Handbalsters winnen ook tweede groepsduel op WK ruim van Congo
FREDERIKSHAVN (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het wereldkampioenschap in Denemarken, Zweden en Noorwegen ruim gewonnen. Oranje versloeg in het Deense Frederikshavn Congo met 40-20 en is daarmee al zeker van een plaats in de hoofdronde van het WK. Bij rust leidde de ploeg van bondscoach Per Johansson met 20-9.
Nederland was het WK begonnen met een zege van 41-26 op Argentinië. Oranje speelt maandag de derde groepswedstrijd tegen Tsjechië, dat ook twee keer heeft gewonnen. De beste drie van de poule plaatsen zich voor de hoofdronde. Het Nederlands team won in 2019 in Japan de wereldtitel. Op het vorige WK in 2021 in Spanje eindigde de ploeg teleurstellend als negende.
Nikita van der Vliet opende in de eerste minuut de score voor Nederland. Dankzij Angela Malestein (2) en Bo van Wetering liep Oranje uit naar 4-0 voordat Congo voor het eerst scoorde. De handbalsters waren daarna veel sterker en liepen uit naar 12-1, voordat Congo wat vaker het doel vond.
Van Wetering
Met treffers van onder anderen Kelly Vollebregt, Laura van der Heijden en Zoë Sprengers hielden de handbalsters afstand tot Congo tot aan de ruststand van 20-9. Ook in de tweede helft scoorde de ploeg twintig keer en kwam tot 40-20.
Van Wetering was topscorer bij Oranje met acht treffers uit acht schoten. Malestein maakte zeven doelpunten en Van der Vliet zes. Met vier treffers van Vollebregt en Lois Abbingh en drie van Estavana Polman waren veel speelsters betrokken bij de productie van Oranje.
Johansson had in de tweede groepswedstrijd gekozen voor Tess Lieder en Rinka Duijndam als keepsters. Yara ten Holte, die was begonnen in de eerste wedstrijd, en Loïs van Vliet zaten op de tribune. Lieder begon in de eerste helft en Duijndam keepte in de tweede helft.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer straalde na haar gouden medaille op de 500 meter bij de Spelen in Milaan. De olympisch kampioene had na afloop van haar race ook oog voor haar jongere zus Michelle, die genoegen moest nemen met de derde plaats in de B-finale. "Zonder haar had ik dit niet gekund. Deze medaille is ook van haar."
50 minuten geledenMILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
13 uur geleden