Handboogschutters grijpen na 'shitstorm' centimeter naast brons
TOKIO (ANP) - Een centimeter, dat was op de Olympische Spelen het verschil tussen brons en helemaal niets voor de Nederlandse handboogschutters. Omdat in de beslissende shoot-off de laatste pijl van Japan dichter bij het midden van de 10 zat dan de pijl van Steve Wijler, eindigde het Oranje-trio als vierde. "Het voelt voor mij heel erg dat ik het heb verpest", zei Sjef van den Berg, die in de vierde set de kans had laten liggen om de wedstrijd om het brons te beslissen.
Ook toen was het verschil minimaal. Van den Berg, bezig aan zijn laatste Spelen, had minimaal een 9 moeten schieten om het benodigde laatste punt voor Oranje binnen te halen. Zijn pijl vloog echter in de 8. "Dit komt wel even aan, zeg. Dit was mijn laatste kans op een teammedaille. Ik neem het mezelf kwalijk. Natuurlijk gingen er heel veel pijlen aan vooraf, maar dit doet zoveel pijn. Toen die pijl van mijn boog vloog, voelde het als een prima schot. Maar misschien heb ik de wind over het hoofd gezien of had ik toch te veel spanning in mijn lijf." De 26-jarige Brabander weet hoe het voelt, vierde worden op de Spelen. Vijf jaar geleden in Rio belandde hij in het individuele toernooi op de meest ondankbare plek.
In de aanloop naar de Spelen van Tokio kreeg het Nederlands team versterking van Steve Wijler, de 24-jarige Limburger die zaterdag met Gabriela Schloesser zilver pakte in de gemengde landenwedstrijd. Met Van den Berg, Wijler en routinier Rick van der Ven dacht bondscoach Ron van der Hoff over een 'dreamteam' te beschikken. Enkele weken voor de Spelen besloot Van der Hoff in samenspraak met zijn kopmannen echter om Van der Ven in het team te vervangen door de jongere Gijs Broeksma. "We waren het er met elkaar over eens dat we met Gijs meer kans zouden maken", aldus Van den Berg.
Juridisch proces
Van der Ven, vierde op de Spelen van Londen 2012, legde zich daar echter niet zomaar bij neer. Een juridisch proces volgde. Het zorgde volgens Van den Berg voor "een heel turbulente aanloop" naar de Spelen. "Dat kostte zoveel energie. Emotioneel en mentaal heb ik daar heel veel last van gehad. En nog steeds." Wijler: "Je wordt in een positie geforceerd waarin je niet wil zitten. Maar we gaan geen zwarte pieten toespelen, dingen zijn gelopen zoals ze zijn."
Broeksma (21) bewees in de voorronde met een prima optreden dat hij niet voor niets was verkozen boven Van der Ven. Ook in de teamwedstrijd schoot het talent goed. "We zijn met z'n drieën door een 'shitstorm' gegaan. In zekere zin heeft dit alles ons als team ook wel sterker gemaakt", aldus Van den Berg. "Maar individueel hebben we hier geen baat bij gehad. Ik heb laten zien dat ik op karakter nog heel ver kan komen. En ik ben ook van plan om op karakter in het individuele toernooi nog een medaille mee naar huis te nemen. Dat worden dan de laatste pijlen uit mijn professionele carrière."
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - De Spaanse motorcoureur Jorge Martín (Aprilia) heeft de leiding in de WK-stand in de MotoGP heroverd op Marc Márquez (Ducati). De Spanjaard won zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Oostenrijk voor zijn landgenoot. De Italiaanse nummer 3 in de WK-stand Marco Bezzecchi (Aprilia) werd ook derde in de sprintrace.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is in de nacht van vrijdag op zaterdag uitgeschakeld op het WTA-toernooi van São Paulo. In de kwartfinales was de Argentijnse Nadia Podoroska in drie sets te sterk voor de Nederlandse: 7-6 (5) 3-6 6-3.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wessel Nijman heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de World Series of Darts Finals. De 26-jarige Noord-Hollander versloeg in de AFAS Live in Amsterdam de 57-jarige Australiër Simon Whitlock met 6-4.
22 uur geledenDIEKIRCH (ANP/BELGA) - Pepijn Reinderink heeft voor het volgende Nederlandse dagsucces gezorgd in de Ronde van Luxemburg. De 24-jarige Nederlander van Soudal Quick-Step was de snelste in de derde etappe, een rit over 179,6 kilometer van Wiltz naar Diekirch. Reinderink won na een solo van 7 kilometer.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn in de Davis Cup dicht bij een plek in de eerste ronde van de Qualifiers van volgend jaar. Tallon Griekspoor won in de Maaspoort van Den Bosch overtuigend van de Colombiaan Nicolás Mejía in twee sets (6-2 6-4) en zette het team van captain Paul Haarhuis op een voorsprong van 2-0.
1 dag geledenNYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Čeferin en CONCACAF-voorzitter Victor Montagliani eisen een onafhankelijk onderzoek naar de financiële reserves van wereldvoetbalbond FIFA. Ook doen ze een voorstel om in de periode van 2027 tot en met 2030 minstens 10 miljoen dollar (ruim 8,7 miljoen euro) beschikbaar te stellen aan elk van de 211 aangesloten nationale voetbalbonden. Dat schrijven ze vrijdag in een brief aan FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft het Nederlandse tennisteam op voorsprong gezet tegen Colombia in de Davis Cup. Hij won in de Maaspoort van Den Bosch met de nodige moeite de eerste partij van de landenstrijd in drie sets van Johan Alexander Rodriguez: 4-6 6-1 7-5.
1 dag geleden