Handboogschutters grijpen naast brons in landenwedstrijd Spelen
TOKIO (ANP) - De Nederlandse handboogschutters hebben naast de medailles gegrepen in de landenwedstrijd op de Olympische Spelen. Steve Wijler, Gijs Broeksma en Sjef van den Berg verloren in de strijd om het brons via een shoot-off van Japan (4-5).
Van den Berg kreeg in de vierde set de kans om Oranje de winst te bezorgen, maar zijn pijl vloog in de 8 in plaats van in de benodigde 9 of 10. In de shoot-off schoten beide landen met drie pijlen 28 punten bij elkaar. Omdat de laatste Japanse pijl in het middelste stuk van de 10 belandde, ging het brons naar het gastland van de Spelen. Wijler had eerder met Gabriela Schloesser wel zilver veroverd in de gemengde landenwedstrijd.
De mannen hadden zich als tweede geplaatst voor de teamwedstrijd en behoorden daarin tot de favorieten, maar ze waren in de halve finales kansloos tegen Taiwan (0-6). De Taiwanezen moesten vervolgens in de finale diep buigen voor het oppermachtige Zuid-Korea, dat in de eerste twee sets elf van de twaalf pijlen in de 10 schoot (0-6).
Afscheid
De handboogschutters begonnen goed aan de wedstrijd om het brons. Ze schoten in de eerste set vier van de zes pijlen in het midden van het bord, Broeksma deed dat zelfs met zijn beide pijlen. Een mislukt schot van het 21-jarige talent dat in de 6 belandde, kostte Oranje de tweede set. De mannen herstelden zich snel. Drie pijlen in de 10 en drie in de 9 leverden winst van set drie op. De vierde set en daarmee het brons leken binnen toen Van den Berg met de laatste pijl hooguit een 9 hoefde te schieten, maar de routinier in de ploeg zag zijn pijl in de 8 belanden.
De 26-jarige Brabander neemt na de Spelen afscheid van de topsport. Vijf jaar geleden in Rio de Janeiro greep Van den Berg al net naast een medaille in het individuele toernooi (vierde). Hij krijgt nog één kans om zijn carrière af te sluiten met een olympische medaille, in de individuele wedstrijd. Voor Van den Berg en Broeksma begint die woensdag, Wijler komt net als Schloesser bij de vrouwen donderdag in actie. Via een knock-outsysteem wordt dan om de medailles gestreden.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).
4 uur geledenCARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.
12 uur geledenCLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
1 dag geleden