Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handel over het spoor vorig jaar flink gedaald

Handel over het spoor vorig jaar flink gedaald

DEN HAAG (ANP) - Ook op het spoor was vorig jaar te merken dat de goederenhandel inzakte vanwege de coronacrisis. Dat meldt het statistiekbureau CBS. Vooral de export via treinen nam af en bovendien dreven andere landen minder handel via het Nederlandse spoornet.

In 2020 werd ruim 6 procent minder gewicht aan goederen vervoerd over de Nederlandse spoorlijnen. De export nam met 9,5 procent af en de doorvoer met bijna 6 procent. Van dat laatste is sprake als goederen tussen twee landen worden verhandeld en daarbij over Nederlandse spoorwegen worden vervoerd. De binnenlandse handel via treinen bleef redelijk op peil en de import nam zelfs iets toe.

"De daling gedurende de eerste kwartalen hangt onder andere samen met het gedeeltelijk wegvallen van de vraag naar producten en door verstoringen in wereldwijde productieketens als gevolg van de coronacrisis", verklaren de onderzoekers. Alleen in het laatste kwartaal van vorig jaar was een toename de zien.

Vooral kolen en metaalerts werden minder via treinwagons vervoerd. Ook werden minder goederen in containers over het spoor vervoerd.

Meer uit Financieel

Bitcoin koerst af op grootste weekwinst in ruim drie jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin, de grootste en bekendste cryptomunt ter wereld, zette vrijdag de opmars voort en koerst af op de grootste weekwinst in meer dan drie jaar. De euforie op de cryptomarkt keerde deze week terug, nadat de Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, aankondigde dat de overheid meer langlopende obligaties gaat terugkopen om de rente op deze staatsleningen te drukken.

24 minuten geleden
Consumentenbond: voedselmakers misleiden klanten met vezelclaims

DEN HAAG (ANP) - Voedselfabrikanten misleiden klanten in de supermarkt door hun producten gezonder te laten lijken. Dat concludeert de Consumentenbond na onderzoek van verschillende producten die claimen vezelrijk te zijn.

50 minuten geleden
Bedrijvigheid Frankrijk heeft te lijden onder hitte

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse bedrijfsleven heeft in augustus te maken gehad met een krimp van de economische activiteit. Vooral de dienstensector was minder bedrijvig, meldt marktonderzoeker S&P Global. Een aantal bedrijven gaf aan dat dit door de extreme hitte in Frankrijk kwam.

1 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig door onrust op obligatiemarkt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een kleine winst begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door aanhoudende onrust op de obligatiemarkten. De Amerikaanse beurzen sloten donderdag flink lager doordat de rentes op staatsobligaties weer opliepen. Eerder deze week stegen de rentes op langlopende Amerikaanse staatsleningen al tot het hoogste niveau in bijna twintig jaar, mede door zorgen over de enorme staatsschuld van de VS.

2 uur geleden
Vluchten in Noorwegen geschrapt om staking luchtverkeersleiders

OSLO (ANP) - Vluchten op luchthavens in Noorwegen zijn vrijdag ontregeld door een staking van luchtverkeersleiders. Daardoor zijn aankomende en vertrekkende vluchten geschrapt of vertraagd. Dat meldt Avinor, de beheerder van veel Noorse vliegvelden.

2 uur geleden
Oudste bank ter wereld doet bod op twee Italiaanse banken

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, wil twee van zijn Italiaanse concurrenten overnemen. Met de overnames wil Monte dei Paschi voorkomen dat het zelf wordt overgenomen door de grotere Italiaanse bank Intesa Sanpaolo, die in juni een bod uitbracht.

3 uur geleden
Koreaanse werknemers Hyundai staken voor het eerst in tien jaar

SEOUL (ANP/RTR) - Werknemers van autofabrikant Hyundai Motor in Zuid-Korea hebben voor het eerst in tien jaar gestaakt. Volgens de vakbond voor personeel van het autoconcern doen ongeveer 40.000 mensen mee aan de staking van een dag.

3 uur geleden