Handboogschutters grijpen na 'shitstorm' centimeter naast brons
TOKIO (ANP) - Een centimeter, dat was op de Olympische Spelen het verschil tussen brons en helemaal niets voor de Nederlandse handboogschutters. Omdat in de beslissende shoot-off de laatste pijl van Japan dichter bij het midden van de 10 zat dan de pijl van Steve Wijler, eindigde het Oranje-trio als vierde. "Het voelt voor mij heel erg dat ik het heb verpest", zei Sjef van den Berg, die in de vierde set de kans had laten liggen om de wedstrijd om het brons te beslissen.
Ook toen was het verschil minimaal. Van den Berg, bezig aan zijn laatste Spelen, had minimaal een 9 moeten schieten om het benodigde laatste punt voor Oranje binnen te halen. Zijn pijl vloog echter in de 8. "Dit komt wel even aan, zeg. Dit was mijn laatste kans op een teammedaille. Ik neem het mezelf kwalijk. Natuurlijk gingen er heel veel pijlen aan vooraf, maar dit doet zoveel pijn. Toen die pijl van mijn boog vloog, voelde het als een prima schot. Maar misschien heb ik de wind over het hoofd gezien of had ik toch te veel spanning in mijn lijf." De 26-jarige Brabander weet hoe het voelt, vierde worden op de Spelen. Vijf jaar geleden in Rio belandde hij in het individuele toernooi op de meest ondankbare plek.
In de aanloop naar de Spelen van Tokio kreeg het Nederlands team versterking van Steve Wijler, de 24-jarige Limburger die zaterdag met Gabriela Schloesser zilver pakte in de gemengde landenwedstrijd. Met Van den Berg, Wijler en routinier Rick van der Ven dacht bondscoach Ron van der Hoff over een 'dreamteam' te beschikken. Enkele weken voor de Spelen besloot Van der Hoff in samenspraak met zijn kopmannen echter om Van der Ven in het team te vervangen door de jongere Gijs Broeksma. "We waren het er met elkaar over eens dat we met Gijs meer kans zouden maken", aldus Van den Berg.
Juridisch proces
Van der Ven, vierde op de Spelen van Londen 2012, legde zich daar echter niet zomaar bij neer. Een juridisch proces volgde. Het zorgde volgens Van den Berg voor "een heel turbulente aanloop" naar de Spelen. "Dat kostte zoveel energie. Emotioneel en mentaal heb ik daar heel veel last van gehad. En nog steeds." Wijler: "Je wordt in een positie geforceerd waarin je niet wil zitten. Maar we gaan geen zwarte pieten toespelen, dingen zijn gelopen zoals ze zijn."
Broeksma (21) bewees in de voorronde met een prima optreden dat hij niet voor niets was verkozen boven Van der Ven. Ook in de teamwedstrijd schoot het talent goed. "We zijn met z'n drieën door een 'shitstorm' gegaan. In zekere zin heeft dit alles ons als team ook wel sterker gemaakt", aldus Van den Berg. "Maar individueel hebben we hier geen baat bij gehad. Ik heb laten zien dat ik op karakter nog heel ver kan komen. En ik ben ook van plan om op karakter in het individuele toernooi nog een medaille mee naar huis te nemen. Dat worden dan de laatste pijlen uit mijn professionele carrière."
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - De Finse atlete Alisa Vainio heeft op indrukwekkende wijze de Europese titel op de marathon veroverd. De 28-jarige atlete nam in Birmingham vanaf de start het initiatief, liep al vrij snel in haar eentje vooraan en bouwde vervolgens een enorme voorsprong op. Vainio rondde haar solo na 42,195 kilometer af in een kampioenschapsrecord van 2.22,26.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Brons is ook een medaille en Lieke Klaver was er best wel een beetje blij mee, maar de Nederlandse sprintvedette mopperde flink na de finale van de 400 meter op de EK atletiek in Birmingham. "Mijn tijd was slecht, mijn race was raar. Ik werd afgeleid door de wind. Normaal heb ik daar geen probleem mee, maar er stond zoveel wind in het stadion, dat ik helemaal geen gevoel had voor tempo. Ik had geen idee of ik hard of langzaam ging", zei ze na afloop.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen voelde zich de 'underdog' in de finale van de 1500 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige Groesbeker verraste dan ook zichzelf door het goud te veroveren. Met een indrukwekkende eindsprint liep hij zijn concurrenten voorbij. "Het was een heerlijk gevoel om zo makkelijk lopers in te halen. Het geeft zoveel energie, dan ruik je bloed en wil je maar één ding: gaan!", zei hij na de race in het Alexander Stadium.
16 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel kon amper geloven dat ze zilver had gewonnen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham. "Dit betekent heel veel. Het was een spannende meerkamp en ik was zo zenuwachtig dat ik twee nachten niet heb kunnen slapen, omdat ik wist dat ik een medaillekandidate was. Ik wilde het zo goed doen", zei ze na afloop.
17 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprinters op de 4x100 meter estafette hebben op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille kunnen winnen. Daniljo Vriendwijk, Jozuah Revierre, Xavi Mo-Ajok en Elvis Afrifa liepen ondanks vlotlopende wissels naar de vierde plaats in 38,98. Groot-Brittannië won het goud in 38,45, Duitsland behaalde het zilver in 38,64 en België pakte het brons in 38,70.
17 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen heeft voor een enorme stunt gezorgd op de EK atletiek in Birmingham door naar het goud te lopen.
18 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Mike Foppen heeft de 10.000 meter op de EK atletiek in Birmingham niet afgemaakt. De atleet uit Nijmegen, die zichzelf kansen op een medaille toedichtte, stapte uit na ongeveer 6000 meter. Hij liep op dat moment nog mee in de kopgroep. Het was onduidelijk wat er aan de hand was.
18 uur geleden