Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handboogschutters grijpen na 'shitstorm' centimeter naast brons

Handboogschutters grijpen na 'shitstorm' centimeter naast brons

TOKIO (ANP) - Een centimeter, dat was op de Olympische Spelen het verschil tussen brons en helemaal niets voor de Nederlandse handboogschutters. Omdat in de beslissende shoot-off de laatste pijl van Japan dichter bij het midden van de 10 zat dan de pijl van Steve Wijler, eindigde het Oranje-trio als vierde. "Het voelt voor mij heel erg dat ik het heb verpest", zei Sjef van den Berg, die in de vierde set de kans had laten liggen om de wedstrijd om het brons te beslissen.

Ook toen was het verschil minimaal. Van den Berg, bezig aan zijn laatste Spelen, had minimaal een 9 moeten schieten om het benodigde laatste punt voor Oranje binnen te halen. Zijn pijl vloog echter in de 8. "Dit komt wel even aan, zeg. Dit was mijn laatste kans op een teammedaille. Ik neem het mezelf kwalijk. Natuurlijk gingen er heel veel pijlen aan vooraf, maar dit doet zoveel pijn. Toen die pijl van mijn boog vloog, voelde het als een prima schot. Maar misschien heb ik de wind over het hoofd gezien of had ik toch te veel spanning in mijn lijf." De 26-jarige Brabander weet hoe het voelt, vierde worden op de Spelen. Vijf jaar geleden in Rio belandde hij in het individuele toernooi op de meest ondankbare plek.

In de aanloop naar de Spelen van Tokio kreeg het Nederlands team versterking van Steve Wijler, de 24-jarige Limburger die zaterdag met Gabriela Schloesser zilver pakte in de gemengde landenwedstrijd. Met Van den Berg, Wijler en routinier Rick van der Ven dacht bondscoach Ron van der Hoff over een 'dreamteam' te beschikken. Enkele weken voor de Spelen besloot Van der Hoff in samenspraak met zijn kopmannen echter om Van der Ven in het team te vervangen door de jongere Gijs Broeksma. "We waren het er met elkaar over eens dat we met Gijs meer kans zouden maken", aldus Van den Berg.

Juridisch proces

Van der Ven, vierde op de Spelen van Londen 2012, legde zich daar echter niet zomaar bij neer. Een juridisch proces volgde. Het zorgde volgens Van den Berg voor "een heel turbulente aanloop" naar de Spelen. "Dat kostte zoveel energie. Emotioneel en mentaal heb ik daar heel veel last van gehad. En nog steeds." Wijler: "Je wordt in een positie geforceerd waarin je niet wil zitten. Maar we gaan geen zwarte pieten toespelen, dingen zijn gelopen zoals ze zijn."

Broeksma (21) bewees in de voorronde met een prima optreden dat hij niet voor niets was verkozen boven Van der Ven. Ook in de teamwedstrijd schoot het talent goed. "We zijn met z'n drieën door een 'shitstorm' gegaan. In zekere zin heeft dit alles ons als team ook wel sterker gemaakt", aldus Van den Berg. "Maar individueel hebben we hier geen baat bij gehad. Ik heb laten zien dat ik op karakter nog heel ver kan komen. En ik ben ook van plan om op karakter in het individuele toernooi nog een medaille mee naar huis te nemen. Dat worden dan de laatste pijlen uit mijn professionele carrière."

Meer uit Sport

Xandra Velzeboer draagt medaille ook op aan zus Michelle

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer straalde na haar gouden medaille op de 500 meter bij de Spelen in Milaan. De olympisch kampioene had na afloop van haar race ook oog voor haar jongere zus Michelle, die genoegen moest nemen met de derde plaats in de B-finale. "Zonder haar had ik dit niet gekund. Deze medaille is ook van haar."

1 uur geleden
Van 't Wout merkte frustratie bij broer Jens richting gouden race

MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.

3 uur geleden
Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

11 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

12 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

13 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

13 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

13 uur geleden