Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters winnen ook tweede groepsduel op WK ruim van Congo

Handbalsters winnen ook tweede groepsduel op WK ruim van Congo

FREDERIKSHAVN (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het wereldkampioenschap in Denemarken, Zweden en Noorwegen ruim gewonnen. Oranje versloeg in het Deense Frederikshavn Congo met 40-20 en is daarmee al zeker van een plaats in de hoofdronde van het WK. Bij rust leidde de ploeg van bondscoach Per Johansson met 20-9.

Nederland was het WK begonnen met een zege van 41-26 op Argentinië. Oranje speelt maandag de derde groepswedstrijd tegen Tsjechië, dat ook twee keer heeft gewonnen. De beste drie van de poule plaatsen zich voor de hoofdronde. Het Nederlands team won in 2019 in Japan de wereldtitel. Op het vorige WK in 2021 in Spanje eindigde de ploeg teleurstellend als negende.

Nikita van der Vliet opende in de eerste minuut de score voor Nederland. Dankzij Angela Malestein (2) en Bo van Wetering liep Oranje uit naar 4-0 voordat Congo voor het eerst scoorde. De handbalsters waren daarna veel sterker en liepen uit naar 12-1, voordat Congo wat vaker het doel vond.

Van Wetering

Met treffers van onder anderen Kelly Vollebregt, Laura van der Heijden en Zoë Sprengers hielden de handbalsters afstand tot Congo tot aan de ruststand van 20-9. Ook in de tweede helft scoorde de ploeg twintig keer en kwam tot 40-20.

Van Wetering was topscorer bij Oranje met acht treffers uit acht schoten. Malestein maakte zeven doelpunten en Van der Vliet zes. Met vier treffers van Vollebregt en Lois Abbingh en drie van Estavana Polman waren veel speelsters betrokken bij de productie van Oranje.

Johansson had in de tweede groepswedstrijd gekozen voor Tess Lieder en Rinka Duijndam als keepsters. Yara ten Holte, die was begonnen in de eerste wedstrijd, en Loïs van Vliet zaten op de tribune. Lieder begon in de eerste helft en Duijndam keepte in de tweede helft.

Meer uit Sport

Atlete Klaver niet voor derde keer naar finale 400 meter op WK

TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.

15 uur geleden
Hordeloper Geerds haakt af voor halve finales WK door blessure

TOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."

15 uur geleden
Europees kampioen Chapple op WK eruit in series 800 meter

TOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.

16 uur geleden
Ook komend jaar zes sprintraces in Formule 1, inclusief Zandvoort

PARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.

18 uur geleden
Italiaanse skiër Franzoso overlijdt na zware crash

SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.

1 dag geleden
UCI: houding Spaanse premier in strijd met olympische waarden

AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.

1 dag geleden
Laros heeft 'nog wat overgehouden' voor WK-finale 1500 meter

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.

1 dag geleden