Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters zesde op EK na nipte nederlaag tegen Zweden

Handbalsters zesde op EK na nipte nederlaag tegen Zweden

WENEN (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn op het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland op de zesde plaats geëindigd. De ploeg van bondscoach Henrik Signell moest genoegen nemen met die eindklassering door in Wenen nipt te verliezen van Zweden met 33-32. Dione Housheer was met negen treffers de beste schutter van Oranje, Merel Freriks scoorde acht keer.

Het eindresultaat is exact hetzelfde als op de vorige twee EK's. Ook toen werden de handbalsters zesde. Op het vorige EK van 2022 in Denemarken was Zweden ook al winnaar in het duel om de vijfde en zesde plaats.

Oranje begon dit EK sterk met overwinningen op IJsland, Duitsland, Oekraïne en Slovenië. Daarna volgde een kansloze nederlaag tegen olympisch kampioen en regerend Europees kampioen Noorwegen. De ploeg herstelde zich met winst op Zwitserland, maar verloor vervolgens van Denemarken het beslissende duel om het bereiken van de halve finales.

Prijsschieten

Het is ook het derde EK op rij dat de handbalsters geen medaille winnen. In 2016 was er nog zilver en in 2018 brons.

Nederland en Zweden maakten er een doelpuntrijke wedstrijd van die qua score gelijk opging. Wel viel het slordige balverlies van Nederland op. Vlak voor rust gaf de ploeg een voorsprong van twee doelpunten uit handen: van 15-13 naar 15-15 bij rust.

In de tweede helft leek het wel prijsschieten voor beide doelen. In de eerste tien minuten viel uit elke aanval een treffer, maar de score bleef in evenwicht: van 15-15 naar 29-29. In de slotfase kwam Oranje weer met twee doelpunten voor (31-29), maar de wisselvallig spelende ploeg kon niet doordrukken en liet Zweden weer terugkomen. Emma Filippa Lindqvist maakte voor de Scandinavische ploeg de 33e en winnende goal.

Meer uit Sport

LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

9 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

14 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

16 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

16 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

16 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

19 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

20 uur geleden