Handboogschutsters gaan voor brons na verlies tegen Zuid-Korea
PARIJS (ANP) - De Nederlandse handboogschutsters kunnen nog maximaal brons halen op de Olympische Spelen van Parijs. Mondiale nummer 1 Zuid-Korea was in de halve finales op het fraaie Esplanade des Invalides na een shoot-off net te sterk voor Gaby Schloesser, Laura van der Winkel en Quinty Roeffen: 5-4. De strijd om het brons is rond 16.45 uur tegen Mexico of China.
Het Nederlandse trio had eerder in de knock-outfase twee keer overtuigend met 6-0 gewonnen van gastland Frankrijk en India.
Het is al verrassend te noemen dat Nederland, de mondiale nummer 10, nog kans maakt op een bronzen medaille. Schloesser, Van der Winkel en Roeffen gingen als laagst gekwalificeerde ploeg de knock-outfase in en met name de jongelingen Van der Winkel (22) en Roeffen (18) hadden donderdag in de 'ranking round' veel last van de spanning.
Wereldrecord
Zuid-Korea had de beschikking over onder anderen Lim Sihyeon, die in de kwalificaties een wereldrecord schoot. Beide ploegen haalden een hoog niveau, waarbij het verrassend was dat Nederland in de derde set de score van Zuid-Korea nog wist te verbeteren (58 om 57, van de mogelijke 60 punten).
Aangemoedigd door de overheersende fans uit eigen land was Zuid-Korea in de gelijkmakende vierde set en de beslissende shoot-off net iets beter: 59-51 en 26-23.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.
3 uur geledenSANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
7 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
1 dag geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geleden