Handboogschutsters gaan voor brons na verlies tegen Zuid-Korea
PARIJS (ANP) - De Nederlandse handboogschutsters kunnen nog maximaal brons halen op de Olympische Spelen van Parijs. Mondiale nummer 1 Zuid-Korea was in de halve finales op het fraaie Esplanade des Invalides na een shoot-off net te sterk voor Gaby Schloesser, Laura van der Winkel en Quinty Roeffen: 5-4. De strijd om het brons is rond 16.45 uur tegen Mexico of China.
Het Nederlandse trio had eerder in de knock-outfase twee keer overtuigend met 6-0 gewonnen van gastland Frankrijk en India.
Het is al verrassend te noemen dat Nederland, de mondiale nummer 10, nog kans maakt op een bronzen medaille. Schloesser, Van der Winkel en Roeffen gingen als laagst gekwalificeerde ploeg de knock-outfase in en met name de jongelingen Van der Winkel (22) en Roeffen (18) hadden donderdag in de 'ranking round' veel last van de spanning.
Wereldrecord
Zuid-Korea had de beschikking over onder anderen Lim Sihyeon, die in de kwalificaties een wereldrecord schoot. Beide ploegen haalden een hoog niveau, waarbij het verrassend was dat Nederland in de derde set de score van Zuid-Korea nog wist te verbeteren (58 om 57, van de mogelijke 60 punten).
Aangemoedigd door de overheersende fans uit eigen land was Zuid-Korea in de gelijkmakende vierde set en de beslissende shoot-off net iets beter: 59-51 en 26-23.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
9 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden