Handboogschutters missen finale en kunnen hooguit brons pakken
TOKIO (ANP) - De Nederlandse handboogschutters kunnen hooguit brons pakken in de landenwedstrijd op de Olympische Spelen. Steve Wijler, Sjef van den Berg en Gijs Broeksma waren in de halve finales kansloos tegen Taiwan: 0-6 (53-56 52-54 55-59). Oranje gaat nu met Japan, dat via een shoot-off met 5-4 verloor van het favoriete Zuid-Korea, strijden om de bronzen medaille.
Wijler veroverde zaterdag met Gabriela Schloesser zilver in de gemengde landenwedstrijd. Dat betekende de eerste medaille van TeamNL op de Spelen van Tokio. Vervolgens pakten ook wielrenster Annemiek van Vleuten (wegwedstrijd) en zwemmer Arno Kamminga (100 meter schoolslag) zilver.
De handboogschutters hadden zich als nummer 2 van de voorronde rechtstreeks geplaatst voor de kwartfinales. Daarin kwamen ze tegen Groot-Brittannië met 3-1 achter te staan. Mede dankzij 'tienen' van Van den Berg en Broeksma kwam het tot een beslissende, vierde set. Daarin schoten de Nederlanders vier van de zes pijlen in het midden van het bord (57-54), goed voor een overwinning van 5-3.
In de halve finale begonnen het trio nog wel aardig, met twee pijlen in de 10 in de eerste beurt van zes. Te veel pijlen vlogen daarna echter ook de 8 in, vermoedelijk mede vanwege de straffe wind op Yumenoshima Park. De Taiwanezen wisten beter om te gaan met de omstandigheden en zagen slechts één keer een pijl in de 8 belanden, verder raakten ze steeds de 9 en 10.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
10 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
10 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
11 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
12 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
12 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden