxonMobil
De onrust op de oliemarkt hield ook onverminderd aan. De olieprijzen zakten tot het laagste niveau in jaren. Een vat Amerikaanse olie werd 17,4 procent goedkoper op 22,24 dollar. Brentolie kostte 11 procent minder op 25,56 dollar per vat. Naast de coronacrisis, zijn de oliemarkten al dagen in de ban van de prijzenoorlog tussen Saudi-Arabië en Rusland.
Olie- en gasproducenten ExxonMobil en Chevron werden tot meer dan 12 procent lager gezet. Maar ook andere grote bedrijven noteerden stevige verliezen, waaronder technologieconcern Apple en autofabrikant Tesla. Zij verloren respectievelijk ruim 4 en bijna 16 procent.
Boeing
Vliegtuigbouwer Boeing ging haast 25 procent onderuit. In de afgelopen twee dagen is de koers van Boeing al 27 procent gekelderd in verband met de crisis in de luchtvaartsector door het virus. Boeing heeft de Amerikaanse regering om miljardenhulp gevraagd om de malaise te doorstaan. Luchtvaartmaatschappijen als American Airlines en Delta Air Lines leverden tot ruim 37 procent in.
Verder liet autoconcern Ford weten al zijn fabrieken in de Verenigde Staten, Canada en Mexico tijdelijk stil te leggen vanwege het coronavirus. Het aandeel zakte dik 35 procent.
De euro was 1,0812 dollar, tegen 1,0814 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen eerder op de dag.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is niet verrast door het "lobby-verzoek" van Apple om de wet digitale markten (DMA) in te trekken, laat een woordvoerder weten. "Apple heeft elk deel van deze wet aangevochten sinds deze in werking is getreden", aldus de zegsman. De EU heeft geen intenties om de techregels aan te passen voor het Amerikaanse bedrijf.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is een concurrentieonderzoek gestart naar het grote Duitse softwareconcern SAP. De studie richt zich op software voor het beheer van bedrijfsactiviteiten die via een licentie wordt uitgegeven. SAP kan nu toezeggingen doen aan de commissie om zorgen weg te nemen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse economie zal dit jaar licht groeien, na de krimp in de voorgaande twee jaren. Volgens de vijf belangrijkste economische onderzoeksinstituten in Duitsland komt de groei dit jaar uit op 0,2 procent en versnelt de groei volgend jaar naar 1,3 procent, aangejaagd door enorme overheidsinvesteringen in onder meer infrastructuur.
1 uur geledenLINZ AM RHEIN (ANP) - Hogere prijzen hebben kopers van sandalen en schoenen van Birkenstock vooralsnog niet afgeschrikt. Het Duitse merk is optimistischer geworden over de groei dit jaar, ondanks de extra kosten voor Amerikaanse importheffingen die het bedrijf doorberekent aan de klant.
1 uur geledenBERN (ANP/RTR) - De Zwitserse Nationale Bank (SNB) heeft de economische vooruitzichten voor Zwitserland verlaagd vanwege de hoge Amerikaanse importheffing. Dit meldt de SNB donderdag bij het besluit het rentetarief in het land op 0 procent te houden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering overweegt een financiële reddingslijn voor de leveranciers van autofabrikant Jaguar Land Rover (JLR), meldt omroep BBC. De stap volgt op de verlenging van de productiestop van de autofabrikant als gevolg van de cyberaanval begin september.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips verwacht nu geen financiële impact van onderzoeken die de Amerikaanse regering heeft geopend naar de import van medische technologie. Dat heeft het zorgtechnologieconcern donderdag schriftelijk laten weten. De studies richten zich op de eventuele gevolgen voor de nationale veiligheid.
2 uur geleden