Handboogschutter Wijler wint interne strijd op Olympische Spelen
TOKIO (ANP) - Van de drie Nederlandse handboogschutters heeft Steve Wijler in de kwalificatie op de Olympische Spelen de beste score neergezet. De 24-jarige Limburger mag daarom zaterdag met Gabriela Schloesser schieten in de gemengde landenwedstrijd. Het Nederlandse duo behoort daarin tot de kanshebbers op een medaille.
Wijler schoot met 72 pijlen 675 punten bij elkaar, goed voor de zesde plek in het klassement. Hij won daarmee de interne wedstrijd met Sjef van den Berg (achtste met 670 punten) en Gijs Broeksma (veertiende met 667). De teamleiding had bepaald dat degene die het beste zou presteren in de zogeheten rankingsronde, op basis waarvan de indeling van de knock-outwedstrijden wordt gevormd, in de gemengde wedstrijd mag uitkomen met Schloesser.
De drie Nederlandse mannen doen maandag als team mee aan de landenwedstrijd. Oranje is ook daarin kansrijk op een medaille. Nederland plaatste zich na Zuid-Korea als tweede voor de knock-outfase, waarin het instroomt in de kwartfinales. Volgende week zaterdag is de individuele wedstrijd op het Yumenoshima Park in Tokio, waar Wijler, Van den Berg en Broeksma ieder aan meedoen.
Wietse van Alten was in 2000 de laatste Nederlandse medaillewinnaar in het handboogschieten (brons). Rick van der Ven (Londen 2012) en Van den Berg (Rio 2016) grepen daarna op de Spelen net naast een medaille, beiden eindigden als vierde. Routinier Van der Ven kreeg kort voor de Spelen van Tokio te horen dat hij zijn plek in het team moest afstaan aan de talentvolle Broeksma, die veel progressie heeft geboekt. Bondscoach Ron van der Hoff denkt dat Oranje met Broeksma in de ploeg de grootste kans heeft op een medaille in Japan. De 21-jarige handboogschutter bewees met een sterk optreden in de kwalificatie dat hij niet voor niets is uitgekozen.
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico maakt zich in een hoofdstad vol protesten op voor de openingswedstrijd van het WK voetbal. Twee dagen voor het eerste duel tussen Mexico en Zuid-Afrika zijn sommige wegen naar het Mexico City Stadium geblokkeerd door een demonstratie van een onderwijsvakbond. Van totale chaos is echter geen sprake. Het stadion is nog steeds bereikbaar voor media en vrijwilligers, die hun accreditaties moeten ophalen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Serena Williams heeft haar comeback in het internationale tenniscircuit gemaakt met een overwinning in het dubbelspel. De 44-jarige Amerikaanse won in de eerste ronde van het grastoernooi van Queen's in Londen met de 19-jarige Canadese Victoria Mboko van de Amerikaanse Nicole Melichar-Martinez en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland: 7-6 (2) 6-2.
5 uur geledenPERREUX (ANP) - De wielrenners van Visma - Lease a Bike hebben de ploegentijdrit in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De Amerikaan Matteo Jorgenson was na 28,4 kilometer met start en finish in Perreux 9 seconden sneller dan de Brit Oscar Onley en de Fransman Kévin Vauquelin van Netcompany Ineos.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
2 dagen geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
2 dagen geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
2 dagen geleden