Handbalsters zesde op EK na nipte nederlaag tegen Zweden
WENEN (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn op het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland op de zesde plaats geëindigd. De ploeg van bondscoach Henrik Signell moest genoegen nemen met die eindklassering door in Wenen nipt te verliezen van Zweden met 33-32. Dione Housheer was met negen treffers de beste schutter van Oranje, Merel Freriks scoorde acht keer.
Het eindresultaat is exact hetzelfde als op de vorige twee EK's. Ook toen werden de handbalsters zesde. Op het vorige EK van 2022 in Denemarken was Zweden ook al winnaar in het duel om de vijfde en zesde plaats.
Oranje begon dit EK sterk met overwinningen op IJsland, Duitsland, Oekraïne en Slovenië. Daarna volgde een kansloze nederlaag tegen olympisch kampioen en regerend Europees kampioen Noorwegen. De ploeg herstelde zich met winst op Zwitserland, maar verloor vervolgens van Denemarken het beslissende duel om het bereiken van de halve finales.
Prijsschieten
Het is ook het derde EK op rij dat de handbalsters geen medaille winnen. In 2016 was er nog zilver en in 2018 brons.
Nederland en Zweden maakten er een doelpuntrijke wedstrijd van die qua score gelijk opging. Wel viel het slordige balverlies van Nederland op. Vlak voor rust gaf de ploeg een voorsprong van twee doelpunten uit handen: van 15-13 naar 15-15 bij rust.
In de tweede helft leek het wel prijsschieten voor beide doelen. In de eerste tien minuten viel uit elke aanval een treffer, maar de score bleef in evenwicht: van 15-15 naar 29-29. In de slotfase kwam Oranje weer met twee doelpunten voor (31-29), maar de wisselvallig spelende ploeg kon niet doordrukken en liet Zweden weer terugkomen. Emma Filippa Lindqvist maakte voor de Scandinavische ploeg de 33e en winnende goal.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
14 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
17 uur geleden