Handboogschutster Schloesser uitgeschakeld op Olympische Spelen
TOKIO (ANP) - Handboogschutster Gabriela Schloesser heeft haar succes in de gemengde landenwedstrijd op de Olympische Spelen geen vervolg kunnen geven in het individuele toernooi. De Nederlandse troef bij de vrouwen werd in de tweede ronde met duidelijke cijfers uitgeschakeld door de Française Lisa Barbelin: 6-0 (24-21 28-26 29-24).
Schloesser (27) had in de eerste ronde al een shoot-off nodig gehad om de Russin Svetlana Gomboejeva te verslaan. Het werd 6-5, omdat Schloesser de pijl in de 9 schoot en haar opponente in de 8. Op het winderige Yumenoshima Park was de geboren Mexicaanse, die is getrouwd met Limburger Mike Schloesser, kansloos tegen Barbelin. Schloesser wist alleen haar laatste pijl van het toernooi in de 10 te schieten. Daar stonden teveel afzwaaiers tegenover, onder meer twee keer een 5.
Schloesser veroverde zaterdag met Steve Wijler zilver in de gemengde landenwedstrijd. Wijler begint donderdag bij de mannen ook aan het individuele toernooi. Sjef van den Berg en Gijs Broeksma werden woensdag uitgeschakeld.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
16 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
17 uur geleden