Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handel in aandelen Chinese vastgoedreus Evergrande stilgelegd

Handel in aandelen Chinese vastgoedreus Evergrande stilgelegd

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De handel in aandelen van het noodlijdende Chinese vastgoedconcern Evergrande op de beurs van Hongkong werd maandagochtend (lokale tijd) stilgelegd. Dat deelde het bedrijf zelf mee, zonder een reden te geven.

Volgens Chinese media heeft Evergrande van de lokale overheid van Danzhou in de zuidelijke Chinese provincie Hainan opdracht gekregen om 39 appartementencomplexen in tien dagen te slopen omdat de bouwvergunningen illegaal zijn verkregen. Volgens kenners heeft het bericht een grote impact op het vertrouwen van investeerders in de geplaagde Chinese vastgoedsector. Andere Chinese projectontwikkelaars als Sunac China Holdings en Shimao Group Holdings gingen hard omlaag op de beurs in Hongkong.

Evergrande verkeert in grote financiële problemen en waarschuwt al enige tijd dat het waarschijnlijk niet genoeg geld heeft om al zijn schulden te kunnen blijven betalen. In december miste het bedrijf een grote betaling.

Schuldencrisis

De schuldencrisis leidde in september tot aanhoudende protesten van huizenkopers en investeerders bij het hoofdkantoor van de onderneming in Shenzhen. Sindsdien heeft het bedrijf geprobeerd bezittingen van de hand te doen en belangen in andere bedrijven af te bouwen.

De dreiging van het omvallen van Evergrande zorgde in 2020 voor onrust op de financiële markten. Omdat het concern een zeer grote speler is op de Chinese vastgoedmarkt werd gevreesd dat een bankroet van het bedrijf ook de hele Chinese economie zou schaden.

Meer uit Financieel

Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

25 minuten geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

1 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

2 uur geleden
Grootste Chinese mijnongeval sinds 2009 jaagt kolenprijs op

DALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.

3 uur geleden
Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

20 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

23 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

1 dag geleden