Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handboogschutters zien olympisch zilver als opmaat naar meer

Handboogschutters zien olympisch zilver als opmaat naar meer

TOKIO (ANP) - Bondscoach Ron van der Hoff van de Nederlandse handboogschutters hoopt dat het olympisch zilver in de gemengde landenwedstrijd de opmaat is naar meer medailles. "In oude tijden hebben de boogschutters ooit weleens goud gepakt op de Spelen, maar in het moderne tijdperk is dit ons beste resultaat ooit. Ik ben alleen eigenlijk niet van plan om me er meteen bij neer te leggen dat het zo blijft", zei Van der Hoff nadat Gabriela Schloesser en Steve Wijler de Nederlandse ploeg de eerste medaille op de Spelen van Tokio hadden bezorgd.

Het zilver smaakt volgens Van der Hoff naar meer. "We hebben hier nog vijf kansen op een medaille. We gaan met goede moed door. Aan het einde van de rit zien we wel of er nog een paar bij zijn gekomen." Wijler hoopt maandag met Sjef van den Berg en Gijs Broeksma ook een medaille te pakken in de landenwedstrijd. Later in de week komen de mannen individueel in actie, net als Schloesser.

Na het brons van Wietse van Alten op de Spelen van Sydney 2000 grepen de handboogschutters steeds naast de medailles. Van der Hoff was zelf onderdeel van de ploeg die vijfde werd bij Athene 2004. Rick van der Ven (Londen 2012) en Sjef van den Berg (Rio 2016) eindigden beiden individueel als vierde. "Een medaille op de Spelen heb je voor je leven", aldus Van der Hoff. "Ik miste zelf met het team in Athene net een medaille. Toen ik coach werd, dacht ik: dan ga ik als coach maar een medaille halen. Nou, hier is hij dan."

Samenspel

Met Gabriela Schloesser (voorheen Bayardo) kreeg de handboogploeg enkele jaren geleden de beschikking over een vrouw van topniveau. De geboren Mexicaanse trouwde met Mike Schloesser, een van de beste schutters ter wereld op het niet-olympische onderdeel compound, en komt nu voor Nederland uit. Van der Hoff: "We wisten dat ze om de juiste redenen naar Nederland kwam, namelijk voor Mike en de liefde. Maar uiteindelijk is het ook mooi dat haar liefde voor de sport dit heeft opgeleverd."

De bondscoach beschikt bij de mannen al geruime tijd over schutters van mondiaal niveau. De combinatie Schloesser/Wijler pakte op het lege Yumenoshima Park een medaille op het nieuwe olympische onderdeel, de gemengde landenwedstrijd. "Dit voelt wel als zilver winnen", zei Van der Hoff. "Het is zo'n mooie discipline. In onze sport zit tussen vrouwen en mannen weinig verschil. Het is een samenspel, je moet goed communiceren met elkaar. Als de één onder schot staat, dus klaar is om te schieten, is de ander je ogen die zien wat de wind doet."

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

1 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

2 uur geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

4 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

6 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

6 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

11 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

13 uur geleden