
Handboogschutster Roeffen in tweede ronde uitgeschakeld
PARIJS (ANP) - Handboogschutster Quinty Roeffen is op de Olympische Spelen van Parijs in de tweede ronde van de individuele knock-outfase uitgeschakeld. Ze verloor in vier sets van de als 23e geplaatste Deepika Kumari uit India: 6-2. Daarmee is het toernooi voor haar klaar.
De 18-jarige Roeffen wist dat de knock-outfase voor haar een moeilijk verhaal zou worden na haar 55e plek in de kwalificatie. In de eerste ronde verraste ze nog door de als tiende geplaatste Elisabeth Straka uit Oostenrijk te verslaan. Roeffen boog een 4-0-achterstand om in een 6-4-overwinning.
Roeffen greep zondag in de landenwedstrijd met Gaby Schloesser en Laura van der Winkel net naast een medaille. Het drietal verloor de halve finale na een shoot-off van latere winnaar Zuid-Korea. Mexico was vervolgens te sterk in de strijd om het brons.
Schloesser en Van der Winkel werden dinsdag al uitgeschakeld in de individuele knock-outfase.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters Arianne Hartono en Anouk Koevermans beginnen dinsdag aan het kwalificatietoernooi voor Wimbledon. Hartono treft Tamara Zidansek uit Slovenië, terwijl Koevermans tegenover Jessika Ponchet uit Frankrijk staat.
4 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - De Nederlandse topdammer Jan Groenendijk heeft maandag zijn wereldtitel geprolongeerd. De 26-jarige Nederlander was in de Kameroense hoofdstad Yaoundé na elf ronden de beste en verdedigde zo zijn vorig jaar behaalde wereldtitel.
6 uur geledenSANTA PONSA (ANP) - De Belg Kristof Vliegen wordt opnieuw de coach van tennisser Tallon Griekspoor. De twee namen eind oktober afscheid van elkaar, nadat ze gedurende twee periodes tien jaar hadden samengewerkt.
7 uur geledenULAANBAATAR (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn voortvarend begonnen aan het WK in Ulaanbaatar, de hoofdstad van Mongolië. De olympisch kampioen won zijn eerste twee groepswedstrijden. De ploeg van bondscoach Aron Roijé won eerst van Groot-Brittannië met 20-19 en daarna van Litouwen met 21-19. Oranje speelt dinsdag groepswedstrijden tegen Zwitserland en Spanje.
7 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De nieuwe voorzitter Kirsty Coventry heeft de leiding van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) formeel overgenomen van Thomas Bach. De 41-jarige voormalige topzwemster uit Zimbabwe kreeg tijdens een ceremonie de sleutel van het hoofdkantoor in Lausanne overhandigd door de 71-jarige Duitser.
11 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben een spetterend seizoen bekroond met de titel in de NBA. Topschutter Shai Gilgeous-Alexander leidde de ploeg in eigen huis naar de zege in het zevende en beslissende duel in de finale tegen Indiana Pacers: 103-91.
16 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP/RTR) - Oklahoma City Thunder heeft Indiana Pacers verslagen in het zevende en laatste duel in de NBA-finale in het Amerikaanse Oklahoma City. Het werd 103-91.
18 uur geleden