Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbiker Zanardi werkt elders aan herstel

Handbiker Zanardi werkt elders aan herstel

SIENA (ANP) - De door een ongeval zwaargewond geraakte Alex Zanardi is overgebracht naar een neurologisch revalidatiecentrum. De handbiker en voormalig Formule 1-coureur lag een maand in een ziekenhuis in het Italiaanse Siena, nadat hij op zijn handbike was aangereden door een vrachtwagen. Daar onderging hij drie hersenoperaties en lag hij lange tijd in een kunstmatige coma.

Vijf dagen geleden was begonnen hem langzaam uit zijn coma te doen ontwaken zodat, zo verklaarden de artsen, Zanardi vervoerd kon worden naar een meer specialistisch revalidatiecentrum. "Onze professionals blijven ter beschikking van deze buitengewone persoon en zijn familie, zoals altijd gebeurt in dit soort gevallen", meldde Valtere Giovannini, directeur van het hospitaal waar Zanardi verbleef.

Zanardi (53) reed in de jaren 90 in de Formule 1 en werd in 1997 en 1998 twee keer kampioen in de CART-series. Na een ongeluk op een Duits circuit in de CART-series in 2001 moesten zijn beide benen worden geamputeerd.

Als handbiker veroverde de Italiaan vier gouden medailles bij de Paralympische Spelen van Londen 2012 en Rio 2016.

Meer uit Sport

Mercedes-baas Wolff schrijft Russell niet af in titelstrijd F1

MADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.

39 minuten geleden
Voorzitter Pools Olympisch Comité weg om corruptieverdenking

WARSCHAU (ANP/AFP) - Radosław Piesiewicz, de voorzitter van het Pools Olympisch Comité (PKOl), is ontslagen op verdenking van corruptie. Dat maakte interim-voorzitter Marian Kmita, die voorlopig de voorzitterstaken overneemt, maandag bekend.

1 uur geleden
Organisatie belooft verbeteringen Formule 1-circuit Madrid

MADRID (ANP) - De organisatie van de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 is bereid om het nieuwe Madring-circuit in Madrid aan te passen, zodat er betere inhaalmogelijkheden komen. Ze reageert hiermee op de kritiek van de coureurs.

2 uur geleden
Deen Skjelmose meldt zich af voor WK wielrennen

BRØNDBY (ANP) - De Deense wielrenner Mattias Skjelmose (25) heeft zich afgemeld voor de wereldkampioenschappen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in de Canadese stad Montréal. Anthon Charmig is opgeroepen als zijn vervanger. Dat heeft de Deense wielerunie maandag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Fransman Roberti interim-voorzitter komende Winterspelen

LYON (ANP/RTR) - Vincent Roberti is maandag benoemd tot interim-voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. Hij is de opvolger van Edgar Grospiron, die donderdag achttien maanden na zijn aanstelling vertrok.

7 uur geleden
Van de Zandschulp terug in top 40 van beste tennissers

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp behoort weer tot de beste veertig tennissers van de wereld. De 30-jarige Nederlander bereikte afgelopen week de kwartfinales op de US Open en steeg daardoor dertig posities op de wereldranglijst, van de 70e naar de 40e.

9 uur geleden
Zverev dankt moeder na tweede grandslamtitel

NEW YORK (ANP/RTR) - Alexander Zverev heeft na zijn winst op de US Open zijn moeder Irina uitvoerig bedankt voor de steun die ze hem gaf nadat op jonge leeftijd diabetes type 1 bij hem was vastgesteld. De Duitse tennisser veroverde zondag tegen de Amerikaan Ben Shelton zijn tweede grandslamtitel.

14 uur geleden