Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handboogschutters missen finale en kunnen hooguit brons pakken

Handboogschutters missen finale en kunnen hooguit brons pakken

TOKIO (ANP) - De Nederlandse handboogschutters kunnen hooguit brons pakken in de landenwedstrijd op de Olympische Spelen. Steve Wijler, Sjef van den Berg en Gijs Broeksma waren in de halve finales kansloos tegen Taiwan: 0-6 (53-56 52-54 55-59). Oranje gaat nu met Japan, dat via een shoot-off met 5-4 verloor van het favoriete Zuid-Korea, strijden om de bronzen medaille.

Wijler veroverde zaterdag met Gabriela Schloesser zilver in de gemengde landenwedstrijd. Dat betekende de eerste medaille van TeamNL op de Spelen van Tokio. Vervolgens pakten ook wielrenster Annemiek van Vleuten (wegwedstrijd) en zwemmer Arno Kamminga (100 meter schoolslag) zilver.

De handboogschutters hadden zich als nummer 2 van de voorronde rechtstreeks geplaatst voor de kwartfinales. Daarin kwamen ze tegen Groot-Brittannië met 3-1 achter te staan. Mede dankzij 'tienen' van Van den Berg en Broeksma kwam het tot een beslissende, vierde set. Daarin schoten de Nederlanders vier van de zes pijlen in het midden van het bord (57-54), goed voor een overwinning van 5-3.

In de halve finale begonnen het trio nog wel aardig, met twee pijlen in de 10 in de eerste beurt van zes. Te veel pijlen vlogen daarna echter ook de 8 in, vermoedelijk mede vanwege de straffe wind op Yumenoshima Park. De Taiwanezen wisten beter om te gaan met de omstandigheden en zagen slechts één keer een pijl in de 8 belanden, verder raakten ze steeds de 9 en 10.

Meer uit Sport

Tennisster Rybakina eerste finaliste WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.

5 uur geleden
Djokovic naar finale van tennistoernooi in Athene

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.

6 uur geleden
Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

1 dag geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

1 dag geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

1 dag geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

1 dag geleden