Handel tussen EU en India heeft last van coronacrisis
LUXEMBURG (ANP) - De handel tussen de Europese Unie en India had in 2020 last van de coronacrisis. Het handelstekort, het verschil tussen de invoer en de uitvoer van goederen, kwam uit op 900 miljoen euro. Dat meldt Europees statistiekbureau Eurostat.
India, dat momenteel hard wordt geraakt door corona, kwam de virusuitbraak vorig jaar redelijk goed door. De situatie in Europa was nijpender, met duidelijke gevolgen voor de handel tussen het blok en het land.
Volgens Eurostat importeerde de EU iets meer uit India dan het naar India exporteerde. De invoer uit India was het afgelopen jaar goed voor 33 miljard euro, 17 procent minder dan een jaar eerder. De export van Europese goederen naar India was goed voor ruim 32 miljard euro, een daling van 16 procent ten opzichte van 2019.
EU-top
Met name machines en voertuigen, chemicaliën en andere goederen werden vorig jaar uit Europa naar India geëxporteerd. Duitsland, Italië, Nederland, Frankrijk en België waren de belangrijkste landen die goederen uit India importeerden.
India was het afgelopen jaar de op tien na grootste handelspartner van de EU. Zaterdag spreken voor het eerst sinds 2013 alle leiders van de EU-landen met de Indiase premier Narendra Modi over de handelsbetrekkingen tussen het blok en India. Dat doen ze op een EU-top in het Portugese Porto. Voorheen waren de gesprekken alleen tussen de Indiase premier en de voorzitter van de Europese Commissie. De gesprekken waren destijds stil komen te liggen vanwege onenigheid over handelstarieven, de beveiliging van data en het recht van Indiërs om te mogen werken in de EU.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.
6 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.
6 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.
7 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.
8 uur geledenABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
14 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
15 uur geleden