Handbiker Zanardi werkt elders aan herstel
SIENA (ANP) - De door een ongeval zwaargewond geraakte Alex Zanardi is overgebracht naar een neurologisch revalidatiecentrum. De handbiker en voormalig Formule 1-coureur lag een maand in een ziekenhuis in het Italiaanse Siena, nadat hij op zijn handbike was aangereden door een vrachtwagen. Daar onderging hij drie hersenoperaties en lag hij lange tijd in een kunstmatige coma.
Vijf dagen geleden was begonnen hem langzaam uit zijn coma te doen ontwaken zodat, zo verklaarden de artsen, Zanardi vervoerd kon worden naar een meer specialistisch revalidatiecentrum. "Onze professionals blijven ter beschikking van deze buitengewone persoon en zijn familie, zoals altijd gebeurt in dit soort gevallen", meldde Valtere Giovannini, directeur van het hospitaal waar Zanardi verbleef.
Zanardi (53) reed in de jaren 90 in de Formule 1 en werd in 1997 en 1998 twee keer kampioen in de CART-series. Na een ongeluk op een Duits circuit in de CART-series in 2001 moesten zijn beide benen worden geamputeerd.
Als handbiker veroverde de Italiaan vier gouden medailles bij de Paralympische Spelen van Londen 2012 en Rio 2016.
Meer uit Sport
COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.
10 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.
2 uur geledenMEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
4 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
4 uur geleden