
Handbikester Jansen sluit paralympische carrière af met zilver
CLICHY-SOUS-BOIS (ANP) - Handbikester Jennette Jansen heeft bij haar achtste en laatste Paralympische Spelen in Parijs zilver behaald in de wegrit in de klasse H4. De 56-jarige paralympiër moest het goud aan de Australische Lauren Parker laten. Ze won op ruim vier minuten achterstand de sprint voor Annika Zeyen-Giles uit Duitsland.
Jansen veroverde paralympisch goud in de wegrit van Tokio. Eerder won de atlete al drie keer goud bij atletiek bij de Spelen van Seoul in 1988 en zilver en brons bij de Spelen van Barcelona in 1992. Met het team won ze zilver bij het rolstoelbasketbal bij de Spelen van Atlanta in 1996. Ze won brons bij het handbiken in Rio de Janeiro in 2016 en brons en goud in Tokio.
De handbikester keek terug op een spannende race waarin ze een tijd lang alleen in de achtervolging op Parker reed, maar weer werd bijgehaald. "Eerlijk gezegd dacht ik op een bepaald moment tijdens de race dat ik het allemaal verspeeld had. Ik dacht dat ik niet eens een medaille zou winnen. Dat was toen ze me in het bos met zo veel snelheid passeerden."
Elf medailles
Jansen herpakte zich en voelde het vertrouwen in de klim weer toenemen. "Ik besloot dat ik daar alles op alles zou zetten om ze te verslaan. Ik zat naast de Duitse en ben voluit gegaan in de sprint. Ik zie het niet als het verliezen van goud, maar als het winnen van zilver, zeker met zo'n finale", zei ze.
Jansen greep een dag eerder op de tijdrit op de weg net naast een medaille met de vierde plaats. Ze veroverde in haar lange paralympische carrière in totaal elf medailles. "Dat zou best kunnen", reageerde ze daarop. "Ik ben de tel een beetje kwijtgeraakt, maar ik heb er inderdaad best veel."
Meer uit Sport
MATERA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft zijn leidende positie in de Ronde van Italië verstevigd. De 29-jarige Deen van Lidl-Trek sprintte in de vijfde etappe, die over 151 kilometer van Ceglie Messapica naar Matera ging, naar de zege. Pedersen drukte zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Edoardo Zambanini (tweede) en de Brit Tom Pidcock.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Parijzenaren en toeristen kunnen vanaf juli weer zwemmen in de Seine. Het was meer dan honderd jaar verboden om te badderen in de rivier. Om vorig jaar wedstrijden voor de Olympische Spelen mogelijk te maken, werd de waterkwaliteit drastisch verbeterd. Nu kan ook het publiek er weer terecht in afgebakende zwemplekken.
3 uur geledenEMILIA-ROMAGNA (ANP/RTR) - Autosportbond FIA heeft de maximale straffen voor coureurs die vloeken in de Formule 1 met 50 procent verlaagd. Stewards krijgen daarnaast meer bevoegdheid bij het bepalen van straffen. Dat meldt de FIA woensdag, in aanloop naar de Grote Prijs van Emilia-Romagna.
3 uur geledenROME (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WTA-toernooi van Rome. De nummer 3 van de wereld versloeg Mirra Andrejeva uit Rusland met 6-4 7-6 (5).
4 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond vaardigt veertien judoka's af voor de WK. Die vinden van 13 tot en met 19 juni plaats in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Joanne van Lieshout verdedigt haar titel in de klasse tot 63 kilogram.
5 uur geledenWATERLOO (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn contract bij wielerploeg Lidl-Trek voor onbepaalde tijd verlengd tot het einde van zijn carrière. Dat meldt het team van de 29-jarige Deen die momenteel de roze trui draagt in de Giro d'Italia.
9 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Voormalig wielrenner Rohan Dennis uit Australië heeft een voorwaardelijke celstraf van twee jaar gekregen voor de dodelijke aanrijding van zijn echtgenote, de voormalig wielrenster Melissa Hoskins in 2023.
11 uur geleden