Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handboogschutsters gaan voor brons na verlies tegen Zuid-Korea

Handboogschutsters gaan voor brons na verlies tegen Zuid-Korea

PARIJS (ANP) - De Nederlandse handboogschutsters kunnen nog maximaal brons halen op de Olympische Spelen van Parijs. Mondiale nummer 1 Zuid-Korea was in de halve finales op het fraaie Esplanade des Invalides na een shoot-off net te sterk voor Gaby Schloesser, Laura van der Winkel en Quinty Roeffen: 5-4. De strijd om het brons is rond 16.45 uur tegen Mexico of China.

Het Nederlandse trio had eerder in de knock-outfase twee keer overtuigend met 6-0 gewonnen van gastland Frankrijk en India.

Het is al verrassend te noemen dat Nederland, de mondiale nummer 10, nog kans maakt op een bronzen medaille. Schloesser, Van der Winkel en Roeffen gingen als laagst gekwalificeerde ploeg de knock-outfase in en met name de jongelingen Van der Winkel (22) en Roeffen (18) hadden donderdag in de 'ranking round' veel last van de spanning.

Wereldrecord

Zuid-Korea had de beschikking over onder anderen Lim Sihyeon, die in de kwalificaties een wereldrecord schoot. Beide ploegen haalden een hoog niveau, waarbij het verrassend was dat Nederland in de derde set de score van Zuid-Korea nog wist te verbeteren (58 om 57, van de mogelijke 60 punten).

Aangemoedigd door de overheersende fans uit eigen land was Zuid-Korea in de gelijkmakende vierde set en de beslissende shoot-off net iets beter: 59-51 en 26-23.

Meer uit Sport

Afdaling Crans-Montana gestaakt na crash topfavoriete Vonn

CRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.

38 minuten geleden
Alcaraz overwon krampaanval en bleef geloven in zege op Zverev

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."

43 minuten geleden
Alcaraz na marathonpartij naar eerste finale op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.

2 uur geleden
Gadecki en Peers verdedigen titel op Australian Open met succes

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.

5 uur geleden
Politie Curaçao doorzoekt huis van honkbalinternational Schoop

WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.

19 uur geleden
Sabalenka woest om verlies punt na 'hinderlijk kreunen'

MELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).

23 uur geleden
Rybakina ten koste van Pegula naar eindstrijd Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden