Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handel tussen EU en India heeft last van coronacrisis

Handel tussen EU en India heeft last van coronacrisis

LUXEMBURG (ANP) - De handel tussen de Europese Unie en India had in 2020 last van de coronacrisis. Het handelstekort, het verschil tussen de invoer en de uitvoer van goederen, kwam uit op 900 miljoen euro. Dat meldt Europees statistiekbureau Eurostat.

India, dat momenteel hard wordt geraakt door corona, kwam de virusuitbraak vorig jaar redelijk goed door. De situatie in Europa was nijpender, met duidelijke gevolgen voor de handel tussen het blok en het land.

Volgens Eurostat importeerde de EU iets meer uit India dan het naar India exporteerde. De invoer uit India was het afgelopen jaar goed voor 33 miljard euro, 17 procent minder dan een jaar eerder. De export van Europese goederen naar India was goed voor ruim 32 miljard euro, een daling van 16 procent ten opzichte van 2019.

EU-top

Met name machines en voertuigen, chemicaliën en andere goederen werden vorig jaar uit Europa naar India geëxporteerd. Duitsland, Italië, Nederland, Frankrijk en België waren de belangrijkste landen die goederen uit India importeerden.

India was het afgelopen jaar de op tien na grootste handelspartner van de EU. Zaterdag spreken voor het eerst sinds 2013 alle leiders van de EU-landen met de Indiase premier Narendra Modi over de handelsbetrekkingen tussen het blok en India. Dat doen ze op een EU-top in het Portugese Porto. Voorheen waren de gesprekken alleen tussen de Indiase premier en de voorzitter van de Europese Commissie. De gesprekken waren destijds stil komen te liggen vanwege onenigheid over handelstarieven, de beveiliging van data en het recht van Indiërs om te mogen werken in de EU.

Meer uit Financieel

Knauw voor pensioenopbouw veel Nederlanders door oorlog en rente

DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.

1 uur geleden
Fiscale aftrekregeling populair voor investeringen in batterijen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.

1 uur geleden
Tegenvallende inflatie zet rem op beursrally in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.

3 uur geleden
Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

5 uur geleden
Kwart meer omzet voor Alfen, verkoop oplaadsystemen gedaald

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.

6 uur geleden
Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

7 uur geleden
ASML en vakbonden willen minder gedwongen ontslagen

VELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.

7 uur geleden