Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handboogschutters zien olympisch zilver als opmaat naar meer

Handboogschutters zien olympisch zilver als opmaat naar meer

TOKIO (ANP) - Bondscoach Ron van der Hoff van de Nederlandse handboogschutters hoopt dat het olympisch zilver in de gemengde landenwedstrijd de opmaat is naar meer medailles. "In oude tijden hebben de boogschutters ooit weleens goud gepakt op de Spelen, maar in het moderne tijdperk is dit ons beste resultaat ooit. Ik ben alleen eigenlijk niet van plan om me er meteen bij neer te leggen dat het zo blijft", zei Van der Hoff nadat Gabriela Schloesser en Steve Wijler de Nederlandse ploeg de eerste medaille op de Spelen van Tokio hadden bezorgd.

Het zilver smaakt volgens Van der Hoff naar meer. "We hebben hier nog vijf kansen op een medaille. We gaan met goede moed door. Aan het einde van de rit zien we wel of er nog een paar bij zijn gekomen." Wijler hoopt maandag met Sjef van den Berg en Gijs Broeksma ook een medaille te pakken in de landenwedstrijd. Later in de week komen de mannen individueel in actie, net als Schloesser.

Na het brons van Wietse van Alten op de Spelen van Sydney 2000 grepen de handboogschutters steeds naast de medailles. Van der Hoff was zelf onderdeel van de ploeg die vijfde werd bij Athene 2004. Rick van der Ven (Londen 2012) en Sjef van den Berg (Rio 2016) eindigden beiden individueel als vierde. "Een medaille op de Spelen heb je voor je leven", aldus Van der Hoff. "Ik miste zelf met het team in Athene net een medaille. Toen ik coach werd, dacht ik: dan ga ik als coach maar een medaille halen. Nou, hier is hij dan."

Samenspel

Met Gabriela Schloesser (voorheen Bayardo) kreeg de handboogploeg enkele jaren geleden de beschikking over een vrouw van topniveau. De geboren Mexicaanse trouwde met Mike Schloesser, een van de beste schutters ter wereld op het niet-olympische onderdeel compound, en komt nu voor Nederland uit. Van der Hoff: "We wisten dat ze om de juiste redenen naar Nederland kwam, namelijk voor Mike en de liefde. Maar uiteindelijk is het ook mooi dat haar liefde voor de sport dit heeft opgeleverd."

De bondscoach beschikt bij de mannen al geruime tijd over schutters van mondiaal niveau. De combinatie Schloesser/Wijler pakte op het lege Yumenoshima Park een medaille op het nieuwe olympische onderdeel, de gemengde landenwedstrijd. "Dit voelt wel als zilver winnen", zei Van der Hoff. "Het is zo'n mooie discipline. In onze sport zit tussen vrouwen en mannen weinig verschil. Het is een samenspel, je moet goed communiceren met elkaar. Als de één onder schot staat, dus klaar is om te schieten, is de ander je ogen die zien wat de wind doet."

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

10 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

11 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

11 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

11 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

12 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

12 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

18 uur geleden