Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters zesde op EK na nipte nederlaag tegen Zweden

Handbalsters zesde op EK na nipte nederlaag tegen Zweden

WENEN (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn op het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland op de zesde plaats geëindigd. De ploeg van bondscoach Henrik Signell moest genoegen nemen met die eindklassering door in Wenen nipt te verliezen van Zweden met 33-32. Dione Housheer was met negen treffers de beste schutter van Oranje, Merel Freriks scoorde acht keer.

Het eindresultaat is exact hetzelfde als op de vorige twee EK's. Ook toen werden de handbalsters zesde. Op het vorige EK van 2022 in Denemarken was Zweden ook al winnaar in het duel om de vijfde en zesde plaats.

Oranje begon dit EK sterk met overwinningen op IJsland, Duitsland, Oekraïne en Slovenië. Daarna volgde een kansloze nederlaag tegen olympisch kampioen en regerend Europees kampioen Noorwegen. De ploeg herstelde zich met winst op Zwitserland, maar verloor vervolgens van Denemarken het beslissende duel om het bereiken van de halve finales.

Prijsschieten

Het is ook het derde EK op rij dat de handbalsters geen medaille winnen. In 2016 was er nog zilver en in 2018 brons.

Nederland en Zweden maakten er een doelpuntrijke wedstrijd van die qua score gelijk opging. Wel viel het slordige balverlies van Nederland op. Vlak voor rust gaf de ploeg een voorsprong van twee doelpunten uit handen: van 15-13 naar 15-15 bij rust.

In de tweede helft leek het wel prijsschieten voor beide doelen. In de eerste tien minuten viel uit elke aanval een treffer, maar de score bleef in evenwicht: van 15-15 naar 29-29. In de slotfase kwam Oranje weer met twee doelpunten voor (31-29), maar de wisselvallig spelende ploeg kon niet doordrukken en liet Zweden weer terugkomen. Emma Filippa Lindqvist maakte voor de Scandinavische ploeg de 33e en winnende goal.

Meer uit Sport

Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

1 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

2 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

2 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

3 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.

3 uur geleden
Tennisser Den Ouden wint bij debuut in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.

4 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen wint goud op de afdaling

BORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.

5 uur geleden