Handel tussen EU en India heeft last van coronacrisis
LUXEMBURG (ANP) - De handel tussen de Europese Unie en India had in 2020 last van de coronacrisis. Het handelstekort, het verschil tussen de invoer en de uitvoer van goederen, kwam uit op 900 miljoen euro. Dat meldt Europees statistiekbureau Eurostat.
India, dat momenteel hard wordt geraakt door corona, kwam de virusuitbraak vorig jaar redelijk goed door. De situatie in Europa was nijpender, met duidelijke gevolgen voor de handel tussen het blok en het land.
Volgens Eurostat importeerde de EU iets meer uit India dan het naar India exporteerde. De invoer uit India was het afgelopen jaar goed voor 33 miljard euro, 17 procent minder dan een jaar eerder. De export van Europese goederen naar India was goed voor ruim 32 miljard euro, een daling van 16 procent ten opzichte van 2019.
EU-top
Met name machines en voertuigen, chemicaliën en andere goederen werden vorig jaar uit Europa naar India geëxporteerd. Duitsland, Italië, Nederland, Frankrijk en België waren de belangrijkste landen die goederen uit India importeerden.
India was het afgelopen jaar de op tien na grootste handelspartner van de EU. Zaterdag spreken voor het eerst sinds 2013 alle leiders van de EU-landen met de Indiase premier Narendra Modi over de handelsbetrekkingen tussen het blok en India. Dat doen ze op een EU-top in het Portugese Porto. Voorheen waren de gesprekken alleen tussen de Indiase premier en de voorzitter van de Europese Commissie. De gesprekken waren destijds stil komen te liggen vanwege onenigheid over handelstarieven, de beveiliging van data en het recht van Indiërs om te mogen werken in de EU.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.
5 uur geledenVEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.
6 uur geledenKEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
8 uur geleden